Споделена история от Тинейджърски

Искам промяна
Здравейте, ще споделя нещо, което всекидневно ме разстройва и кара да искам промяна, която в очите на близките ми, не би могла да се превърне в реалност. Започвам с това, че родителите ми са разведени от известно време и майка ми има човек до себе си, който аз не мога да приема и по никакъв начин не говоря пред ”приятелите ми”... Думите са в кавички, защото те са главния ми проблем. Обичам ги и се познаваме от доста време, но често се държат лицемерно и игнорират, обиждат ме, като преди не приемах думите им лично, но с времето всъщност започваха да ме засягат, пък и вече имаме по-различни представи. С тях се чувствам безхарактерна и се възползват от това. Когато съм им необходима ме търсят, държат се добре, но в друг момент забравят за съществуването ми. Не мога да им се противопоставя или просто да си намеря други, защото знам на какво са способни и нямам чак толкова близки приятели. Истината е, че всичко това, плюс проблемите вкъщи ме кара да плача с часове и да втълпявам безумни мисли в главата си. Това, което желая е преместване в нов град, къдети ще има промяна. Говорих с майка ми, но тя нищо не ми каза. Знам, че от както се помня съм тук, както и тя, но не мис да живея пълноценно, ако остана в малкия град, в който се намирам. Бих направила всичко, за да постигна това, но дали е правилно и дали пък исканата промяна няма да влоши живота, не знам... Моля ви дайте ми някакъв съвет, бих приела всяко мнение.

Коментари

1.   Радвам се, че съм първият, който ти пише. Защото минавам през същото в момента. Имам и добри приятели, които не са в БГ. Тези, които са останали тук са ... използвачи. Но буквално днес ги сложих на мястото им и ги обидих така, както те мен. Търсят те само, когато имат нужда, помощ, пари, услуга и т.н. Предателството е гадно нещо, но ето, че и това трябва да научим.

Не казваш на колко години си. И не разбирам какво ще ти направят, ако си пълнолетна - ще те убият? Също за какво ти е майка ти. Завършваш, ако нямаш 18 и се изнасяш - явно и майка ти е потъващ кораб в смисъл, че не иска промяна и едва ли ще се промени това. Трудно е да превъзпиташ голям човек. Има си вярвания и едва ли ще тръгне с теб където и да е.

Аз след 2-3 месеца заминавам за големия град далеч от старите приятели и от нашите. Мъж съм на 24 г. Нямам много спестени пари, само 1000 лева, но няма да остана тук. Препоръчвам ти да направиш същото и да прегърнеш следната мисъл, която чух отдавна : по-добре сама, отколкото с погрешните хора.

П.п. иди на църква.

2.   намери си нормални приятели и се опитай да приемеш новия мъж до майка си по някакъв начин(или отиди при баща си) а като си станеш на 18г. се изнеси на квартира

3.   Спокойно мило момиче. Всичко ще се оправи.
Първо трябва да прекъснеш контакт с тези ужасни "приятели". Чрез постоянните си обиди те свалят самочувствието ти. Аз също бях обект на подигравки от такива "приятели" до 12 клас. Чувствах се като половин човек. Обгради се с хора които държат на теб, а не те търсят само когато им трябваш. Когато завършиш 12 клас, ще си свободен човек и ще можеш сама да определяш своето бъдеще. (предполагам, че не си завършила средното си образование ) Местиш се в друг град и ще видиш как всичко ще започне да се нарежда. Там никой няма да те познава. Ще започнеш на чисто. Ще се срещнеш с нови хора. Аз се срещнах с нови хора в университета и сега се чувствам много добре.
А майка ти как така няма да се интересува от твоето състояние? Как може да е такава егоистка? Тя гледа само собствените си интереси и изобщо не се интересува от твоето състояние. Общо взето като станеш на 18 се местиш и започваш на чисто. Успех и не падай духом!

М19

4.   Благодаря за съветите и мненията. Само искам да кажа, че майка ми не е егоист, просто има много доходи и неплатени сметки, които затрудняват положението. Опитва се да направи всичко по силите си, но просто не може да ме разбере. Смята, че е период, който ще отмине, но вече не го чувствам истински така. Не и е приятно, че съм тъжна, но не може толкова лесно да направи това, което желая. До приятелите, както вие, така и членове от семейството ми ме съветват да ги оставя и да си намеря нови, но не се намират толкова лесно. Повечето имат компании, в които не мога да се бутам, пък и ако съм стещу тях смятам, че ще стане още по-зле. А за изнасяме без родител, не мога да помисля, защото съм непълнолетна (14 годишна). Трудно ми е да приема човека до нея, не е лош, но ми се щеше да беше моя тате, макар и след всичко, което направи... Много ми се иска да успеем да се преместим, но ще са нужни доста средства... Радвам се, че има и други, които са се чувствали или чувстават така. Бъдете свободни да споделите с мен, наистина всеки един коментар ми помага, разбира се, ако не е изпълнен с някакъв вид негативизъм. За сега благодаря на коментиралите.

6.   Здравей! Разбирам те, защото и аз съм в почти същата ситуация с малката разлика, че родителите ми не са разведени. Но поведението на "приятелите" ти е почти сходно с това на моите съученици към мен, защото не общуваме, а само като им е необходимо нещо не търсят.... Разбирам те много добре, но за съжаление няма как да ти помогна, а и съм в 8 клас, какво знам още.... Ще следя темата с интерес :)

~LittleGirl~

7.   Към ~LittleGirl~, от написалата 14 годишна -“Искам промяна”:
Аз съм също 8ми клас и съжалявам за случващото се, просто трудно е да не си заобиколен от fake friends.. Ако мога с нещо бих помогнала, но аз самата още съм в същото положение, дори имам чувството, че всичко става още по-зле. Мразя това, че на всеки, който разкажа, казва: “Това е един период, ще отмине, намери си нови приятели. ” Буквално не е толкова лесно и понякога трябва всичко да се промени и започне от начало, за да откиреш нови приятели и създадеш нова обстановка, ще ми се някой наистина да ме разбера...