Споделена история от Тинейджърски

Нямам абсолютно НИКАКВИ приятели
Здравейте момиче съм на 13 години 7-ми клас.
От първи клас насам нямам никакви приятели както в училище така и извън училище. С повечето мой приятели се скарах поради много причини. В училище целия ми клас упражнява психически тормоз над мен. Случвало се е да ме бият блъскат на земята и да говорят всякакви обиди зад гърба ми. Имах само една единствена приятелка в училище която въобще не ме защитаваше когато се карах с някой, а само седи на чина и се смее даже я чух да говори с едно друго момиче от класа и да казва колко много съм я дразнела и че рисувам грозно, както и да е... когато отивам в двора на училището виждам как всички деца са с приятели, а аз седя сама на пейката, а тези от класа ми се събират в кръг и когато минавам покрай тях нито здрасти нито нищо все едно не ме познават.
Догодина отивам в друга гимназия и ще имам нов клас, но сигурно пак няма да имам никакви приятели, защото аз съм изключително притеснителен и необщителен човек.
Ако някой има съвет към мен да ми напише винаги ще се радвам да прочета!

Коментари

1.   Здравей! Ще ти дам изпробван от мен съвет, който наистина действа. Влезеш ли в гимназия, трябва да знаеш, че започваш нова страница от живота си и никой няма да те познава и да знае каква си била до 7 клас, което е в твой плюс. Почни да заговаряш съучениците си, да се усмихваш повече, да бъдеш позитивна. Когато те поканят някъде (парти, рожден ден и т.н) отивай, защото иначе ще те помислят за задръстена. Опитай се да разбереш кои са твоите интереси, т.к обикновено така се сформират приятелства. Примерно : зарибени по фитнес / др спорт, по игра на белот, по клюки, по мода, по филми, по слушане на определен тип музика, каране на колело и т.н. Ако нямаш интереси не се притеснявай; харесай си нещо от сега и почни да го правиш ..така ще имаш нещо, за което първоначално да говориш с новите хора. Ако бъдеш отхвърлена или подиграна отново никога не показвай какво чувстваш в училище, защото ще те досмачкат съучениците ти (ако трябва вкъщи плачи или се оплаквай на семейството си, но пред съучениците ти не показвай слабост).

2.   Нямам съвет но и аз съм същата. Нямах никакви приятели до 7клас. Сега съм 9 клас и в 8 клас имах приятели но ме изоставиха и ме нараниха защото за 1ви път имах приятели. Но в гимназията трябва да си намериш приятели. Аз ги изгубих заради социалната ми фобия, а и сигурно си бях скучна ама ти не бъди като мен.

3.   Намери си хобита и търси хора и среди с подобни интереси. Най-много познанства съм направил в гимназията от двата ми основни интереса - актьорско майсторство и барабани. Нито бях особено добър актьор, нито музикант, но това не ми пречеше да се запиша на курсовете по актьорско майсторство за до 18 годишни към театъра, както и да организираме банда с други хора от училище (не от моя клас, с класа си не се разбирах). Имаше и фотографи, програмисти, геймъри, туристически групи и тн. - много други "субкултури", към които човек може да се присъедини.

5.   Номер 1 ти е дал добър съвет. Аз ще добавя това-знай, че ти не си нещо по-малко от другите. Затова горе главата, самоуважавай се, не се мрази, само защото някакви лигльовци се отнасят по такъв начин с теб. Всички разбират кога един човек има ниско самочувствие и за това започват да го тъпчат,защото знаят, че той е скромен и добър, и че няма да им отвърне. Опитай се да се вдигнеш самочувствието до прилично ниво.

6.   аз пък никога не съм имал приятели и развих най-различни психични отклонения и си пропилях живота, никога няма да се оправи нищо при мене. При теб има надежда още си млада и имаш време. аз искам да умра на 31г, съм

7.   До номер 6. Надеждата и при теб я има само вярвай в нея.