Споделена история от Тинейджърски

Според вас има ли перфектен човек?
Здравейте, искам да ви попитам според вас има ли човек, който да е перфектен говоря като външност, интелигентност, височина, килограми. Имам една съученичка, която е ПЕРФЕКТНА. Има перфектна кожа, нос, зъби, очи, тяло... ВСИЧКО. Умна, с чувство за хумор. Лично мен даже почва да ме дразни как няма нито един недостатък, ама нито един. Това възможно ли е? Не искам точно съвет, а да се получи дискусия по въпроса. Да уточня аз съм красива, но не перфектна, само тялото ми е без грешка. Не се хваля просто не искам да има нападки в коментарите от сорта "Комплексарска" и тем подобни.

Коментари

1.   Ами..няма, няма "перфектен човек".
Но ако съученичката ти има 18г. бих се радвал да я познавам..

Сериозно, няма перфектни хора. Все някой е по-добър от нея в нещо. Примерно, ти казваш, че тялото ти е "без грешка". Ето, ако тялото ти е по-хубаво от нейното, значи не е перфектна, надявам се това ще те успокои.

Въпросът ти, зададен по този начин, няма друг отговор освен "не".

2.   Въпреки, че човек е създание по образ и подобие на БОГ, той не е перфектен, поради мислите и чувствата си. Перфектни са само всемирния разум-Бог и всемирната материя-Природата.

4.   Толкова повърхностно погледнато...

Има много красиви хора със също толкова красиви характери.

Но това далеч не означава, че са перфектни. Всеки човек има недостатъците си. На някои са видими, на други - не.

Ако си обичала някой истински, то тогава знаеш, че недостатъците (особено физическите) правят човекът до теб специален и харесваш точно тях в него.

Та перфектни хора има само за определени хора. Не генерално.

Братан.

5.   Казваш, че си красива и тялото ти е без грешка. Кажи тогава кои са ти другите кусури. Със сигурност не си искренна и ако това е истина, както изглежда, аз не мисля, че и тялото ти е без грешка. На теб ти се иска да е така, но много се съмнявам. Вие жените винаги се надценявате. Твоята съученичка може да има недостатъци, но ти просто не можеш да ги усетиш защото не си интелектуално ПЕРФЕКТНА. Какво ти е IQ-to? Не ме оставяй без отговор.

6.   Красиви жени има доста много, поне в ранна възраст. Поне малка част от тях са достатъчно умни и някои от тях са и с добър характер. Така постигаш перфектността. Трябва да имаш предвид обаче, че това е временно явление. А перфектното държание и разсъждения много често са заблуждаващи. Не е толкова трудно да се държиш търпеливо и добре, след като нямаш грижи и всички около теб ти се възхищават и опитват да ти угаждат, подражават и помагат (защото си перфектна). Почти всички красиви момичета живеят в сериозна заблуда относно обкръжаващия ги свят. Не всички, но почти всички не могат да схванат, че много неща им се подреждат от само себе си, защото всички се мъчат да им помагат по някакъв начин. Ако изведнъж погрознеят, ще се чудят на друга планета ли са се озовали и защо всички са се променили.

7.   Никой НЕ Е ПЕРФЕКТЕН ЗАПОМНИ ГО!!

8.   Това което виждаш външно не е цялата и същност.Бъди сигурна,че има много недостатъци,но не се виждат.Ако беще толкова съвършенна щеше да е Бог,но да не забравяме,че дори и той продължава да се учи,следователно не е съвършен.

9.   Няма перфектни хора. Ти я възприемаш като перфектна, но просто няма перфектни хора.
Аз мога да кажа, че жена ми е перфектна, защото я обичам и живея с нея. Но ако питам някой друг, той може да ми каже- Ами малко е нескопосана, малко е пълничка, малко е ниска и тн.
Но няма лошо човек да се стреми да бъде по-добрата версия на себе си. Например имаш слаби оценки-започваш да учиш. Имаш излишни мазнини-започваш да тренираш и да се храниш здравословно и тн.

10.   Има перфектен човек и името му е Мин Юнги.

11.   Ако това са категориите, то да, има много хор, коитоса високи, красиви, с хубави зъби, стегнати тела, прекрасна кожа, правилни форми на лицето и прочие... Някой от тях, даже а умни и забавни.

А това "Лично мен даже почва да ме дразни как няма нито един недостатък, ама нито един." е нещо, за което трява да поговориш с някого, преди да е станало реален проблем в живота ти!

12.   До номер 10.
ОБИЧАМ ТЕ, АРМИ

13.   Номер 5, аз съм авторката.
За мен съм си красива, нито завиждам на това момиче. Тялото си го харесвам за мен то е без грешка(все пак тренирам спорт, който изисква да имаш стегнато тяло). Не знам колко ми е IQ-то, защото още не съм навършила дори 15 и не съм се сещала дори да видя колко ми е. В училище се водя най-умното момиче в класа. Просто ми беше интересно да чуя мнения по въпроса "възможно ли е някой да е перфектен".

14.   Щом казваш, че само тялото ти е без грешка значи си голяма комплексарка. Познаваш ли други момичета които нямат грешки по телата си. Май такива не си виждала. Ето ти комплексите да си мислиш, че имаш безгрешно тяло. Защо не станеш модел на бански тогава, ах.

15.   Не, няма перфектни хора. Няма просто. Съученичката ти също не е, това, че е красива и умна е хубаво, но не знаеш какво се крие под тази обвивка. Имам доста такива приятелки, уж перфектни пък какви проблеми имат бедна ти е фантазията..

16.   Номер 14, аз съм авторката
Това, че тялото ми е хубаво не означава, че искам да стана модел на бански. Според мен това не е комплекс, но все пак всеки има право на мнение. Описала съм ясно в темата, че не искам коментари като "комплексарска" и много други, а просто да се развие дискусия по въпроса.
Благодаря на номер 11. Нядявам се да не се превърне в проблем.

17.   Авторке, първо казваш, че нейното тяло било "перфектно" и твоето също. Но тя била и умна (т. е. по-умна от теб); и ти е съученичка. После казваш, че ти "се водиш" най-умна в класа. Коя е по-умна последно? И за какво й завиждаш?
Познавам хора като тази съученичка, както я описваш. Дали имат недостатък? Номер 6 го е казал/а. Например един такъв човек би се сринал психически без всичкото внимание, което получава. Не би изкарал и един ден като дните на грозните и/или тъпите, които нямат приятели. Ако това момиче се скара с някоя приятелка, ще залее ФБ с постове как "всички" са я изоставили и били предатели. Ще е драма и чудо. Защото един човек е решил по някаква причина повече да не е приятелка с нея. А ако загуби цялото внимание... не ми се мисли...

18.   Има - аз!

19.   Тъпо нещо е да завиждаш на някой за външен вид и умствени възможности. Почти всеки човек има проблеми. Никой не е перфектен. Тя може да си има семейни проблеми или да не знае други неща дето ти знаеш.