Споделена история от Тинейджърски

Аз съм хомосексуална
Здравейте! Аз съм момиче на 15 години. Имам един проблем открай време, споделях с приятели, говорих с учителят ми по философия, поразрових се из интернет също и най накрая реших да споделя проблема си с вас, ако можете да ми дадете съвет или да ми помогнете. Та проблема ми е следния: с приятелят ми сме заедно от 21 юли 2019г. През лятото всичко беше окей. Излизахме всеки ден, седяхме навън, ходихме на кино, на кафе, по моловете, понякой път вкъщи си пускахме филми и се гушкахме. Откакто почнахме училище всичко стана страшно зле. Понеже сме от един клас и седим един до друг, постоянно прекарваме време заедно даже и след училище. Имахме си групичка от 5 човека, но вече станаха 4 (ако броим и мен) понеже той реши, че те вече не са му приятели. Аз оправих взаимоотношенията си с тях и сега сме окей. Та главния ми проблем е следния... Аз съм хомосексуална. Предпочитам компанията на момичета и харесвам момичета. Малко преди да се съберем с приятелят ми скъсах с бившата си, което беше много егоистична постъпка от моя страна. Та нека ви върна в самото начало. Откакто завърших 7-ми клас и се преместих в гимназия срещнах точно това момиче. Започнах да изпитвам някакви симпатии към нея, защото се държеше супер мило със мен, прибирах се с нея всеки ден, изпращах я даже чак до тях до пред блока й. Писахме си постоянно, всяка вечер. Започнах да я чакам всяка сутрин на спирката на автобуса, за да ходим заедно на училище. Постоянно ми се нахвърляше на гърба, прегръщаше ме през кръста, боцкаше ме по носа с пръст или с нейния нос. Понеже имам депресия от години и това, че не можех да й кажа ме измъчваше с продължение на няколко месеца (5-6месеца). Всеки ден след училище като се прибирах с автобуса не можех да спра да мисля за нея и как да й кажа, че я харесвам, защото ме беше страх да не ме отхвърли. Прибирах се всеки ден и седях будна до никое време както му се вика и overthink-вах, защото не можех да заспа. А по-смешното е, че тогава бях хетеросексуална, кажи речи, тя разбуди хомосексуалността в мен. Когато се запозна с една моя приятелка от интернет, започнаха да си чатят, да се харесват, буквално не спираха да си пишат дори в часовете и една вечер в 01:00часа през ноща тя ми писа, че е признала на приятелката ми от интернет, че я харесва, и че са се събрали. Тогава ревах толкова много. Но 2 седмици по-късно след като се събраха имаше един момент, в който пак я изпращах до тях. Седнахме на една пейка пред блока и и признах, че харесвам едно момиче. Казах й, че това момиче е от нашия клас и тя започна да изрежда всички момичета в класа, докато не стигна до себе си. Аз й казах какво, ако това момиче си ти. Тя беше нещо от сорта на чакай какво?? Чакай, ти ме харесваш?? Аз й отговорих с да. Тя се разплака, плака толкова много докато й разказвах какво ми беше през тези месеци и какво ми беше онази вечер когато ми каза, че се е събрала с моята приятелка от интернет. Каза, че и трябва време да помисли относно всичко, което и казах. Съответно аз и дадох това време, но тя на същия ден скъса с приятелката ми и 2 дни по-късно се събрахме. Бях най-щастливият човек на света. Нещата вървяха добре, целунахме се за първи път, отне ни 2 месеца, понеже и двете се притеснявахме дали ще ни хареса една на друга. Аз и бях първата, а тя на мен ми беше първото момиче приятелка-гадже. Преди да се съберем с нея, момчето, което ми е приятел в момента ми каза, че ме харесва и аз тогава леко го харесвах, но не беше чак толкова. Нещата с нея бяха окей. Бяхме заедно 6 месеца. Всеки месец, който направехме си подарявахме подаръци и ходихме на някое място да си отпразнуваме събирането заедно. Обръщах повече внимание на момчето понеже ме болеше да го гледам как се мъчи той да ме гледа с нея. Момичето съответно ме разбираше, болеше я и нея, защото умираше за моето внимание, но беше окей с нещата. Но дойде едно време след като завършихме 8-ми клас, тя замина за море, а аз както винаги си стоях вкъщи и не правех нищо. Имах период, в който много ме хвана депресията. Прекарвах по цял ден вкъщи, гледайки филми и некомуникирайки с никого. Един ден си писахме и тя започна да ми вика по чат. Съответно мен ми стана гадно и леко и се разсърдих. Проблема беше, че не ме разбираше. Имах страшно много проблеми с приятелите ми от старото училище със семейството ми и т.н. Докато това момче разбираше какво ми е, защото е имал много тежко минало. И ето как стана така, че се разделихме с нея, видяхме се, казах и така и така, трябва ми почивка, трябва да се разделим. Прегърна ме толкова силно. Не можеше да ме пусне и не искаше да ме пусне. Плака толкова много, че ми намокри суитчъра. Това беше краят на нашата връзка. 4 дни по-късно се видях с момчето и ме целуна. Казах му, че трябва да поговорим за това, защото не можем да го игнорираме. Решихме да се съберем, а аз му казах и на него, че ми трябва почивка. Той не ми я даде. И ето как стигнахме пак дотук, със излизането, кафетата и как всичко стана страшно зле откакто почнахме училище. И ето го проблема, който най-много ме мъчи. Той постоянно ми повтаря как иска да сме заедно завинаги, не иска никога да ме оставя. Как аз съм била единствения човек в живота му останал, как ме обичал повече от всичко и т.н. Май звучи доста детинско и измислено, но са негови думи. Имах период, в който постоянно плаках, защото все се чувствах виновна за това, че е плакал, за това, че е тъжен и какво ли не още. Нямаше вечер, в която да се прибера и всичко да е окей. Той постоянно се сърди за малки неща, като например: защо не съм му се обадила? защо не съм му вдигнала телефона? защо не съм му отговорила на съобщенията и т.н. Когато му казвам, че ми се спи и искам да си лягам, той ме държи на телефона и почва да ми говори, гледай сега как ме оставяш, повече не ми говори, даже ми е давал и определено време, в което, ако не му отговоря или не направя нещо, той няма да ми проговори никога повече и да ме погледне. Това се случва доста често. Говорих с приятелите ми(групичката) и всички ми казват, това е страшно токсик и вредно за теб. По-добре скъсайте. Той все ми повтаря, че иска да сме заедно, и че никога не би ме наранил, аз го попитах тогава защо постоянно ме нараняваш и ме караш да се чувствам виновна и да плача. Той не отговори нищо, просто замълча. Другото е, че преди около 2 седмици мислех, че съм бисексуална, а се оказа, че съм хомосексуална. Видяхме се поговорихме, казах му, че съм такава и той каза не ми пука искам да съм с теб, обичам те такава каквато си, и не ме интересува, ако се лишавам от това да нямам сексуален контакт с теб, макар, че го искам и т.н. А той, ако иска да се лишава от това, аз не искам да се лишавам от това пак да изпитам чувството да бъда с момиче (да може би звучи малко егоистично, но...).Опитах се по някакъв начин да скъсам с него, но той просто се разплака пред мен и душа не ми даде да го направя. Въпросът е, че в момента искам да бъда сама, да не съм обвързана да нямам любовна драма и т.н., но той казва, че не може да ми даде тази почивка, и ако не може да ми я даде по-добре да се разделим, но нямам никаква представа как да му го кажа, защото сигурно пак ще се разплаче пред мен. А не е само и това, връзката ни не е окей вече, както ви казах токсична е, ако и вие мислите така, кажете. А ако ще бъда отново във връзка предпочитам да бъде с момиче, а не с момче. Според мен няма как да сме заедно, ако не се привличаме един друг. Аз не изпитвам сексуално или интимно желание към него. Има още много детайли, които не споделих, понеже щеше да стане още по-дълъг текста.Моля ви дайте ми съвет, как трябва да постъпя.

Коментари

1.   Бегай,бегай... Поредният филм.

Братан.

2.   Най-вероятно си по-скоро би, но ти най-добре си знаеш, пък и имаш още много време да се чудиш над този въпрос. Само ще ти кажа да се научиш да си отстояваш мнението и като кажеш почивка, да значи почивка,а не този се разревал и айде да се огънеш. Мисля че ти е ясно и че тези вечни любови са пълни простотии, аз минах през не знам колко връзки пълни със сълзи и сополи и "завинаги", за да стигна до тази здравословна връзка, в която съм в момента. И е прекрасно без скандали, шамари, манипулиране и така нататък. Опознавай и развивай себе си, връзките няма да ти избягат

3.   Съветвам те да не си с това момче само от съжаление. Съпругата ми се омъжи за мен, защото си е мислела, че ми го дължи, защото се е страхувала, че може да ми стане нещо... Възможно е аз да съм предизвикал това в нея, един вид да съм я манипулирал... съзнателно или не... Нямаш ли влечение към това момче, не му дължиш нищо, не си губете времето повече. Иначе за момичето... съветвам те да се опомниш, защото на тази ти възраст много момичета са така объркани. Намери правилните мисли и възможности. НЕ е нормално нещо хомосексуалността, според мен. И още повече в тези крехки години, не бих я поощрявал.
Бих ти казал да се отдръпнеш от всичко това и да натрупаш малко мъдрост, за да намериш себе си.

4.   Just....a little bit fake
SORRY

Мислиш ли, че някой би ти повярвал на съчиненията. Какво е това чудо, ту съм лизбийка, ти не съм после бисексуална. Звучи малко като някоя тийн драма на Disney Channel, а не на РЕАЛНОСТТА (там където ти е мястото :D)

Гея от Корея

9.   Единственото което ме притесни от твоя разказ, е факта че си в депресия. Трябва да потърсиш помощ от психолог. Депресията не е шега работа, ако не и обърнеш внимание може години да продължи да те тормози и да се задълбочава. Ако не искаш да споделяш вкъщи, разкажи на твоите приятели. Все пак, ако са истински приятели, ще те разберат и ще се опитат да ти помогнат. Недей да се срамуваш да им споделиш. Нормално е понякога в живота да се чувстваме объркани, тъжни, самотни... Освен това си във възраст в която настъпват много промени, откриваш себе си, животът... Ако в училище има разбрани учители, които се интересуват от вашето емоционално състояние, разкажи им как се чувстваш и ги помоли за съвет. В крайна сметка, ако няма на кого да разкажеш, знам че има страници в интернет, където може се консултираш с психолог. Но недей да оставяш този проблем да те тормози и да ти краде усмивката от младежките години.
Останалото са нормални любовни терзания. Най-добре да бъдеш сама известно време. Недей да се нагърбваш с чужди страдания. Достатъчни са ти собствените. Разбирам, че не искаш да нараниш момчето и наистина човек трябва да избягва да наранява хората около себе си, особено тези, които го обичат. В твоя случай обаче, сама разбираш че връзката ти с това момче е абсурдна. Ти не го желаеш и не го харесваш, той трябва да приеме това и колкото по-рано, толкова по-добре и за двама ви. Вероятно той се надява че с времето ще го харесаш, но тези неща не стават така. Обясни му, че го цениш като човек, но не те привлича сексуално. Може да бъдете познати, приятели дори, но дотам. Той ще поплаче, ще му е зле известно време, но ще го приеме. Така ще е най-честно за теб и за него. Пък и той заслужава да е с момиче, което го харесва.
И аз съм се виждала в подобна ситуация и те разбирам.

10.   "преди това бях хетеросексуална, но след като това момиче ми обърна внимание вече съм хомосексуална" - не работи така. Струваш ми се доста неосъзната, има още много вода да изтече преди да решаваш дали си хетеро, хомо, би, пан, сапио или каквото и да е друго от модерните сексуални ориентации, но по-важното е да разбереш самата себе си без да си слагаш етикети.

12.   Когато сме били по-мънички, на всички са ни се случвали какви ли не тийн-драми. Да осъзнаваш и откриваш сексуалността си е нещо интересно и вълнуващо. Моят съвет е да се постараеш да се научиш... Да обичаш. Хомо или не.: ))