Споделена история от Тинейджърски

Защо го правят
Здравейте, аз съм момиче на 15 години и проблемът ми е че харесвам едно момче от моят клас, а най-добрата ми приятелка харесва неговия най-добър приятел. Една вечер с момчето, което харесвам си писахме общи неща, а на следващия ден в училище не ми каза и една дума. Вече знам, че ме харесва също така неговият приятел харесва моята приятелка обаче нито единият от двамата не предприема никакви действия за да станем гаджета с тях. Не разбирам, защо го правят. Моля дайте ми съвет как да съжалявам ако има правописни грешки. Благодаря ви предварително!

Коментари

1.   Не правете нищо, и не се излагайте, момичета! Това не е нормално, в чата да ти пише, пък като се срещнете да те подминава. Може да ви се подиграват и на двете ви, той и неговия приятел. Не предприемайте нищо, не е нормално момичетата да правят първа крачка а и е грозно. Гледайте си образованието, и не мислите за глупости, а момчета колкото щеш.

Свален ангел

3.   Вие пък момичетата толкова ли не можете да проявите инициатива? Вземете излезте четиримата някъде.

4.   Защото ги е срам.

6.   Към номер 3, Защо момичетата да поемат инициатива? Това не е ли работа на момчетата? Ако бях мъж, и някакво момиче все ми предлага, да излизаме и такива неща, щях да имам дори лошо мнения за нея. Щом момчетата- мъжете, се имат за силния пол, те трябва да поемат инициативата за нещата от живота. Момичетата правят достатъчно като им пишат в социалните мрежи, сега трябва да им се молят, да излязат ли? Не бих се занимавала със връзка, дето все аз трябва да правя първата крачка.

Авторке, не се занимавай със хора дето все ти,трябва да правиш първата крачката. И опознай, това момче иска ли те, или само се шегува със теб.

Свален ангел

7.   Леле толкова неловко и гнусно ми става да чета коментари като номер 1.... Абе глупак... никой не е длъжен да прави първата крачка, нито е длъжен да седи и да чака. А ти авторке, като виждаш че при тях нещо не се получава, вземи ти се размърдай малко, няма да умреш.... Баахти и обществото.... такива задръстени ли станахме това поколение...

8.   Срам ги е милите. И аз съм бил там

9.   Като бях на твоята възраст и аз харесвах едно момче, което ми пишеше и така да го наречем се опитваше да ме зарибява. Аз бях луда по него цели 3 години и това, че най - накрая ми бе обърнал внимание беше наистина голяма радост за мен докато не идваха онези моменти в които се засичахме на живо и той не ми обелваше и думичка. Разбрах, че всичко е било от срам, но аз също не предприех нищо и сега 4 години по - късно съжалявам може би, защото наистина много си го харесвах, хаха. За това те съветвам да го “провокираш” да направи първата стъпка. Закачай го някак си, покажи му, че имаш инетерес. Вярно е, че сте момичета и е по - добре момчетата да предприемат първата стъпка, но ти му вдъхни увереност, за да го направи. :D Успех ви желая.