Споделена история от Тинейджърски

Възможно ли е?
Здравейте! Момиче на 14 съм. Няма да задълбавам много, но имам въпрос. Мога ли да отида на психолог без знанието на родител. Просто искам да поговоря с някой, който може да ме разбере. Относно парите, те не са проблем, мога да ги давам. Живота ми претърпя много обрати и искам някой да ме вкара в правилната посока. Ще се раздавам за всякакви съвети.

Коментари

1.   Мисля, че можеш да отидеш в някой център за обществена подкрепа (ЦОП), там работят психолози, които биха ти помогнали.
Успех!

2.   Възможно е, но ти си още на 14, колко обрати да си преживяла? Знаеш ли по нататък пък какво те очаква?
Сподели с родителите си, понякога те са ти достатъчни, за да те върнат в правия път. Все пак и те са били тийнеджъри и те са минали през същото.

3.   Момиче на 14, което може да отделя пари за психолог, без знанието на родителите си. Еби му майката...

4.   Здравей, и аз съм ученик и бих ти препоръчал да говориш първо с училищния психолог. Убеден съм, че няма да се разчуе нищо, ако те е срам. Освен това не ми звучи много надеждно сама тайно да си избираш психолог.

5.   Може.

6.   Да. В големите училища има също безплатни психолози. Има и онлайн. Можеш и по телефона да се консултираш да обесниш и щете насочат. Успех и споко всичко ще се нареди.

7.   Говори с майка си : ))

8.   Здравей :)!

Намираш се в много трудна възраст и психолог или просто човек, с когото да поговориш никога не е излишно.

За съжаление, докато не станеш на 18 без родител, няма как да стане, освен ако не отидеш при училищния психолог, където там ще остане в тайна.

Има безплатни варианти, ако си в по-голям град, но там трябва да се запишеш с родител и да минаваш през различни институции. Аз съм от Пловдив и съм бил безплатно на психолог в ЦСРИ, но там трябваше да се минава първо през закрила на детето и т. н. Сега съм на психолог в пловдивския психодиспансер. (има такава услуга)

Но на всякъде, за да отидеш на психолог трябва да имаш 18 или позволение от родител. Изключение е само училището.

Надявам да съм ти помогнал и успех!

9.   На 14 как така парите не са ти проблем, от къде ще ги вземеш. Защо искаш родителите ти да не знаят? Какви са тези тайни, че родител да не знае.

11.   Авторката:
Ами под обрати имам в предвид Катастрофа Булимия смърт на единия родител, започнах да пуша и да се събирам с грешните хора, за малко племенницата ми да умре...
Моля ви като нямате какво да казвате поне не сипвайте сол в раната... Мога да отделям пари, но няма да казвам причини как. Не е нещо незаконно или срамно просто не мисля че е нужно да казвам.

12.   От кой град си? Може, разбира се, въпроса е да попаднеш на правилния човек.

13.   Благодаря ви за коментарите! Относно училищния психолог ние нямаме, защото последната като напусна училището ми неможе да си намери, защото е едно от най-затъналите в моя град. Иначе градът ми е от големите и относно псохолога намерила съм хубав и взима 30 лв на час, но нямам смелост да се обадя и да питам...