Споделена история от Тинейджърски

Сега на къде ?
Здравейте, на кратко ще ви разкажа за така нареченият ми живот. Момче на 18 съм, грозен, глупав, беден. Нямам баща, майка ми е психически нестабилна. Нямам приятели, да не говорим за приятелка, хората просто ме отбягват. Не мога да си намеря работа, успехът ми в училище беше нищожен и няма да ме вземат в никой университет. Излизам сам на вън и като някой психопат стоя по пейките сам и си мисля разни неща. Опитвам се да измисля начин да изляза от тая дупка но единственото решение мисля че е да си кажа сбогом с живота...

Коментари

1.   Немое да си толко грозен че, да неси намериш работа. Намери си работа почни да бачкаш и ще ти доиде самучуствието. Недеи да се предаваш и да нараняваш маикати още толкова.

Таз.

2.   докато мислиш така за себе си, няма как другите да те оценят!
„Обичай другите, така както обичаш себе си“ - така е казал и Христос.
Когато не се цениш и не се обичаш, хората не могат да те ценят и обичат.
Търси си работа извън града си, време е да напуснеш гнездото. Освен това търси социални контакти, ще те препоръчат! Важното е да се закачиш на КАКВАТО И ДА Е РАБОТА, ако се докажеш, шефът ти ще те препоръчва и ще се издигаш.
Какво стоиш и униваш - има нужда от работна ръка на морето, в софия, в чужбина? Действай!
Иначе - ако се чувстваш глупав, почни да четеш книги. Така ще преодолееш и самотата.
Не забравяй, че и Айнщайн е бил двойкаджия, повтарял е доста често в учиище - това е показателно, колко оценките са миродавни за интелекта на един човек!
Успех и горе главата - повтаряй си всяка минута - красив съм, умен съм, обичам се!
(прочети книгата Лиз Хей Излекувай живота си, има и филм в мрежата!!! - НА МЕН МИ ПОМОГНА НА 100% И НЕ МОГА ДА ПОВЯРВАМ КАК ОТ ДЪНОТО СЕ ОТЛЕПИХ ТОЛКОВА БЪРЗО САМО С ПОЗИТИВНО МИСЛЕНЕ, А БЯХ ДО СКОРО ТОЧНО КАТО ТЕБ! )

тук можеш да свалиш книгата http://pims.ucoz.net/load/knigi/luiz_khej/izlekuvaj_zhivota_si_luiz_khej/33-1-0-480
филмът се казва how to heel your life има го като торент, дори е на български

3.   Никога не трябва да се отказваш! Това е много важно. Не можеш да влезеш в университет? Голяма работа, бих казала аз. Знаеш ли колко много велики хора са тръгнали от нулата, точно като теб? Не се предавай... Ако вярваш в себе си, нищо не може да те спре.

4.   Това е много гадно със майка ти, защото и на моята майка нещо и има и пие някакви хапчета :(( а за работата няма значение грозен ли си или си красив важното е да се справяш добре да положиш усилия и да потърсиш :))

Ани*

5.   Биж, брато... това си е изцяло твой избор. Прахосаш ли си живота, ще ти се карат, и ще трябва да почнеш всичко от начало, и това начало може да е много по-лошо от сегашното. Научи си урока, и след време ще се осъзнаеш. Ще видиш истината в живота ;)

-Death_Blade ^

6.   Изтегли си филма The Secret и както казва номер 2 ще видиш как с позитивно мислене и естествено с малко труд всичко ще се оправи.

7.   Глупости - от писмото не личи да ли си красив, но не звучиш като глупак, а като отчаян и объркан човек. Пробвай да намериш работа - не е възможно съвсем нищо да не умееш. Дори да е в магазин, обща работа с времето можеш да напреднеш и да преминеш на по0-добра позиция. Какво училище всщност си завършил? Имаш ли някаква специалност от там, която да усъвършенстваш?
Лошо е, че нямаш подкрепа от родителите, но вероятно майъка ти е преживяла трудности, гледала те е сама и по-скоро ти трябва да си й вече опора. Пълнолетен си, бъди по-решителен. Имаше една мисъл за това кога един мъж е истински мъж. И една жена каза нещо много точон: мъжът ни привлича не толкова с външността си, колкото със силата, с характера, с това да сме уверени, когато е до нас. Това значи да се опиташ да се бориш и да изгредиш у себе си мъжки характер. Другото показва слабост и наистина е много глупаво.

8.   Честно казано мисля, че поне отчасти разбирам в какво положение си, защото и моята ситуация не е розова... Живея само с майка си вече, а от няколко седмици не съм чувала баща си и дори не знам дали е жив, образно казано. И двамата са големи инати... Никога не съм се чувствала добре в кожата си, а приятели... Мисля, че вече не останаха, защото прецаквам всичко, с което се захвана..

П.С Аз съм почти на 18г и честно казано бих се радвала ако успеем да си помогнем един на друг по някакъв начин :) Така че, ако някой път решиш, че искаш да споделиш нещо с някой и няма с кого, дори да е това, че навън времето е хубаво или каквото и да е, не се страхувай да ми пишеш. :)

10.   Пичага ще ти задам един въпрос как искаш хората да те харесат, когато ти не се харесваш? имай малко повече самочувствие