Споделена история от Тинейджърски

Лош дъх
Здравейте група. От скоро излизам с едно момче и мисля че е възможно да се получи нещо между нас, но много се притеснявам ако се наложи да се целунем. Притеснявам се да не би да имам лош дъх. Гледам да имам винаги под ръка дъвки но не мисля, че това е решение. Гледам преди да излезем да хапна дъвка но след 1 час вече не личи. Не мога нон стоп да дъвча дъвки. Когато съм с приятели и им помириша случайно дъха е приятен, като на парфюм или бонбони а не мога да кажа че постоянно ядат бонбони или дъвки. Ще съм ви благодарна ако ми дадете някакъв съвет.

Коментари

1.   Преди ползвах кокосово масло като вода за уста, само че трябва да жабуриш не няколко секунди, а 15- 20 минути всеки ден в продължение на две седмици. След тези две седмици само 2- 3 пъти на седмица. Кокосовото масло е антибактериално и някои хора казват, че избелва зъбите. Използвах го за лош дъх и имаше ефект.
Купи си нерафинирано и никога не го хвърляй в мивката, защото може да ти направи проблем.
Ако трябва отиди на зъболекар, за да те прегледа и другото го знаеш - миене на зъби сутрин и вечер, може и сутрин, обед и вечер. Чувала съм, че лош дъх може да се появи и при проблем със стомаха, но не знам доколко е вярно.

Black Sabbath

2.   Зъбите се мият два пъти на ден-сутрин и вечер. Лошият дъх е знак за някакъв проблем, отиди на зъболекар.

3.   Всичко зависи от това какво ядеш.
Ако ядеш пикантни храни е нормално да имаш лош дъх.
Недей да ядеш и лук и чесън.
Не естествено е цял ден да имаш дъх на бонбони или на плодове. Така че няма нищо страшно от дъхът ти.
Също така и най-добрия дъх се създава изкуство като се дъвче дъвка.
Ако ядеш ягоди ще имаш хубав дъх.

4.   Неможе да имате лош дъх, ако сте здрав.

5.   дъвките са за премахване на храна по зъбите, ако искаш да имаш естествено приятен дъх, се храни здравословно един трик, ако хапнеш някаква салата или просто някакъв зеленчук (краставица) това че почисти устата ти и ще нормализира ph нивото, тоест дъха ти ще е приятен.

-момче на 16

6.   Ами аз в цялата история прочетох колко често дъвчеш дъвка, но никъде не спомена основното - колко често си миеш зъбите!? Ако ги миеш сутрин и вечер не би трябвало да имаш проблем с дъха, ако правиш измиването качествено и при условие, че нямаш някакъв здравословен проблем, който да е причина за лошия дъх. Също би могла да използваш и вода за уста, която освежава още повече устата и дъха, а и унищожава бактериите, които четката и пастата не са успели.
Няма лошо и да дъвчеш дъвка, но не правиш ли измиване на зъбите сутрин и вечер, колкото и дъвки да издъвчиш, ефектът ще е нулев. То е като да се изпотиш и да решиш да прикриеш миризмата с дезодорант - получава се обратния ефект.
При условие че правиш изброеното по-горе и отново имаш лош дъх, ще трябва да посетиш лекар, който да открие кое го причинява.

7.   Направи преглед при зъболекар, запда има лош дъхт трябва да има нещо развалено. Също трябва да ползваш конец за зъби, восъчен е по- хубав.

8.   Авторката:
Благодаря за отговорите! Скоро бях на зъболекар и всичко е наред. Може би проблема е от това което ям. Ще използвам съветите ви.

9.   Здравей! Можеш да дъвчеш дъвки, обаче това е временно решение. Мий зъбите си често, също е важно. При мен съм забелязала, че когато пия повече вода дъха ми е по-свеж. Опитай. :)

10.   Лош дъх няма нищо общо със зъболекар,тоезд с бизнеса със зъбите. Причината за лошия дъх са проблеми с червата. По законите на термодинамиката топлия въздух се качва нагоре и в случая вони.