Споделена история от Тинейджърски

Имам чувството, че имам табелка " Обиди ме"
Здравейте на читателите на Сподели. Нет. Аз съм на почти 18г. и имам чувството, че целият свят е срещу мен.
Имам проблеми и в училище, и у дома.
Проблемът у дома е майка ми, която постоянно и непрекъснато ме обижда. Казва ми много тежки думи като " нещастник", " презрян", " за мен си нищо", " утрепка", " боклук", " Бог да те убие и накаже" и подобни. Най- лошото е, че винаги когато не е в настроение си го изкарва на мен.
Просто не знам какво да правя в цялата ситуация, но за съжаление не мога да се изнеса от нас, в 11. клас съм.
В училище, пък ми казват " тъпанар"," утрепка",," аутист" ( тъй като аз не обичам да общувам много) и ме псуват без причина, да ми ритат раницата. Някои ми казват " педераст", " гей" без да съм им дал повод и без да имам обратна сексуална ориентация.
Много ми е трудно наистина и не знам как ще продължа оттук нататък.
Моля, за съвет как да се справя с всичко това!

Коментари

1.   И аз имах същият проблем. Въпреки че майка ми не ме е обиждала, а по-скоро баща ми.
Съжалявам че ще ти го кажа, но едвали през последните две ученически години ще успееш да промениш мнението на съучениците си.
Не знам как са те възпитавали, но може би тази срамежливост и прочие е заради негативното отношение на майка ти. На мен 18 години ми втълпяваха, че съм бавен, неспособен и тн. че нямах никакво самочувствие, дори и до ден днешен се боря с това (на 27 години съм).
При мен всичко се промени когато станах студент и смених града и заживях на общежитие и после на квартира.
Тоест премахнах токсичните си родители и старата обстановка. Започнах всичко отначало с нови хора с които се разбирахме и продължаваме да се разбираме.
Дори и да не учиш висше след училище, намери си работа в друг град, или дори и в същия но заживей на квартира и се изнеси от вас.

2.   Ще ти кажа, че периоди като този са много ценни и в бъдеще ще си благодарен, че си минал през всичките трудности. Помни ми думата ;) Моят съвет е:

1. Ограничи времето покрай хора, които ти влияят негативно.

2. Помисли за кои критики са прави, самоанализирай се.

3. Намери лекарство за мъките, нещо което обичаш да правиш. Може да е изкуство, спорт или друго хоби (не и видео игрите, защото те само те разсейват от реалността, колкото и да са
приятни) Например аз се измъкнах от тежка депресия чрез фитнеса.

4. Почни да четеш книги и да си убогатяваш ума. Раздела е личностно развитие, има много хора, които променят животи: Тони Робинс / Робин Шарма и т.н.

Успех!

3.   Ох, колко познато чувство, младежо, само дето аз съм момиче. Моята майка също си изкарва всичко на мен, когато е ядосана и ме е наричала кучка и нещастница и лайно. В училище също имах подобни проблеми, обиди. Обаче трябва да изригнеш, това е ключът към спасяването. Веднъж се скарахме с майка ми и аз хванах масата и я обърнах и й се развиках и се сбихме и от тогава тя видя, че съм смела и спря да ми говори така. В училище пък едно момче ме обиждаше и аз рязко станах от чина и отидох при него и започнах да го бия с тупаници и му казах да внимава как ми говори и целия клас гледаше и повече не посмяха да ме обиждат, а той даже ми стана приятел после заради смелостта ми и до ден днешен сме приятели. Просто покажи смелост, набий един и всички ще си траят после.

4.   Ако те е срам да отидеш на психолог да споделиш за проблема си можеш да отидеш при училищния педагогически съветник. Той е там за това. Можеш да споделиш с него, защото ако тръгнеш да се биеш ще стане по - зле. Поне аз така мисля. Говори с класен ръководител или се опитай да споделиш с родители, колкото и трудно да звучи. Успех!!! Дано всичко се оправи!

5.   Когато си смачкан от вкъщи, няма как да не е същото с чуждите. Събирай си пари още от сега, всяка стотинка. Смени училището със сигурност ще е различно и поне едната верига ще скъсаш. Поговори и с психолог и в училище. Не се вързвай на комплексите на майка ти. Събирай пари и догодина търси работа още докато си на училище, в момента който почувстваш сигурност и достатъчно пари в джоба си, се изнеси. Майка ти ще се тръшка повярвай ми. Но трябва да се махнеш. Заради такива истории съм в чужбина. Обидите и болката са рани за цял живот.