Споделена история от Тинейджърски

Как да се мотивирам?
Здравейте! Аз съм момче 12 клас. Напоследък нямам никаква мотивация за учене, спортуване и др.
Тази година ми е важна и трябва да уча, но вече се изморих. Не мога да запомням нещата както трябва, мързи ме, а съм на финалната права в средното образование. Не се наспивам, дори и събота и неделя. Рядко през някоя ваканция. Как да се мотивирам повече?
Относно спортуването нещата също не са хубави. Последните две години нямам мотивация и за спорт. Ставам рано по цял ден имам ангажименти - училище и т.н. и се прибирам късно. Почти 12 часа съм извън вкъщи. Изтощен съм. Не искам да се оправдавам, но е така. През тези две години станах доста дебел и качих 23 килиграма. Аз не съм бил слаб от 3 клас, но преди да кача тези килограми изглеждах много по - добре. Започнах и да се храня нездравословно. Като гледам снимки на момчета в интернет, които имат мускули и ми се иска и аз да изглеждам като тях. Знам, че трябва постояннсто в тренирането и хранителни режими, но идеята ми е да се мотивирам. Ако успея да се мотивирам предполагам, че ще успея да намеря поне 1 час за тренировка. Моля Ви за съвет! Благодаря предварително!

Коментари

1.   Ми не , не трябва тренираш за да отслабнеш . Помага разбира се , но не е задължително условие. Е, вече ако искаш да имаш мускули ще си трябва 4пъти във фитнеса поне. Все пак причината за надебеляването е същата , която е и че си загубил мотивация.
Преди да се мотивираш се запитай , защо преди си бил мотивиран а сега не си? Мастурбираш ли , игри ли играеш , тв ли гледаш? Вършиш нещо което те рязбалансира емоционално. Нещо което преди, като си бил снажен момък не си правил. След това се опитай да го промениш и да върнеш лентата назад.

2.   Мен ме мотивира образа в огледалото! След всяка тренировка виждам разликата и искам да надграждам! Не се харесвам отпусната, с паласки и т. н. Спортта е начин на живот, започни и ще се чувстваш прекрасно!

3.   Не мога да го разбера това трениране. Куцо и сакато ходи да "тренира" за да е в крак с модата. Добавки вземаш ли? 99% да. Ами от добавките не можеш да спиш, да запомняш и накрая си надебелял. Всички искат да са умни, физици, програмисти, каратисти и културисти. Крайно време е на тая възраст да разбереш, че ако искаш да си добър в нещо - наблягаш на едно от изброените, а не на всички едновременно.

5.   До 3

И какъв ти е проблема, да имаш професия и да се грижиш за тялото и здравето си, както и да научиш боен спорт, примерно?
А и животът е мнго смотан, ако наблегнеш само на едно нещо ...

6.   Ще ти дам съвети, които на мен ми помогнаха. Нека започнем от там, че бях като теб немотивирана и депресирана на твоята възраст. Един ден се огледах в огледалото и си зададох въпроса ,,Какво правя с живота си?”. Започнах да слушам песни, които на мен ми харесват, избрах си бъдеща специалност в универитета, избрах си къде искам да уча и започнах да уча. Влязох в мечтаният си университет и заживях на мечтаното ми място. След 4 години завърших и се преместих с приятелят ми и в момента си взимам второто висше образование. И съм много щастлива от себе си и съм с мъжа, който обичам.Просто се замисли, че си проваляш бъдещето и ако трябва отиди на специалист.

Надявам се да съм била полезна и съжелявам ако имам правописни грешки!