Споделена история от Тинейджърски

Защо пуша...
Здравейте!
Не знам от къде да започна... за жалост имам проблема на вече всеки втори тинейджър, а именно това, че пуша...
Както винаги се започна с една цигара за да пробвам...
От много малка съм проявявала любопиство от тютюнопушенето, обичах да наблюдавам майка ми как пали по една, но се страхувах от зависимостта.
Всеки път, когато запалвах, си записвах деня, след това броях колко на месец съм пушила.
Ще се запитате защо?
От страх и тъпотия...
Мина време, а малки точици в календара ми нарастваха и нарастваха...
Питах се защо го правя? Това е пълна загуба на пари, да не говорим колко зле влияе на здравето..
Истинатае, че започнах от тъпите ми комплекси относно моето тяло. Слаба съм, но исках да съм по-слаба и щом прекалявах с храната, бързах да запаля цигара, нали помагало.
Да не говорм, че всички около мене пушат и аз да не остана по-назад..
Искам от толкова много време да ги разкарам от живота си, мога, но знам, че ще надебелея.. какъв парадокс само, а?
Здравето ми е по-важно от фигурата и въпреки това, аз продалжавам.

Споделете вашият опит и истории, ще м бъде интерено и надявам се полезно! :>

Коментари

1.   Ами като не искаш да дебелееш замени ги със зелен чай и избягвай тестените изделия. Ходи пеша, и ако можеш спортувай. И от мене да знаеш който пуши, живота му се крепи на косъм. Просто повечето хора са късметлии, че не хващат рака веднага, защото никотинът има свойството да блокира естествената разпознаваемост на организма на ракови клетки и да ги премахва. Един вид това вещество бъгва защитата. Цигари не се отказват толкова трудно, просто не се тикай при пушачи и изтърпи около месец, после настъпва обрат и става все по-лесно да не се пуши.

2.   Хей, трябва да повярваш във себе си! Трябва да разкараш комплексите и да замениш пушенето с нещо здравословно или полезно, което те кара да се отпуснеш или успокоиш. Не е казано, че трябва да ги спираш на момента, пробвай лека полека. Ако не можеш пробвай vape-a. Вярно, че ти излиза скъпо в началото, но е в пъти по-полезно от цигарата. Обядни на себе си, че храненето и надебеляването не е от тютюнопушенето. Аз също имам такива комплекси, а съм слаба. Създай си режим и обичай себе си. Тютюнопушенето е по-лесния и нездравословен начин да избягаш пт проблема, но после ще ти се връща. Така, че дтягай се и горе главата, всички сме перфектни!

3.   Започнала си да пушиш от тъпотия, но не усещам да си поумняла от тогава до сега. Ако продължаваш да пушиш от тъпотия няма да се изненадам ако развиеш рак на белите дробове. Имах такива познати които умряха от белодробен рак и каквото и да им говориш за вредата от пушенето на цигари не искат да се вслушат от тъпотия. След като те не се грижат за здравето си защо аз трябва да се тревожа. Всеки страда от акъла си.

4.   Аз също много исках да пуша. Купих си кутия нали като за първи път за да пробвам. Не съм зависима, защото пуших по 1 цигара на ден (тънки цигари). И аз исках да пуша, за да мога да отслабна, но просто не можах. Твърде много ми никотин ми идваше от повече от 1 цигара на ден. За това и не отслабнах. Вече съм ги спряла. Пуша, само когато преживявам някоя мъка (много съм емоционална), но дори и тогава гледам да се сдържам.

5.   "обичах да наблюдавам майка ми как пали по една"

Хубаво го прочетете това мили родители. Никакво образование и възпитание не може да работи, ако вие самите не показвате това, на което искате да научите детето си.

6.   Разбирам те доста добре, аз също бях така с броенето. Пропуших преди година и повече, за мое щастие ги пуших кратко време (около 3 месеца общо, но с големи паузи по месец). Но ги пропуших хем заради едни драми, които преживявах, хем от любопитство и тъпотия. Спрях ги поради здравословни проблеми в миналото (бебешките години с мн. тежки пневмонии), понеже бях леко ужасена да не прецакам здравето си. Бързо ги спрях, въпреки че бях нервна в началото понеже бях заобиколена от почти пушачите.
Съветът ми е, че е по-добре да спреш колкото се може по-скоро, без значение, че си заобиколена от тях, но ако искаш да стане това - наложи воля и инат, без значение колко ще ти е трудно (но е по.добре късно, отколкото никога т.е. докато вече не си станала зависима от цигарите!! )

Успех!!

7.   Мило момиче, нарича се зависимост. Да си чувала някой да яде моркови всеки ден по 20 или ябълки? В цигарите има микс от вещества, създадени да пристрастят. Говоря за допълнително добавените. Намери домашен тютюн. Уверявам те, че ще си препушила от него, но ще ти се пуши заводска цигара. Не си мисли, че се спират толкова лесно. Дано успееш.