Споделена история от Тинейджърски

Кои предмети ми трябват
Здравейте, пише момиче девети клас искам да ви попитам по кои предмети трябва да съм добра за да влезна в университет с икономика. Искам да стана мениджър и по нататък да имам свой бизнес. И също така оценките от средното образование много ли зависят в университета, защото моите оценки не са добри. Моля редакторите да я публикуват.
Предварително благодаря!

Коментари

1.   Трябва да си добра по математика преди всичко! В икономиката има много изчисления и трябва да знаеш как да действаш!

2.   Икономиката е математика, право и икономическа география. Нужни са ти освен аналитични умения и организационни, и социални. Масово хората кандидатстват с изпит по математика, но има и възможности за изпит по география, доколкото си спомням. Разбира се, ще ти се наложи да пишеш доста неща, така че е добре граматиката ти да е на ниво (важи за всички вишисти). Английски език също е задължителен, ако искаш да си съвременен икономист, особено мениджър.

3.   Оценките ти няма да имат значение, ако има приемен изпит, по който ще се образува бала. Но ако се взимат оценките от дипломата ти за средно образование, е, тогава ще имат.

4.   Трябват ти математика и информатика мисля, защото в днешно време технологиите се ползват много за изготвяне на статистики и пр. Мисля, че и географията ще ти е нужна доста.
Както и езиците, те ще ти трябват навсякъде.
Колкото до оценките, мисля че имат значение, но по-важно е да се представиш добре на изпитите за кандидатстване.
Ако имаш проблеми с езиците и с математиката, по-добре тръгни на уроци. Ще ти помогне доста за кандидат-студентските изпити.

5.   Мила Душицо!
Аз съм момче в 11 клас. Бъдещ студент по фармация и медицина в СУ. Преди всичко, трябва да си имаш понятие, макар и малко по всички науки в училище.
Разбира се, преди всичко трябва да си наясно най-вече с анатомията и физиологията на човека, но като за човек, който да знае къде е матката, яйцеклетката, половия член и т. н. Да си имаш основни понятия по биохимия, които да ти казват как е редно да се храниш и защо не се правят диети без причина. А по химия и физика е същата работа. Общо взето да си имаш понятие от човешката биология, химията и физиката на живота.
Колкото до това къде има повече математика, ще ти кажа, че много повече математически изчисления има във физиката и химията. По физика и химия ни е пределно ясно от позицията на ученици.
По химия мога много да говоря, защото пак казвам съм бъдещ кандидат студент по фармация и медицина.
В химията се правят изключително много изчисления, например в клиничната и аналитичната химия се изчислява концентрацията на водородните (H ) и хидроксидните (OH-) на кръвта и различни разтвори чрез десетичен логаритъм (lg). Правят се още и стехиометрични изчисления, например, за да получиш 20% р-р на Na2SO4 от Na2SO4. 10H2O (Глауберова сол) се изчислява по формулата за количество вещество (n) и формулата за масова част (W), вече според зависи от колко грама Глауберова сол и колко грама вода искаш. Но това ще го учите повече, когато започнете да изучавате дисперсни системи, истински разтвори и концентрация на разтвори. Ако нямаш нищо против, бих ти ги разяснил :).
Правят се и изчисления по молно отношение, например колко грама натриев сулфат ще се получи от 50 грама натрий да кажем и колко грама сярна киселина е необходима, за да протече реакцията? И пак по формулата за количество вещество и по свойството за пропорции. Ако в задачите са дадени газове, се изчислява допълнително и по формулата за молен обем.
Има и още много изчисления в химията, но по-нататък.
Сама можеш да си направиш извода къде е повече математиката. Не казвам, че в икономиката няма.

Всичко това, бих ти го обяснил, ако нямаш нищо против?
Успех ти желая в това, което искаш да се реализираш!