Споделена история от Тинейджърски

Гадно ми е, че се случи така.
Здравейте! Казвам се Мартин и съм на 19 години от София. Уча фармация и съм първи курс. Честно казано не знам защо пиша това нещо тук. Понеже най-добрата ми приятелка ми каза, че няма смисъл да задълбавам нещата, се опитвам да я послушам, но от време на време искам да направя нещо. Историята е следната:
Преди 1 година и 2 месеца се запознах с едно момче в Инстаграм, което не е от София. В продължение на комуникацията ни си паснахме ужасно много като характери, интереси и лични истории. Говорихме си нон стоп, постоянно се шегувахме, постоянно си говорехме всякакви глупости дори и елементарни неща си говорихме като например “Обичаш ли хляб?”. Чатът не спираше! Този период много ми харесваше. Обожавах да контактувам с този човек, както той с мен. Янеари месец обаче нещо ми се случи. Игнорирах го някои дни от месеца, за да ме търси ПОСТОЯННО и се дразнех още и още, защото исках още и още внимание. Имах чувството, че ми е недостатъчно. Фивруари месец се видяхме за пръв път и беше супер забавно. Бяхме като братя! Беше уникално. След това споделих на една стара вече приятелка и тя се зарадва за мен, че съм си прекарал уникално. Той ми писа по-късно и каза, че е много радостен, че се видяхме. Така се видяхме втори, трети и четвърти път, но интуицията ми каза, че след последната ни среща нещата няма да бъдат същите. Той започна да работи в едно заведение като сервитьор и не ми обръщаше много много внимание, което аз не го приемах. Постоянно му пишех, исках от него внимание. Тъпото, което ме обиждаше беше фактът, че постоянно пускаше сторита докато беше на работа и ми отговаряше 2-3 часа по-късно. Аз много се дразнех, понеже щом има време да качи стори, значи има време и да ми пише. Както и да е. Това го преглътнах. Стана юли месец, когато комуникацията ни съвсем леко се понижи. Абсолютно същото. На работа е - пуска тук там някое стори, дразнех се, но се оритвах да го пропусна. Стана август месец, в който сънувах, че повече не сме приятели. Събуждах се от само себе си в 3-4 през нощта и отварях чата само, за да видя дали ми е отговорил, но ... единственото нещо, които виждах е +1 ново стори, но без отговор, нито със seen. Някакси с времето свикнах, така стана Септември. Отидох на море, където не си писахме вече почти, защото аз нямах много интернет. Върнах се от морето и изведнъж започнахме да си пишем през 1-2 дни, но вече се усещаше, че нещо не е както преди. Тогава започнах да забелязвам, че и той се променя. За очна да качва сторита и снимки, които преди не беше качвал, а именно провокативни, които да грабнат вниманието на аудиторията му, понеже в момента така е модерно. Стана ми странно, че той и като характер се промени. Не беше същият нормален човек, който познавах до преди 9 месеца. Превърна се в мъжка кучка, държеше се с последователите си като някакви боклуци ... личеше си, че иска да е копие на едно друго момиче по профил и отношение, което раздава в Инстаграм. Стана октомври месец, когато наистина спряхме да си пишем вече с 3-4 дни ... мина и октомври месец. Стана ноември, когато си писахме през 7-8 дни като на 13.11.2019 ни беше последният чат. Отговорих му на съобщението, но до 2 дни нито получих отговор, нито го беше видял и просто си изтрих съобщението. Казах си стига толкова! През лятото нито веднъж не ми звънна дори за 5 минути да ме пита как съм, какво правя, постоянно се правих слна ударен, когато му се сърдих за това, че се правеше на слепец и си дадох равносметка. Оказа се, че аз съм бил човекът, който е позволявал през тези 11 месеца да се чувствам като изтривалка. Той твърдеше, че ми е приятел! Имахме качени снимки в профилите си, бяхме си направили общо стори ... толкова беше прекрасно. От 13.11 той нито ме потърси, нито ми писа едно “здравей”, нито нищо. Той ми беше казал, че от гордост и его не би потърсил някой негов приятел, но това не означава, че ще спре да го обича. Аз глупакът, повярвах! Преди 2 седвици бях пуснал анкета, в която да ми задават въпроси и имаше един от сорта на “какво мислиш за хората, които пускат провокативни сторита и снимки”. Аз си изказах мнението, в което ТОЙ явно се е видял. По-късно гледам на стори, че той беше пуснал също “задавайте ми въпроси” и там имаше нещо, които се отнасяше за мен. Не ми трябват въпроси, за да се чудя дали това е за мен или се бъркам. Знам го, защото нещата, които бях казал, цитирани в неговото стори, бяха точно така! Установих, че ако той ми беше приятел щеше да ми каже, но пък разбирам защо го е качил на стори, защото се е обидил от мнението ми за хората, които пускат провокативни снимки. Виждам второ стори, дори името ми не беше много добре зачертано. 2 седмици по-късно пускам стори на тема “приятелство” и на следващата сутрин гледам на стори на една стара приятелка как тя и Боян са ме обсъждали. ФАКТЪТ, ЧЕ СА ГО ПУСНАЛИ НА СТОРИ Е МНОГО ДОЛНО!!! Разбрах, че нито това момиче, нито това момче могат да ми бъдат приятели. Щом те говорят за мен така, означава за мен, че говорят и за другите техни приятели по този начин. От лятото до сега някакси изстинах спрямо него. Всичко минаваше през мен и накрая казах СТОП. Не става повече така. Гадното е, че повечето чувства в мен проявяват непукизъм, което е факт, на от друга страна ми е мъчно, че аз прекратих тези взаимоотношения. Когато го махнах от профила си, той ми писа, но нито му прочетох съобщението, нито нищо. Няколко часа по-късно гледам, че си е изтрил съобщението и че е изтрил и сторито по мой адрес. Онова момиче беше направило същото с това стори. Много искам да се промени, но трудно бих му простил. Не знам какво да правя. Не говорих с него на тази тема, защото ме беше страх да видя какво щеше да ми отговори. Ако може някой съвет как да се справя с чувствата си. Хем не искам да страдам, хем ми е мъчно за онези маменти, в които си писахме 24/7. ... :(

Коментари

1.   Да, разбирам, че ти е мъчно, защото сте били приятели и сте си изкарвали добре, но нямаше нужда да описваш абсолютно всяка подробност през колко дена сте си писали и какви сторита сте качвали. Аз също съм била в много подобен случай с бившата ми най-добра приятелка. Характерите ни си пасваха перфектно, дните, които излизахме бяха чудесни, чувствах се прекрасно с нея и си пишехме постоянно. И точно изведнъж тя се отдръпна, започна да ми отговаря на съобщенията след ден-два, а я виждах, че беше на линия. Когато се виждахме, тя се държеше студено, дори избягваше да ме погледне. Чувствах се ужасно, исках да е пак същата като преди и да си изкарваме добре. Но това не се случи и се отдалечихме. Признавам, дори изпаднах в депресия заради нея и не можех да спра да мисля за това. Но ми мина. Сега нито искам да я виждам, нито искам да я чувам. Извод: хората се променят. Сега може да ти е трудно, но с времето няма да ти пука. Спри да мислиш за него, намери си друго занимание. Много вероятно е и да имаш чувства към този човек, колкото и да не искаш да си го признаеш. Аз изпитвах това към моята приятелка. Няма лошо, просто го забрави, старите дни няма да дойдат.

2.   Чувствам панически страх след 5г да посетя аптека. Ами ако автора е зад щанда?

3.   Господи... това ли са взаимотношенията на 21 век? Сторита, сийнвания, споделяния и чатове?

4.   3, ами няма време за друго, от цъкане по телефоните и зяпания на безсмислени клипчета в Тубата.

2, с жената сме решили да не ходим на доктори, които са по-млади от нас (а ние сме късни 40 вече... ).

А за автора, какво да кажа - поредната хомо-драма. По крив път си тръгнал, момче. По-добре се занимавай с момичета!

5.   Боже, Боже, мъж на близо 20 години с какви глупости се занимава, осъзнай се, моля те, жалка картинка си! Трий го тоя от социалните мрежи, а най-добре и твоите профили, че положението е трагикомично.

Ж. 25г.

6.   Абе ти да не го харесваш? Струва ми се, че изпитваш някаква ревност щом и така се вживяваш...