Споделена история от Тинейджърски

Скъсана за 3-ти път по шофиране
Здравейте. Пише ви едно отчаяно момиче на 18 години. Не знам какво да правя вече, 3ти път ме късат и то с много грешки повече от предните 2 пъти, а изпитвача ми е много взискателен човек и отбелязва абсолютно всичко. Моята инструкторка е отчаяна от мен дори кара родителите ми да се возят и 4те часа допълнителни да ме видят как карам.... А тя уж твърди, че мога да карам. Когато пропускам пешеходци не виждам знаците, а когато гледам знаците не гледам на пешеходните пътеки... Било срамота според нея, че се явявам за 4ти път, иначе листовките ги взех без никакъв проблем. Моля ви кажете ми какво да пия преди изпита.. Имам чувството, че съм голям провал и с всяко следващо явяване ставам все по-неуверена в себе си.. дори от притеснение направих на изпита глупости, които не съм правила никога преди. Например на пешеходната пътека спрях, за да пресечат хората и аз забравих да изключа от скорост и да тръгна на първа.. смятайте каква глупост. Отделно на кръстовището пропуснах пешеходеца, но не видях, че съм без предимство и изпитвача ми наби спирачката(мислех, че ще ме свали от колата, но уви не го направи).. Отделно моите съученици се чудят как така не съм си взела изпита.. сякаш съм толкова некадърна, че не мога да го взема.. как да бъда съсредоточена, моля за съвет, не издържам повече, искам да го взема тоя изпит най-накрая.

Коментари

1.   Не се отчайвай. Старай се максимално и изпълнявай всичко, което ти казва инструктора. Ще успееш. Аз също имах навремето проблеми с изпита, а сега вече близо 20 години не слизам от колата. Всекидневно карам в най-натоварения трафик. Ще изкараш изпита. Успех!

2.   Сега, трябват ти повече часове кормуване, трябват малко повече увереност в себе си. Нужно е да си внимателна и да свикнеш с управлението на автомобила. Не се отчайвай, нужно е време и.. добър инструктор.

3.   ДОбре де, толкова ли не научи района в който кормуваш, че просто да караш и да знаеш как е организирано движението без да гледаш пътните знаци?
Даже, ако кормуваш в собствения си град е още по-срамно да не можеш да минеш изпита.
Аз от малък град съм пътувал, през магистралата 1 час до София да кормуваме там.
Да, мен също ме скъсаха за 2 пъти за дребни неща, нито съм щял да блъсна някой, нито да правя катастрофа, но така се случи. Не е кой знае каква философия, бе момиче.

4.   Щом 4 пъти са те скъсали, то значи това не е за теб. Щом като гледаш знаците и в същото време не виждаш пешеходците и обратното, то значи си опасна за себе си и останалите! Изобщо не се занимавай. Препълни се с неадекватни шофьори, да го е страх човек да кара от такива.. Ще извиняваш за грубия тон, ама 4 пъти да не си вземеш изпита и то при положение, че изпита е в един и същ район.. трагедия

5.   Нищо чудно и да те късат нарочно за да плащаш! Пробвай на друго място, упражнявай се на полигони, едно шофиране, голяма работа, щом си стигнала до изпита значи можеш да шофираш

6.   От авнорката: Взех си изпита от 4тия път и се справих отлично, моята инструкторка го каза. Тя твърди, че мога да карам, просто трябва да гледам повече. Сега в четвъртък се явявам на БЧК. :)