Споделена история от Тинейджърски

Непоносими болки по време на цикъл
Надявам се да се публикува бързо и да ми дадете съвети, защото умирам :)
На 13 съм. Имам непоносими болки в корема по време на цик ъл, едва ходя и се гърча от болка. Ту ми е студено, ту ми е топло. Не мога да си намеря място от болка. И малко ми се вие свят...

Моля ви, от все сърце дайте ми съвети
П. п. Даже искаха да ме водят в спешното

Коментари

1.   Отиди на гинеколог :) Ко
За болки може да пиеш хапчета, а за останалото говори с компетентно лице в тази област, за да бъдеш спокойна, че евентуално всичко е наред все пак след като имаш притеснения. Предполагам, че е напълно нормалното, НО след като не се чувстваш добре отиди не е нещо страшно или срамно.
След като са искали да те карат чак в спешното сподели с майка си ако не знае и даже отидете двете ако искаш, тя естествено ще те изчака просто, но да не чакаш сама, а и предвид, че нямаш дори 14 не знам може ли да отидеш сама. Предполагам, че може след като е просто за преглед и мнение, но може и да попиташ все пак ако не искаш да говориш и ходиш с нея. Иначе на първо време ако желаеш и майка ти не знае може да споделиш с нея, все пак и тя е жена има и опит освен всичко. Хапчета за болката ще ти каже евентуално гинеколога, за да не ти е толкова дискомфортно, а вече ако всичко е наред друго няма да ти трябва. Хапчета преди съм пила и ако е възможно да публикувам имена, ще ти напиша в следващ коментар. :)

2.   Но Шпа е едното, всъщност вмомента дори не се сещам, за другите понеже беше доста отдавна, а и има доста разновидности може да потърсиш и сама, но най добре попитай гинеколог може да ти каже нещо по ефикасно вместо да пробваш различни :)

3.   Нурофен експрес форте(400мг), 1 капсула пиеш на 6-8 часа, смятам че ще ти помогне, но ако си под 45 кг пий нурофен експрес 200мг. Цената е 6-9 лева, 12 таблетки, би трябвало да ти стигнат за няколко месеца. Дано помогне!

4.   Аз имам същият проблем. (на 16 съм) На мен лично ми помага да не ям вредна храна, пия витамин Ц сутрин и вечер и внимавам винаги да ми е топло на кръста. Спорта също помага. Не е най-приятното чувство, когато от теб тече кръв като из ведро, но си заслужава, защото наистина болките намаляват.

6.   Аз пия Спазмалгон таблетки, на мен ми помагат. Мен коремът ме боли в четвъртия ден от цикъла, по принцип болките при повечето са през първите три дни.

7.   Благодаря на всички ви!