Споделена история от Тинейджърски

Дали само най - добра приятелка?!
Здравейте! Има нещо, което много ме мъчи... имам приятел с който съм вече 6 месеца иии мн си го обичкам. Но той си има най-добра приятелка която.. нз понякога направо се задушавам аз от нея! Смисъл такъв че тя винаги излиза с нас, той винаги говори за нея какво била направила, какво била казала.. и постоянно той търси причана и свободно врееме да е с НЕЯ. Кофти ми е имам чувството че той я харесва.. и за нея подозирам, защото преди нз точно колко време тя му е пращала целувки казвала му е че го обича дали, само защото му е най добра приятелка. Нз вече какво да мисля и права та тя има мн повече смс-си в телефона си от него отколкото АЗ.. накратко... това е! Кажете ми какво да правя.. МОЛЯ ВИ ДАЙТЕ МИ НЯКАКЪВ САВЕТ!!!!

Коментари

1.   Ок предполагам си на 13-14 и незнаеш какво да правиш. Ако го харесваш, опитай се да му обясниш чувствата си( без никакви детински изблици ако можеш ) и нека той да избира.

-Death_Blade ^

2.   По детски, възможно е да харесва и нея, някакви смесени чувства.
А иначе преди години имаше едно момче от моя клас, с което почти като при вас(така по детски) се държахме и ние. Гушкахме се, писахме си, пращахме си целувки мечки, казвахме си, че се обичаме и прочее. Никога е нямало нещо повече между нас. Никой от двамата не е искал. Бяхме САМО приятели. Отношенията ни се промениха и заради двамата. Мен вятъра ме отвя надругаде, може би се промених, а той си намери приятелка, на която и беше неприятно всичко това, разбирам я, разбира се, че ще го приема, и на мен вероятно би ми било неприятно.
Така че, му кажи, че не ти харесва така. Ясно е, че са приятели, не може да я забрави напълно и да не се виждат, но щом се чувстваш пренебрегната, той трябва да направи избор.

Мег*

3.   бях в сходна ситуация и ТЪРПЯХ цяла година. Съжалявах момичето, защото то други приятели нямаше, навсякъде беше с нас, а той я наричаше „миличкото“ (тя беше много дребна).
Накрая го зарязах, той отричаше да има нещо общо с нея, но не можех повече така. Година по-късно се ожениха, а аз чак след 5 години от нейна приятелка разбрах, че тя била правила аборт от него, когато аз му бях приятелка - значи, лъгали са ме през цялото време. Много гадно, даже за рождения ден ми взимаха общ подарък, излизахме само тримата... като се замился, аз с него никога не съм била сама, тя винаги беше с нас. Добре, че го зарязах, това беше най-правилното решение в живота ми!

4.   авторка : ММ не не съм на 13-14.. на 16 съм а той на 18.. ;пп

5.   пак авторката : мисля че я харесва, защото и преди той я е харесвал. дономер 2 -- И аз съм му казвала че не ми харесва така смисъл че се дразня аа той нищо. Незная какво да правя..!

6.   Миличка, не искам да те притеснявам, но е доста възможно да не са само приятелски чувства... Казвам ти го от личен опит, защото и аз имах най-добър приятел, но след време нещата прерастнаха в нещо повече, сега сме заедно и много се обичаме... НО, не винаги се получава така, може би, просто много държи на нея, съветвам те да поговориш с приятеля си, това е решението, вместо да се чудиш и притесняваш : ) Успех!

- pink

7.   Не се измъчвай имай малко повече доверие на гаджето си.

8.   Напълно подкрепям №1 и №7. Заедно сте от 6 месеца и трябва да си имате доверие. Щом той ти я е представил като негова най-добра приятелка, би следвало да е така. Поговорете си, но на 4 очи, без момичето. Кажи му още веднъж, че се притесняваш да не би тя да изпитва други чувства към него и чакай отговора му. Не мисля, че ще те излъже. А ако смяташ, че е способен да го направи, по- добре прекрати тази връзка. Връзка с много любов, но без взаимно доверие, не е истинска връзка.
Пожелавам ти успех, дано всичко се изясни. Пиши какво е станало.
Прекрасно лято!

Smiling girl