Споделена история от Тинейджърски

Грешно ли постъпих
Здравейте! Аз съм на 17, след няколко месеца правя 18.
Минавам към проблема. Вчера се скарах с майка ми, при което тя започна да ме бие, това се случва доста често, но вече започва да ми писва. До сега никога през живота ми не съм посягала. Но вчера, вече не издържах. Първо ме хвана за косата и започна за ме влачи по стаята омъкна ми половината коса.. След това започна да не удря и редовен неин номер е да взема точилката и да ме удря с нея след това имам ужасни синини по краката ръцете гърба може би към един месец. И този път взе точилката но когато започна да замахва аз хванах точилката и я избъртях. След това за да взема точилката, леко я бутнах. Септемери ме беше била с тази точилка и не беше ударила много лошо в глезена от тогава имам проблеми с него. Та така писна ми да търпя това насилия, знам, че не бях права да я блъскам но ми писна честно. Не спира да не обижда боклук мастия някви такива, а аз не съм такава... След това се обади на баща ми и му каза че съм започнала да я бия.. това не е вярно. При което той също започна да ме заплашва. Постоянно ми рови по якета чанти, така и не разбрах кво търси толкова. Както и да е не ми е проблем, но самото отнушение не дразни. Нито веднъж не съм чула да ми каже обичам те, нещо мило просто.
Помогнете ми грешно ли постъпих като я блъснах

Коментари

1.   Грешно си постъпила само, че не си се записала на фитнес, че да заякнеш и да я смажеш от бой.

Сериозно - изобщо не се чувствай виновна, ами си търси работа и се омитай, веднага щом можеш. Родителите ти са токсични до краен предел. Не прави грешката да се обвиняваш ти. Каквото и да е направил човек, не заслужава постоянен бой и тормоз.

И все пак се запиши на фитнес :)

2.   Офф, номер 1, пак ли ти и твоя прословут фитнес ?

3.   Отивай в полицията и социалните не може да те малтретират. Седни вкъщи и напиши жалба, виж образец в нета и отиди е депозирай в полицията и настоявай да е приемат защото ще те разубеждават.

4.   Ако се обади на социалните най-много да я вкарат в дом и там кой знае на какви ще попадне. До момичето: Не, не си постъпила грешно, не може на почти 18 години да те бият, а камо ли да ти нанасят и телесна повреда. Ненормално е. При първа възможност, дали на общежитие чрез университет или квартира с приятели или просто други съквартиранти, намирай спасение. Тези хора ще ти съсипят психиката. Дано поне имаш приятели/гадже/роднини, които да те подкрепят, дори да е един човек. За жалост не си избираме семейството и не сме виновни в какво сме се родили.

5.   От авторката :
Благодаря ви ! Аз също мисля да направя така , сега съм решила да се запиша на курс по маникюр, след няколко месеца , като направя 18 да се изнеса на квартира , като работя в някое студио ..и някак си така..дано се справя

6.   Съгласна съм с коментарите. Аз съм момиче на твоята възраст и съм ужасена от отношението, което получаваш ежедневно. Искрено се надявам да намериш решение на проблема и да получиш подкрепа от някого. Също така не се обвинявай за дето си я бутнала/ блъснала, защитната ти реакция в този момент се е проявила. Съветвам те да наблегнеш на учението (забелязах доста правописни грешки) и да си имаш свой собствен свят в който да намираш утеха и преосмислиш мечтите си за по добро бъдеще :) Жалко е какви родители има на ток свят.

7.   В мига, в който навършиш 18, изчезвай със светлинна скорост от там!
Ако ще най-мизерната работа и квартира да си намериш, ако трябва едновременно ще учиш и ще работиш, но всичко това е нищо в сравнение с тормоза, на който си подложена сега!
Собствените ти родители да се държат като олигофрени с тебе! Тези хора са за освидетелстване! А майка ти е направо за затвора, щом и телесни повреди ти е причинила, макар и леки...

8.   майка ти е психопат,много жалко за теб че имаш такъв изрод за майка

11.   Абе номер 1, като си голем фитнесджия ела да те видя колко си як, че само акъли за фитнес даваш! Ти дъмбел изобщо знаеш ли какво е, бе, глист? Аз дето от 16 годишен ходя на фитнес, зобя се и не го крия, не давам акъл на хората да ходят, някъв глистак тръгнал да вика на тоя и оня да се запишел, че да заякнел. Земи се скрий некъде.

М26

12.   11, аз съм записан на фитнес от 11 годишен, но търгнах на 23. И съм нацепен батка. Взимам нацепин сутрин, взимам нацепин на обед, взимам нацепин вечер, взимам нацепин през цялото време. Гърба ми е като фабрика за гардероби, даже като Икеа.

13.   12, кво ми дреме къв си и ква мишка си всъщност? Пет пари не давам за мнението ти, утайка. С любов от 11.

14.   Алооу, модераторите, не стига, че допуснахте да се оспами целият сайт, а вече и обиди публикувате. Толко ли сте закъсали за коментари или сами си ги пишете тия тъпотии?

15.   На 11/13 фитнеса толкова му е изпил мозъка, че дори не схвана сарказма и тръгна да се кара :)))