Споделена история от Тинейджърски

Гаден мързел!
Здравейте... Аз съм момиче на 12 и имам един гаден проблем, с който мисля, че всички сме се сблъсквали. Както се досещате, това е проклетият МЪРЗЕЛ. Аз съм висока, но и пълна. Лошото е, че ме мързи сутрин да излизам и да правя упражнения и да тичам. Да излизам навън - ок, проблем няма - мога и по цял ден да съм навън. Гадното е, че също ям не много здравословно и не ям по малко - ям тестени неща, чипсове, снаксове... Също вече имам стрии по бедрата.. Моля ви, кажете ми как НЯКАК СИ да избягам от този мързел.
Не ми пишете коментари от сорта:
-То всичко от тебе си зависи..
-Не мога да ти помогна, и аз имам същия проблем..

Коментари

1.   Да ти кажа, аз правех една аеробика, изтеглих си я от замунда, с зор издържах половин час в началото, подозирам, че може и толкова да не издържиш като начало, но после се свиква. Забавна е, а и супер ефективна. Ако искаш я погледни, казва се PUMP IT UP, ако не фитнес, и задължително замени нещата, които са така нар. джънк фудс, коитто яадеш със здравословни такива

2.   Амиии то какво друго да ти кажем, аз не се сещам от кой друг може да зависи "избягването от мързела". Ако ми беше дъщеря, щях да те натиря да чистиш, пазаруваш, готвиш, а защо не и да прекопаеш лозето, ама като не си... как да ти помогна не знам.

3.   Еми смятам, че ти сама си си отговорила на въпроса. спореш снаксовете и чипсовете или поне ги намаляваш на макс - ядеш повече здравословни храни. Намаляваш тестеното и по възможност почваш някакъв спорт.
Няма как да отслабнеш с магическа пръчка. Трябва воля и инат за това :)
Ана

4.   Еми със сигурност ще успееш, първо като за начало се ограничи от сладките работи, чипсове и др. боклуци. Свиква се не е толкова трудно. Гимнастиката сутрин по 10-15мин също е много полезна и с нея също се отслабва. Така след време почваш бягане коремни преси и си готова. Всичко трябва да стане постепенно, не може изведнъж да започнеш с всичко. Просто трябва малко време. И един път подхванеш ли здравословен начин на живот си остава за винаги.

5.   Aко имаш воля всичко става късмет :) :3

6.   Аз съм сигурна, че съм по-мързелива. Момиче на 13 съм. Аз съм ниска и с нормална фигура. Преди бях по-пълничка и исках да правя упражнения, но ме мързеше. В твоя квартал има ли други деца? В моя има и там като започнахме да играем на жмичка и гоненица, аз така отслабнах. Не ми трябваха някакви специални упражнения. Може да го опиташ. Друг път предложи на другите да играете на нещо, което има връзка с тичане и като ти стане забавно, мързелът ще се махне сам.
*Яса

7.   Сега е сезонът на плодовете - пъпеш, диня, праскови, кайсии и т.н. Наблегни на тях. Включи риба и пилешко , яж салати. Първите 2 дни може да ти е малко трудно, но после ще се чувстваш по-лека и няма да ти е тежко на стомаха. Спри дюнерите и пиците (ограничи ги до парче пица на седмица например). В тези горещини не е хубаво да се ядат тежки храни.

Образно погледнато, тялото ти е къща за душата. Трябва да се грижиш и да я поддържаш, за да се чувстваш добре. Същото е и с тялото ти. Човек е това, което яде. Недей да преяждаш или да ядеш всичко, което видиш. Вместо някой чипс или вафла, изяждай 1-2 плодабзеленчука.

Това не означава да спреш да ядеш и да гладуваш. Искам да кажа, че трябва да започнеш да се храниш здравословно. Прочети в нета статии за това какво ти дава дадена храна като хранителни вещества, дали е полезна за теб и здравето ти. Има много статии по тази тема.

Ако си с наднормено тегло, дори и разходките ще свършат страхотна работа. Танцуването също е друг приятен вариант.
Не ми казвай, че не можеш да спреш да ядеш дюнери и т.н., защото можеш. Това означава, че уважаваш тялото си и самата себе си.
Но зависи и колко си висока и колко тежиш.
Успех :)

8.   Ами какъв друг коментар очакваш, маце? Честно, и аз бях така. То си идва с времето. Сега тичам през ден и се храня здравословно. Започнах преди половин година и резултат определено има - и аз бях пълничка. Между другото, аз съм на 15. Просто някой път ще си кажеш "Айде стига вече" и всичко ще се нареди от самосебе си.

9.   Продължавай с залежаването, чипсовете и тестените изделия, продължавай с мързела докато един ден не станеш гадна свиня. И нагла такава, не ми казвайте едиси кво. Освен, че си мързелива, нямаш никаква воля и не си амбициозна. А, на годините, които си трябва да си толкова активна и надъхана. Теб, сега на 12 те мързи да излезеш да побягаш, пък кво остава, ако трябва да се грижиш за дом и деца и отделно да се грижиш за фигурата си, както правят много жени..

Как може на 12,13 години да ви мързи? Болно поколение. Възмутена съм. На тези години тренирах едновремено лека атлетика, плуване и акробатика. Кипях от енергия - и сега тялото ми се отблагодарява. И когато отида на плаж ме заглеждат и мъжете ме ухажват, защото съм се трудила, полагала съм усилия.

Ти щом те мързи за това, какво остава да учиш, да работиш..
Много важни са първите години, още докато си дете - как ще се настроиш, наистина е много важно.
Опитай се да убиеш този паразитен мързел, защото много ще ти пречи да се развиваш.
Всеки го домързява, в реда на нещата е, но ти още си млада, енергична, жизнена и сега трябва най да не те мързи, защото не знаеш нататък какво те чака..

И, за да не изляза груба мога да ти препоръчам да се запишеш на пилатес или йога, нещо такова. Примерно ще ходиш 2 пъти в седмицата и е нещо ново, различно - което може да ти хареса и достави удоволствие. Тестените изделия не ги спирай изцяло, организма си има нужда от всичко по-малко. Но за чипса направо го забрави, това е най-ама най вредната храна.
Също така в интернет има доста клипчета за стягане, които не изискват кой знае какви усилия, едно килимче на пода и просто разтягане..

А за стриите, по-хубаво е да си купиш специални мазила за тях, докато са още в началото, защото има много голям шанс да се махнат.. Изтървеш ли ги, остават.. Аз направих тази грешка и сега имам няколко по гърдите и дупето. А,ако нямаш тази финансова възможност (защото са доста скъпички) мажи ги всеки ден по 1-2 пъти с обикновено олио за готвене.

Успех и се вземи в ръце!

10.   Абсолютно никакъв проблем няма относно спирането на дюнери, пици и такива - мразя например макдоналдс и KFC. Не ги понасям тези храни! Дюнери от отдавна не съм яла, пица също и честно казано не ми се и ядат. Аз почти всеки ден излизам навън със колелото или скейтборда. Ходим на игрището - абе нещо не ме държи на едно място. Веднъж не бях излизала цял ден и направох около 100 обиколки на масата в хола и не се изморих ;дд

Авторката

11.   Хахаххаа.. нали уж беше мързелива. Как така изведвъж стана хиперактивна?

12.   Абе, вие не разбирате. Мързела ми се състои в това, че като искат да ида до магазина например, мен ме мързи. Да ида да занеса нещо - мен ме мързи. Това имам в предвид, не че съм толкова голям мързел.. Но просто ме мързи и да спортувам и да правя гимнастика и въобще...

-авторката

13.   Еми точно си определила че те мързи, по - добре го изкоренявай малко по малко тоя мързел. Иначе лошо. Не винаги правим това, което искаме.

14.   Еми мързела се среща при всеки то било голям, среден или малък, но ако имаш воля да промениш нещо ще е добре да я откриеш на време. Аз също имах мързел, но един ден се замислих и установих че с този мързел аз нямам бъдеще. Съветвам те да минеш на някоя лесна диетка и малко упражнения вкъщи : )

Аз примерно (понеже имам какво да свалям ;хх ) в момента съм на диета "Японско чудо" и правя едни упражнения от сайта fitnesinstruktor. com и имам някаква разлика. Мързела ми започва да отшумява малко по малко. Като не ти се излиза да тичаш, пеобвай с това. Помагай на майка си с къщните работи и така....

Мегуми* Надявам се че съм пом0гнала!

15.   Сигурно ще ми се смеете, но аз живея в село и повярваите ми много малко са дебелите хора защото на село се храним предимно с хубава храна и ето резултата на 14 години съм и без да ходя на фитнес имам тяло на 16 годишен. Тааа моят савет е спри вредната храна

17.   Номер 15 Защо да ти се смеем? Аз също живея на село близо до София. Относно проблема:
Аз също съм на 12, момиче, и мен ме мързи. Но както един по-нагоре беше казал осъзнах, че тоя мързел много вреди и така за никъде не съм. Затова от 2 месеца ходя на плуване, скоро ще се записвам на лека атлетика. Така нямам много време за компютър, но е по-добре. Гледам да се храня здравословно но веднъж на една седмица си позволявам макдоналдс, заради тренировките, а и всички казват че не ми личат килограмите. Аз съм висока 164 и тежа 53 килограма.