Споделена история от Тинейджърски

Винаги съм последният избор на хората....
Винаги съм най-най-най-най-най и още 1000 пъти най-последният избор на хората.

Аз вече пиша за трети път тука, но имам нужда от помощ. Аз съм на 15 и съм 9 клас. В 8 клас от нищото всички момичета ми станаха приятелки. Излизах на молове с тях. Не слушах нашите и вместо да съм вкъщи от 5 аз се прибирах в 6 и 30. Често ми се караха. Понеже аз съм изпълнителна ученичка писах домашни до 1 сутринта. Винаги на тестове искаха да им помагам и аз въобще не се замислях че ме използваха. Все виках "за това са добрите приятели, а и за първи път в живота ми имам толкова приятелки". Наивна глупачка. Така мога да се нарека. Дойде едно момиче януари месец миналата година и всички ме забравиха. Държаха се различно с мен. Изпаднах в депресия. Мислех си "С какво го заслужих? Винаги им помагах, а сега ме забравиха", "Голяма съм глупачка, какво си мислех? Че някой ще иска да е приятел с човек като мен? Аз съм просто наивна загубенячка", "Явно не бях достатъчно добра", "Явно съм много скучна" и все такива негативизми. Мразех се и все още се мразя. От началото на тази година дойдоха 2 нови момичета. Едното създаде огромно впечатление на всички, ама си изгуби приятелите бързо. Тя един път седна до мен и се държа мило с мен. Не и се доверих. Накрая казаа "Ако някой ти досажда ела при мен ок? " и аз казах да. Нямах и доверие и с право, защото преди няколко дни ми се смееше с другите момичета.

Ако момичетата нямат с кой да си говорят идват при мен, ама или оставят разговора недовършен и от нищото ще ме оставят, или някой от класа ще дойде при тях и ще ги извика някъде и те ще ме изоставят. Един път едно момиче ме помоли за не малко пари и аз не и дадох, защото наум си виках "Тя няма ли си други приятели че от мен да иска? От месеци не сме си говорели и сега пари ще ми иска. Не стига че и аз сега съм зле финансово, ами и това ми е притрябвало.. " и накрая един нейн приятел и даде. Абе просто за каквото и да е ще съм им последния избор.

Коментари

1.   Здравей. Аз съм на 14 и напълно те разбирам. и при мен е така. Постоянно. Аз искам да си имам приятели, но просто те ме използват и дааа.... Много ми тежко и наскоро почнах да се предавам. Обиждаха ме(и все още е така) и чувствата ми надделяват...
Но на този свят има много лоши хора и просто не трябва да им се доверяваме.
Все някога ще си намерим истинска приятелка