Споделена история от Тинейджърски

Как да стана фотомодел?
Здравейте! Момиче съм, на 17 години, от Пловдив. Вече съм си избрала друга професия, не моделство, но напоследък много мои близки, роднини и приятели ми правят комплименти за външния ми вид и активно ме подканват да се пробвам като фотомодел.

Обмислях този вариант още преди време, но мой познат ми разказа много неприятни неща за повечето агенции, с които е работил (той е фотограф). Казано накратко, повечето момичета си заработвали и в извънработно време по другия начин. Останах с неприятно чувство и като че ли се бях отказала от идеята.

Тези дни обаче отново се запалих и започнах усилено търсене. Питам се дали няма някоя лицензирана агенция за фотомодели в Пловдив, където бих могла да опитам?

Ако някой от вас би могъл да ми каже нещо повече по темата, много ще се радвам да прочета мнението му. Всеки коментар е от значение за мен.

Коментари

1.   Ако имаш наистина приятел фотограф и то добър, не е лошо да ти направи снимки за портфолио. Като цяло по мои наблюдения има много агенции, в които ти взимат пари, за да го направят и после така и не стигаш до ангажименти.

Ако наистина имаш данни, е много важно къде ще попаднеш. Аз съм се занимавала с това няколко години и от опит ще ти кажа, че е хубаво някой да те поснима преди това, за да се види дали се чувстваш добре пред обектива.

2.   Виж това да станеш фотомодел си е изцяло твое решение, така че дори да те спират ако много го искаш се пробвай! А за това, което казваш, че повечето момичета (модели) си заработвали извънработното време по друг начин, не е задължително да си като тях. Всички смятат, че за да пробиеш да станеш моде, фолк певица се иска да спиш с шефа си ама това зависи от шефа, все пак не всяка компания е такава. Ето какво открих за теб в интернет: http://www. morgan-models. com/ Това е в Пловдив, след дълго търсене го открих, тъй като повечето агенций ми излизат от София и Варна :) И аз съм от Пловдив - момче но не смятам да ставам модел, не се смятам за толкова красив а и не ми го казват.

Така! Ако си решила да кандидатстваш сериозно при Морган Моделс най-добре си направи 3 снимки с перфектно качесто, най-добре помоли твоя приятел фотографа, който си споменала. Значи 1-вата снимка трябва да е твой портрет, 2-рата в цял ръст а 3-тата каквато си избереш. А и приятелят ти (фотографа) ще те посъветва, все пак той е специалиста аз да не се правя на такъв :):)

Поздрави и дано успееш!

3.   И мен много приятели ме подтикват да се пробвам, но според мен в България начинът да успееш в тази професия е именно споменатият от теб. Което е жалко, но какво да се прави. Освен това кариера е изключително трудно да направиш, да не кажа твърде малко вероятно. Все пак не искам да те отказвам... Ако имаш желание, опитай :) Успех от мен!

4.   От авторката: благодаря на всички за вашите мнения, веднага ще вляза в сайта на Морган Моделс, за да видя как стоят нещата там. Още веднъж благодаря на всички! :)

5.   И аз съм от Пловдив на 15 не мисля, че тук ще намериш нещо, но все пак опитай :) :Д

6.   глупости - едно е да си хубаво момиче, друго е да си сред избраните стотина модела в света, които могат да живеят от това нещо, да си красавица, която да се котира международно, не само в квартала.
Гледай си образованието и работата, бъди си хубава, но не само в България, да си модел значи да си елитна проститутка.
Много момичета като теб се подлъгват, но като виждат, че не могат да живеят от „работата“ си, приемат накрая някое неприлично предложение. Освен това си вече „стара“ за това - топ моделите са почнали още на 14 и имат съвсем естествено поведение пред камерата и се работи лесно с тях.
Не се иска иначе височина при фотомоделите, но ако си под 175 забрави, а за истинските модели към 180 см.

7.   От авторката: Номер 6, малко сте сте се объркала - тук говорим за фотомодели, не за манекени :) При фотомоделите се изисква чар, а не мерки. При манекниките не се изисква излъчване, а въпростите 170906090 :)

8.   До автора. Абсолютно не можеш да разчиташ на това за да изкарваш прехраната си. И това че няколко твои приятелки са ти казали че си красива не означава че си фотомодел. През доста интервенции трябва да преминеш първо че да замязаш на нещо. А и според мен си някъде околко 18-20 годишна и скоро ще ти отмине меракът.

9.   От авторката: Мисля, че доста убедително споменах, че съм се насочила към друго, нито разчитам на това да изкарвам прехраната си от моделство. Абсолютно не можете да кажете, номер 8, дали ще ми мине меракът, защото не ме познавате. Не знаете през какво съм преминала и колко упоритост и сила ми е коствало това, за да съдите за мен. Когато имате мнение, поне прочетете историята преди това.

11.   Пфффф хахахахаха, много сте смешни!
Абе, какви модели, какъв ти Морган Моделс, вие разглеждали ли сте им "каталога" с модели - до една са меко казано "грозноватки патки".
Тая пък, какво била преживяла, колко усилия и било коствало, ти добре ли си бре моме? Какви усилия имаш предвид - може би вече си се тунинговала и си понесла трудностите от интервенциите? !? !
Семшни сте, дечица, и жалко за България!
За какво мисли днешната младеж...

12.   Това което ще ти кажа едва ли ще те обнадежди, но все пак по добре да те предупредя. Първо да се представя аз съм Стефан и имах модна агенция, но я затворих. Та по въпроса: Има 2 вида модни агенции, първите покканват те за модел обаче ти казват че трябва да платиш 400лв. за да ти направят фотобиография (или както обичат да го наричат моделите буук) и уж да ти търсят работа с нея пълни глупости взимат ти парите и после се спасяваш и това е по лекия вариант. Втория тип агенции наистина ти намират работа като модел, но всичко си има цена... задължително си лягаш с някой 60 годишен примерно ако имаш късмет може и по-млад. Единствено аз работех като нормална агенция не взимах пари за фотобиографията и намирах работа на момичетата, но за съжаление се наложи да я затворя колко и печаливша да ми беше заради жена. Сега съм с друга жена имам вече 3 деца от нея и си изкарваме също не малко пари благодарение на жена ми ако искаш да вадиш добри пари без да си лягаш с някой пиши, жена ми и без това си търси съдружница защото става по бързо и се вадят повече пари. Ако те интересува обаче не знам как да разменим контакт без да го видят тук.

13.   какво стана, намери ли си работа?

14.   Има кастинг за начинаещи фотомодели тук:
http://fotomodel.alle.bg/

15.   За да си модел трябва да имаш 1. 73, а не 1. 80, така че дано успееш. :)

16.   super :P

17.   Здравей аз съм Габриела. Фотомодел съм и незнам дали това което си написала е вярно, но на мен до сега не ми се е случвало.. Ако наистина искаш да си фотомодел/манекенка, пробвай се в Red Models. :)

18.   Има конкурс за фотомодели- "Най-фотогенична българка, който се провежда ежемесечно и напълно безплатно.
Наградите са фотосесия и портфолио .
В конкурса могат да участват и деца.
http://fotosesia.com/fs_contents_2_2.php
Доколкото знам, осигуряват и ангажименти.:)

Поздрави,
Ася:)

19.   Здравей, аз те съветвам да кандидатстваш в някоя от световните модни агенции. IMG MODEL, FORD MODELC, NEXT Model! УСПЕХ И НЕ СЕ ОТКАЗВАЙ