Споделена история от Тинейджърски

Смяна на медицински обеци
След 2, 3 дена става месец от както си пробих ушите. Дупката е 1 на двете уши на хрущялите. Първите няколко дена ме наболяваше и не беше много лесно да спя на страната на ушите си, но както казах това траеше няколко дена и ми мина. За по - малко от седмица спрях да усещам болка и си спя спокойно. Разбира се, като има силен натиск на ушите ме боли, но като съм чувала, че някои хора получават инфекции, не могат да спят от болки, вдигат температури и т. н. то аз мисля, че съм късметлийка понеже нямам никакви проблеми да чукам на дърво. Имам пиърс и на пъпа и той също зарасна доста бързо. Така де. В момента съм с медицинските обеци, но много бих искала да ги сменя понеже са ужасни и косата ми се заплита в тях и съответно, като дръпна косата знаете к’во става. :D Колко време трябва да седя с тея обеци? Въпреки, че нямам никакви проблеми сега се страхувам, че ако сложа обикновенни обеци може да се възпали.

Коментари

1.   То е до късмет и как са ти я пробили. Аз имам 6 пробити, една от които на хрущяла. 2 от тях ми събираха гной и аз се отказах, при сестра ми се получи подобно, тя имаше една която събираше гной, доста дълго време я мъчи и чака и нищо, махна я и проби напдруго място.
Може да сложиш друга обеца, но е хубаво да е от благороден метал и да видиш как вървят нещата. Ако продължава да те боли и след това още месец два няма смисъл, по-добре я махни и остави да зарасне.

2.   Не бързай да ги сменяш! Промивай ги със спирт и изчакай поне още една-две седмици, преди да ги смениш. Може да идеш до мястото, където са те проби ли и питай кога може да ги смениш.
На пъпа може би вече става за смяна, но на хрущялна недей да бързаш, за да не стане инфекция.