Споделена история от Тинейджърски

Не знам какво да мисля и какво да направя
Здравейте всички
Пише ви момиче на 16 години
Започвам
Харесвам едно момче, което е две години По-голямо от мен. Харесвам го от миналата година октомври месец. Лятото си мислех, че като не го виждам, чувствата ще отминат, но не стана нищо подобно. Когато го видях в училище след това, буквално не знаех къде се намирам, всичко беше като мъгла освен него, сърцето ми така биеше, че едва не изскочи, стана ми едно такова хладно на ръцете долу и аз бях затаила дъх и после дишането ми се учести. Трябваха ми няколко минути да се осъзная какво стана.
Миналата година за около 3 месеца излизах с негов много добър приятел, ако не и най-добър (обаче сега си мисля, че не са толкова близки)
Момчето което харесвам, ще наречем Х
С Х се запознах, когато бяхме се събрали с момчето, с което излизах и негови приятели. Не сме си говорили изобщо. Аз тогава още го харесвах. После не се поздравявахме, но изведнъж тази година аз го поздравих и той ме поздарави в училище. И така от доста време вече се поздравяваме, или ще си кимнем или ще се усмихнем. Първите 2-3 пъти аз го поздравявах първа, но вече след това той започна да ме поздравява първи. Обаче някои пъти, или повечето ме поздравява едно такова, смисъл едно такова ще ме погледне, ще ме поздрави едно такова неуверено, и веднага отвръщаше поглед, беше странно. (даже все едно изобщо не ме гледаше). Може и малко объркано да стана. И малко сле като започнахме да се поздравяваме, много добър приятел на Х, ми се усмихна като се разминавахме и аз разбира се се усмихнах (той беше също на събирането, което споменах по-горе, но не съм се запознавала лично, просто е във випуска ми) и така 1-2 пъти. Х миналата година беше се пробвал с едно момиче от съседния клас, ни нещата не се получиха и тази година й беше писал пак, но тя го отряза. Много харесвам това момче. Още преди да се запознаем виждах, че като се разминаваме ме гледаше и приятелките ми ми казват, че сега той ме гледа като се разминавахме, ни тогава още не се пиздравявахме. Решила съм да се пробвам, да направя нещо, за да разбера дали може да се получи нещо, но не знам как. Защото единственият вариант, който се сещам е фа си седя и да чакам, а вече чаках една година.
Моля кажете някакво мнения, дайте ми съвет без значение с какво е свързан

Коментари

1.   Здравей, пише ти жена на 25г. Моят съвет е да го намериш в социалните мрежи, да го добавиш и да изчакаш ден два да ти пише. Ако не го направи му пиши ти, как е, какво прави. От там , ако тръгне чата ти пожелавам успех и да се развият нещата.

2.   Почни да му лайкваш във фейсбук или инстаграм. Ако и той започне да ти лайква, виж във фейсбук какви неща споделя, примерно мемета и такива. Можеш да започнеш и на тях да реагираш, даже по някой път може и коментар да пускаш. Можеш да се сближиш с хора, с които той общува, за да се добереш до него, а и с друго око ще те гледа, ако компанията му те харесва. От личен опит съм установила, че одобрението на компанията е важно за едно момче, което понякога може да е и лошо, ако се влияе твърде много. Хубаво е да го проучиш какъв човек е като характер, дали е срамежлив, дали е отворен, поинтересувай се от това какво харесва и добий някакви общи знания по темата. Успех!

3.   От авторката
Той ме беше последвал в инстаграм още преди да се запозная с приятеля му, с когото излизах. И аз го последвах.
Във фейсбук аз му пратих покана и той я прие
Харесваме си снимките дет качаваме
И примерно има опция в инстаграм дето преплъзеаш и аз бях качила селфи и бях сложила такова преплъзеане с емотиконка дъга и той го беше преплъзнал докрай (това е добре), дори момчетата от класа ми не го правят, а той и приятелят му дето ми се усмихна (както споменах по горе) го правят