Споделена история от Тинейджърски

"ТЕЛЕФОНЪТ ТИ Е ИЗКЛЮЧЕН"
Имам един проблем.
Представете си следната ситуация :
Цял ден сте на училище и телефонът ви е включен.
Има батерия.
Цял ден никой не ти звъни.
Прибираш се и....
Започват да ти се карат (ТИ ДА ВИДИШ ), защо ли телехлфонът ти е изключен.
Крещят ти и ти казват, че телефонът не е само за игра...
Защо?? Някакъв вирус ли е ? Случвало ли ви се е?моля споделете,че не мога да търпя вече и никой не ме вярва...

Коментари

1.   Кажи им, че ако искат телефон, който да работи като хората, трябва да с е бръкнат поне с 200-300 лева повече другия път, а не да ти дават най-евтиния боклук и да се надяват, че ще работи.

2.   Може да няма добър обхват в класната стая. Не можеш ли просто да им покажеш хисторито на обажданията си, да видят, че пропуснати повиквания няма и да се убедят сами?

4.   Понякога се губи обхвата.

5.   При загубен обхват. А защо те търсят на училище? Извинявай, ама това са глупости. Освен ако не е нещо спешно, да те притесняват и на училище не е нормално.

6.   Изразът "ти да видиш" е за тъпанари. Избягвай го.

7.   Имах такъв проблем със стария телефон. Рестартирай го и ще се оправи.

8.   A1 (Mtel)... редовно има подбен проблем.
При мен - поне 3-4 пъти на ден ми звънят, и им казва "телефонът на абоната е изключен или е извън обхват"....

Смени оператора...

9.   Губи се обхвата защото клетките се претоварват. Осеобено ако са по - стари. Всяка клетка си има лимит, примерно 200 телефона закачени едновременно. Сега като всеки рово във фесйа и интернет постоянно запълват капацитета на клетката. На тебе ти дава че си в добър обхват но реално няма как заявката да бъде обработена докато не се освободи канал за теб.

10.   И на мен ми прави впечатление, че често ми се случва, на мен и на други да нямат обхват на пъпа на голям град, където се предполага, че трябва да има покритие. И то при положение че телефона ти дава, че има пълен обхват. И между другото най-често се случва на А1. Или им е калпава мрежата, или е прекалено натоварена. Едно време си спомням, когато бяхме на село се катерехме по баири и дървета да хващаме обвхат, а в града си говорехме нормално, а сега стана обратното. На пъпа на центъра на голям град не можеш да си кажеш 2 приказки от прекъсване, а на село си има нормален обхват.

11.   Виж си опциите на телефона. Има едно нещо "Call forwarding" което понякога незнайно защо се включва само. Мисля че е от оператора, а не от модела на телефона, но аз имах точно същия проблем (на самсунг) понеже тази опция беше включена. Телефонът ти просто не звъни, когато някой те търси, а при тях направо дава гласова поща.

12.   до номер 1
Телефонът ми е от някъде 2 месеца, и струва около 200 евро.
знам, че не винаги скъпите неща са качествени, но се надявах да работи добре щот е нов модел...
от автора

14.   Да не си включил опцията "Полет"? Защото при този случай телефонът си работи, обаче когато някой ти звъни не може да се свърже и му се включва гласовата поща. Понякога се случва да го активираш случайно и после ти се сърдят, че телефонът ти е изключен, а ти дори си нямаш идея, че са ти звънели.