Споделена история от Тинейджърски

Отрязан от две красиви момичета
Здравейте! Аз съм момче на 18 години. Искам да споделя нещо се Вас и да Ви помоля за съвет. След няколко месеца е балът. Проблемът е, че аз си нямам дама. Цяло лято събирах смелост да попитам момичето, което харесвам дали би ми станала дама на бала. Реших да го направя. Разбира се исках да е нещо специално и й купих роза, бонбони и една картичка, в която беше и въпроса относно бала. Докато тя беше извън класната й стая аз отидох и сложих нещата в чантата й. На следващия ден тя ме попита дали можем да поговорим. Поговорихме, но тя каза, че си има кавалер. Бях с разбито сърце и тъжен. Сега месец по - късно съжалявам, защото трябваше първо да изляза с нея да си поговорим, а не веднага да я питам за бала. Не знам дали ме излъга, но да... аз продължавам да я обичам. Преди да стане това с нея си бяхме разменили може би 4 -5 думи за петте години заедно. Искам да бъда с нея и да сме щастливи заедно, но не искам да и досаждам и да я карам насила да бъде с мен. Не съм имал гадже, а тя е имала само едно. Бях отрязан и от още едно момиче преди да попитам харесваното от мен момиче. Сега се чудя дали да поканя едно друго момиче от класа на момичето, което харесвам. А ако тя ме отреже? Всички са почти заети. Има ли смисъл да ходя на бала? Благодаря за отделеното внимание! Приятен ден! Лека вечер!

Коментари

1.   Брато, много го мислиш! И щом се проваляш в нещо, това е знак, че поне опитваш! Другото си става с времето и повторения, до осъвършенсване. С всичко е така..

Това с цветята и розите си мисля, че е малко прекалено. В американските филми правят така, но в реалността - не съвсем. Пробвай да смениш подхода за напред. И не ги слагай на пиадестал. (че са нещо кой знае какво)

Бих те съветвал възможно най-често да се поставяш в ситуации с момичета, за да свикнеш на динамкиата. С времето нещата ще стават лека-полека. НО най-важното е да си правиш кефа по всяко време!

2.   А защо трябва задължително да е от твоето училище? На мен кавалер на бала ми беше мой приятел, който е с 10 години по-голям от мен. Просто му споделих, че нямам кавалер и дали може той да дойде и той дойде. Покани някоя приятелка, братовчедка, съседка.

3.   Да не живееш в приказния свят на Дисни, пич? Стегни се малко. Не ти трябва дама, за да отидеш на бала. Иди, пийни, позабавлявай се, отпусни се. Ако си в настроение - покани някоя мацка да потанцувате. Ако не - не. Няма драма.

4.   То един бал... голям праз, хаха. Моят бал беше преди 7-8 години и половината от класа нямахме дама на бала.
Като минат години и се върнеш назад, ще видиш за какви простотии си се притеснявал и ядосвал. Отиди си на бала, забавлявай се, снимайте се там за спомени със съучениците и това е. Всичко приключва за една нощ и после живота ви грабва с пълни шепи.

6.   Ако имаш сестра може да отидеш с нея. Ако имаш братовчедка отново може с нея да отидеш.
Но на бала не е задължително да имаш дама. Може да отидеш без дама. То и без това ще си със класа си.

7.   Аз пък честно казано не мога да разбера за къв праз ти е тази дама. А на момичетата за какво са им тези кавалери. На бала първо се събирате, крещите, снимате се, после влизате в ресторанта, танцувате, пиете, снимате се по между си за спомен, после дискотека и така се омазвате, че в крайна сметка по-добре без подобни ангажименти. Тази дама или кавалер за кво са ви, цяла вечер да се ангажирате с тях ли? И какво ще си говориш цяла вече с полупознат човек? Или държиш да и пазиш чантичката, докато тя си прави купона? Това ви е последна вечер с класа, не семейна сбирка по двойки.

8.   Аз на бала също нямах дама, дори тогава нямах и гадже. Бала ми беше преди 7 години И до днес нямам гадже - че по яко. На 26 съм и знам че да си сам е готино