Споделена история от Тинейджърски

Баща ми ме тормози
Не знам как да започна.
От много малка баща ми не ме е бил. Сега съм на 17 и се случва изключително рядко да ме удари. Повече всъщност ме обижда.
Не знам на какво се дължи това. Крещи ми и ме обижда за почти всичко. Вярно, знам понякога съм виновна, но не смятам за нормално да ме обижда на к*рва, к*чка, п*чавра, проститутка и т. н.
Не обижда само мен, обижда приятелките ми(не пред тях разбира се, а пред мен само), обижда мама, обижда свои приятели дори.
Не го понасям! Не понасям да ме обижда по този грозен начин като някой селяндур. Омръзна ми.
По-рано говореше с майка ми, че не съм можела да гледам брат ми сутринта, защото съм учила (аз какво можех да направя? трябваше ли да си зарежа урока? )Тогава отнове ме нарече п*ачавра и аз не изтърпях и му казах, , майка ти е п*ачавра”
Неговите думи бяха, , Майка ми, че е п*ачавра е вярно, нот и няма да ми говриш така”, оскуба ме и ме удари по главата. В резлутат на това главата ми не спира да ме боли вече 6ти час и не мога да се концентрирам върху домашното си.
Отделно от това, не ми дава да си слагам и спирала и вече ми изхвърля трета в боклука.
Имам пъпки и със стипендията от училище си купих кремове, които ми бяха изписани от дерматолог, а той ми ги прибра. Скри ги от мен, защото съм предпочела да отида първо на дерматолог, а не на очен, както той ми беше казал, понеже си мислеше, че ми се е вдигнал диоптъра.
Искам да уча във Варна, но той ме заплашва, че няма да ме пусне и ще уча задочно вкъщи, защото съм щяла да стана, , общата” в университета. Искам просто да замина, за да съм далеч от всичко това. Не ме разбирайте погрешно. Обичам баща си, но на моменти го мразя. Той се старае да изкупва вината си като ми дава пари и ми купува разни неща. След като ми се скара за нещо или ме удари идва и се извинява и започва да се умилква, но мен ме боли и усещам как започвам да психясвам. Психиката ми е без това е достатъчно лабилна.
Кажете ми какво да правя? Как да не му обръщам внимание? Как да си сдържам нервите покрай него?

Коментари

2.   Да, това определено е психически тормоз. Баща ти е глупав и прост човек. Майка ти би трябвало отдавна да го е спряла да ти говори така. Дано поне се е опитала. Ти би ли могла да говориш с него и да му обясниш колко зле се чувстваш от обидите му и че си собствената му дъщеря и не заслужаваш такова отношение? Най-вероятно така са се държали в неговото семейство с жените. Иначе гледай да не му обръщаш внимание. Със сигурност не мисли това, което казва, но не е нормален баща ти. Особено затова с кремовете и университета. Той има нужда да ви контролира и доминира. Чрез обиди и заплахи е най-лесно. Ти рано или късно ще се измъкнеш оттам и комуникацията между вас ще спре. Ще се чуди защо не му говориш и не искаш да го виждаш, но ще е късно.

3.   А като малка обиждал ли те е или всичко започна, откакто той разбра че вече правиш секс? Цялата работа е заради спиралите. Подсъзнателно мъжете гледат на секса така че, мъжът е тарикат, а жената е курва и имат някакво собственическо чувство към дъщерите си, един вид щом правят неангажиращ секс (без да имат собствено семейство) значи са курви и те като бащи са прецакани от някакъв келеш, който шиба дъщеря им.

4.   Това е психически и физически тормоз. Това не е един истински любящ баща. Моят съвет към теб е да избягаш, когато завършиш училище. Нали казваш, че той изкупува винати си с пари? Събери пари достатъчни да си купиш билет и да си платиш квартира във Варна или друг град, кандидатствай в университет, един ден като го няма си събери багажа като си пълнолетна, отиди във Варна като предварително си намериш квартира по интернет и се разбереш с човека, че ще те чака и отиди, плати си първия месец, започни работа, за да можеш да я плащаш, учи си, смени си телефонния номер, за да нямаш връзка с него и той с теб. Единственият начин да се отървеш от тормоза е това. Ако той знае къде си, той ще идва да те тормози и там.

5.   От Авторката към Номер 3
Никога не съм правила секс и не обмислям да правя скоро. Но думите ти ме навеждат на мисълта, че може би той подозира нещо. Случвало ми се е да ми се кара за подобни неща и да намеква, че уж съм правила неща неподходящи за възрастта ми.

6.   Баща ти те ревнува от обществото и донякъде с право. Обществото е деградирало тотално. Изпуска те, защото на тези години обществото те възпитава, а то е разврат и пошлост..

Лошото разбира се е, че той отива твърде далеч. И наистина е импулсивен, с манталитета на примат. Може би същото общество го е възпитало така и той не иска да ставаш като него.

7.   Ами аз си мисля,че на 17 е напълно нормално да имаш сексуален контакт и приятел.Послушай съветите горе и след като завършиш училище се оттърви,защото баща ти е болен нещо,това не е нормален човек и начин на мислене.Ти не си негова собственост!Какво е това мислене от време уно 21ви век сме.Голям човек си вече.Повярвай ми един ден като имаш приятел когато и да е това на него ще му е ясно какво правите ще стане по-зле и ще те излага и пред него.А майка ти..тя е още по-болна.Как може да търпи и да позволява да се държи и действа така с теб.
Моите родители никога не са ми се месили в личния живот и какво правя и какво не.Имам си достатъчно акъл.Аз лично когато го направих тези "неподходящо неща" за тази възраст бях на 17 и то не с несериозен човек а сериозен приятел 5г връзка.Мои приятелки са го правили на 14 което за мен е прекалено рано и не го разбирам,но 17 е нормална възраст.
Той няма да се промени това да ти е ясно и по-добре няма да стане.Сама си избираш как ще живееш:в страх или свобода :)