Споделена история от Тинейджърски

За слуховете,които се разпространиха за мен и униженията,които ме очакват
Няма да изпадам в подробности и не мисля, че искам да споделя по - точно какво ми се е случило, защото ми е неприятно. Накратко ще кажа само, че никога не съм била конфликтна личност. Но ми се случи нещо ужасно, като гръм от ясно небе ми дойде. След случилото се ме е страх да говоря с който и да е, да излизам пък камоли да ми се ходи на училище. След една случка в училище се разпространиха слухове за мен, които въобще не са верни. Освен в моето даскало се разчу и из другите училища. Знам, че не звучи толкова сериозно, но мисля, че е понеже в училище се стигна и до учителски съвет(мисля, че така се нарича) заради станалото.
Имам извинителна бележка за цялата седмица, но не мога да се крия цял живот. Както се казва всяко чудо е за три дни, но аз винаги съм била уважавано момиче и не са ме сравнявали с така да ги нарека “леките момичета”. Не държа да ме възхваляват колко съм прекрасна, но и не искам да се носят лоши слухове за мен. Живея в град, където всички се познаваме ( най - вече тийнеджърите) и е доста неприятно. За 1 път изпадам в депресия и не знам как ще изляза от нея. Толкова съм отчаяна и травмирана. Заведоха ме на психолог и ефект няма. Успокоителни ми предписаха, а ефект - пак няма. Не знам какво да правя. Свикнала съм да излизам и да съм сред хора, а сега не мога да си покажа носа на вън. Кой знае, като ме види някои познат какво ще си помисли. А най - лошото е, че гаджето ми (вече бивше) ме заряза заради този слух и ме унижи по ужасен начин пред много хора. Вече не знам как да постъпя, къде да ида или какво да направя. В безисходица съм. А да докажа, че тези слухове не са верни - не знам дали има начин. Вярно, че истинста накрая излиза на яве, но докато това се случи не знам до къде ще стигна, защото вместо по - добре аз ставам все по - зле.
П. с. почти на 18 съм.

Коментари

1.   Милата... много добре те разбирам, защото и аз преживях същото в тийн годините ми. Пуснаха се слухове за мен, че съм курва, аз също живея в малък град и после ходи обяснявай, че не е вярно.. Осъзнах, че на хората не им дреме дали е вярно или не, на тях им е за това да има кого да мачкат и да има върху някой да изливат негативизма си. Постъпката на вече бившия ти говори зле за самия него. Не ти трябват страхливи момчета и такива, които се влияят. Но те разбирам, че и това те измъчва. Някога момчето, в което толкова години бях влюбена, въпреки че проявяваше интерес към мен, избра хорските приказки и тотално се оттегли от мен, само за да не му се подиграват, че ходи с курва. Аз съм много чувствителна и приех всичко много навътре. Опитвах се да демонстрирам, че не ми пука, но понякога наистина ми идваше в повече. Много се измъчвах от това, че никой не иска да бъде с мен заради слуховете. Тъкмо тръгнех да се занимавам с някое момче и той като разбереше и се оттегляше. Много ме болеше. Имало е такива, които явно не са били чули слуховете и искаха да бъдат с мен, но рядко и обикновено такива, които аз не харесвам. За да не те обезкуража обаче, едно момиче сега, което е на 16, го направи с някакъв келеш и той разпространи, но някак си при нея не се получи това унижение чак от целия град и всички да я отбягват. Понякога тези неща минават и заминават. Може би тийнейджърите сега са по-различни от по мое време /на 21 съм сега/. Но при мен беше много кофти. Случвало се е и приятели да се отдръпнат от мен, макар че по онова време имах една истинска приятелка, която беше с мен въпреки всичко и не й пукаше от хората. Не знам как го приемат приятелите ти, но знай, че ако се отдръпнат от теб значи не са ти такива. Силно се надявам да имаш поне 1 човек, който да те подкрепя и да ти помага в този труден момент, защото от това ще имаш нужда. Това мен ме спаси. Най-вероятно сега ще ти е трудно известно време, но ще ти кажа нещо, което на мен нямаше кой да ми го каже по този начин точно - не се самообвинявай, сама знаеш, че слуха не е верен, а и дори да беше - НИКОЙ няма право да ти държи сметка какво правиш с тялото си, НИКОЙ!! Нито родител, нито гадже, нито приятели, нито никой. Ти си жертвата, виновен е този, който е пуснал слуха за теб дали защото не си била с него, ако е момче или пък защото не те харесва по друга причина. Не чувствай вина и не си смъквай самочувствието. Дори и сега да се отдръпнат хора от теб, един ден ще заминеш да учиш в друг град, както аз сега, там никой няма да те знае и ще започнеш на чисто. В моя град признавам, че след толкова години още сред някои хора ми се носи славата, но се живее с това. Аз знам коя съм, близките ми също, макар и малко, имам хора, които ме уважават, останалите да го д*хат! Мен цялото това преживяване ме кали доста и изградих характер. Когато си сред хората, само не показвай, че се самообвиняваш, колкото и да умираш отвътре. И дори някой да се опита да те засегне му тегли една майна. Не си длъжна с нищо на никого.

2.   и за мен са разпространявали неверни слухове навремето, само че бях доста по-голяма от теб. Общо взето, имаш само 1 разумен вариант: да се държиш все едно не ти пука, като ти подметне някой, да се разсмееш или да подхвърлиш нещо язвително / шеговито и да държиш така фронта докато на хората им омръзне да говорят за това. Вярвай, колкото и да клюкарстват, повече от 3 дни, максимум седмица и ще им писне. Хората си имат и други теми, освен теб, важното е да издържиш това време.
Иначе какво друго можеш да направиш? Да дадеш пресконференция? Да обясняваш на всеки, че си невинна? Така само ще изглеждаш още по-виновна. Стегни се и всичко ще отмине

3.   Ще им се върне. Мен навремето бабата на моя съученичка ме беше набедила за такава, че и на майки по родителски срещи е говорила това и те си отдръпваха децата от мен. Сега минаха години и това момиче е такова, ама буквално. Бях разстроена, но ми мина бързо. Живота е бумеранг, не им обръщай внимание и знай, че всичко се връща.

4.   Я се стегни, момиче!

Като те пита някой, казвай, да, вярно е!
Да видиш как ще зяпнат от "уважение"!

5.   Историята ти е полу-измислена. Няма как да си ходила на психолог и да са ти изписали хапчета. Псилохозите не изписват хапчета, а психиатрите. НЯМА как да не са ти помогнали. Аз пия хапчета и първия един месец докато свикна с тях, бях като дрогирана. Вечно ми беше спящо и весело и като някой ме обиждаше се смеех и не осъзнавах какво става. След месец свикнах с тях и сега няма този ефект, но поне за месец успях да преодолея проблема. И сега вече си действат нормално, леко ги усещам, по-сънливо, но нищо повече. Ходи пак за хапчета.

7.   Душица, аз бих използвал депресията като предпоставка да се позадържа вкъщи и да наблегна малко на граматиката. Имаш нужда.

8.   1. Кажи нещо по-конкретно за какво става дума.

2. Спри да се криеш, само убеждаваш всички, че има нещо, а то няма.

9.   Главата горе и се дръж все едно нищо не е станало. Както каза всяко чудо за три дни, не си заслужава да хабиш нерви за глупости. Ако знаеш хората какви проблеми имат, ти си се сдухала за някаква клюка, която дори не е вярна.

10.   Миличка , мисля че си доста голяма ,за да те вълнува какво мислят хората за теб . Да това не е безразлично , но не го вземай като толкова голям фактор . Би трябвало мнението на хората да те вълнува само , ако те са важни и участват в живота ти . Лично за мен са се говорили какви ли не неща даже бившето ми гадже разказваше ужасни неща за мен и бях много наранена , защото много го обичах , бях изпаднала в същото състояние като теб . Важното е да имаш приятели, които да ти вярват и ако те са на твоя страна няма да ти пука какво говорят хората , които след няколко месеци няма да помнят тези пет думи , които са казали за теб в кафето , защото са им свършили темите за разговор . Тези неща отминават , бъди силна, обичай и бъди обичана , пожелавам ти всичко най-добро .

12.   Благодаря на всички. А до номер 5 - не психолога ми ги предписа, а личната. Отидох при нея, за да поискам бележка и тя ме попита какво ми има и й казах, че имам лични проблеми и не се чувствам добре и тя ми предложи на отида на психолог и ми изписа някакви хапчета за нервна система.
От авторката

13.   Миличка, най-вероятно не си пуснала на някой путьо и е почнал да пили, че си пачавра и да ти кажа, изобщо да не ти дреме. Щото в мойто даскало, пачаврите бяха на почит, а на свестните момичета им се подиграваха. За мен са си измисляли, че дядо ми е педофил, че майка ми е стриптийзьорка и кво ли още не, докато директно някой в очите не ти го каже да не ти пука изобщо! Тва е просто даскало, ще видиш, че когато завършиш всички ''тежкари'' извън него са кръгла нула

14.   Някой явно здраво ти завижда. Просто хвани бика за рогата - кажи на всеуслошание - кви са тези глупости, коя завистлива идиотка го е измислила това, много добре знаете, че не е вярно, не може да сте толкова тъпи гъски, че да вярвате на всички лъжи, които чуете от някой болен мозък. Винаги така съм действала при слухове и забележи, никога не съм се крила. Точно обратното, като чуя нещо подобно за мен, избухвам в смях и казвам примерно - ми да, ти не знаеш ли, аз цял порно филм съм снимала с Джони Деп. Много порно хора гледате. Намалете порното и турските сериали. И моментално спират, защото се усещат колко са прости, че вярват на всичко.

15.   Случвало ми се е нещо подобно, когато бях на 15-16г.Чувствах се ужасно, нито психолози, нито хапчета ми помогнаха. Имах чувството, че целия свят има нещо против мен. Но дойде един ден, в който се успокоих, срещнах нови хора, създадох приятелства и спря да ми пука за миналото. Осъзнах, че тези, които не са били на моя страна, не са ми вярвали, всъщност не са ми били никакви приятели. Който те познава истински и те цени-ще ти повярва и ще бъде с теб. Както каза, всяко чудо за 3 дни, така, че на никой после няма да му пука дали скуховете са били верни или не, но и се съмнявам нещата да са както преди и да забравят. Знам, че ти е трудно, знам, че нищо не може да се оправи със щракане на пръст, но недей да се мразиш, недей да се обвиняваш, опитай се да намериш нещо, което да те прави щастлива и намери нови приятели (знам, че е много трудно) за да започнеш на чисто. Един ден ще мине.
Ж19