Споделена история от Тинейджърски

Привързах се към мъж, когото не съм виждала
Момиче съм на 18 години почти.
През живота ми съм имала само две връзки. Едната разочарование, другата не чак толкова:D
Не се отварям напълно пред нови хора, доста съм срамежлива понякога. Лесно започвам да изпитвам чувства и лесно се влюбвам.

С две приятелки решихме да влезем за разнообразие в омегле. Срещнахме доста интересни и мили хора. Разбира се, има и някои по-извратени, но не и обръщахме внимание.
Превърна се като наше забавление да си говорим с различни хора от други държави и започнахме да влизаме все по-често.

Един ден срещнахме група от 4ма мъже от Австрия. Бяха забавни. Добавхме единия от тях в снапчат и после той ми каза да добавя един от другите му приятели.
Добавих го и започнахме да си пишем.
Той е на 24, учи роботика и е много мил, умен и сладък.
Можем да си говорим на всякакви теми. Наистина всякакви, за коли, готвене, университети, работа, любов и т. н и т. н
Понякога ми отговаря много бързо, понякога се случва да чакам доста време XD.
Погледнах му инстаграма и видях снимка, на която прегръща някакво момиче. Изглеждаха доста близки. Няма крия- доста се издразних.
Една вечер като си писахме той ми сподели как от 19-годишен работи, учи и се издържа сам. От снимките му е видно, че наистина има много пари и самият факт, че сам е постигнал всичко ме кара да го харесвам още повече. Когато ми сподели това аз му казах, че ако си има приятелка, то тя е голяма късметлийка(по този начин щях да разбера, дали момичето от снимката му беше приятелка или не)
Каза ми, че от доста време си няма приятелка. Смята, че засега му е по-добре така, защото може да наблегне над ученето и работата си.
От тогава станахме по-близки.
От скоро ми прави комплименти. Била съм сладка, умна, забавна, яка и т. н
Преди 2 дни си горихме и той ме попита дали съм била във Виена някога. Казах му, че не съм, но бих искала да отида някой ден. И той ми каза, че много иска да се срещнем там. Това беше частта с пеперудките в стомаха XD
Привързах се много към него и искам да му кажа, но не знам как ще реагира. Не мисля да бързам всъщност.

Това, което ми харесва много, е че е мил с мен и никога не ме е карал да правя някакви тъпотии, да му пращам снимки и тем подобни, за разлика от повечето по-големи от мен, с които съм си писала преди.
Често мисля за него. Сутрин; на училище; като съм навън с приятелки; като заспивам.
Когато видя, че ми е писал, започвам да се радвам и да подскачам като 14-годишна. В училище не мога да се концентрирам.
Искам да се видим, но има малка вероятност това да стане някога, а ако се случи, евентуално, ще е след около две години.
Щастлива съм, но това е наистина натоварващо.
Какво да правя?

Коментари

1.   Кажи му той да дойде при теб.

3.   Здравей! Съдбата е решила да Ви срещне и все някакъв урок ще има от това запознанство. Както го описваш звучи много сладко, аз също съм влюбчива и такива простички жестове много биха ме впечатлили. Работата е там, че ти си ученичка, а той работи и учи.. надявам се разликата да не е прекалено голяма. Мисля си, че може да те ползва за неговото бягство от реалността - да пише с човек, който харесва, да, но да знае, че трудно би могъл да види на живо; може да си неговият отдушник. Не казвам, че съм права просто помисли над това и се опитай по някакъв начин да разбереш. Второ нещо, което искам да кажа е, че дори и евентуално да имате истински взаимни чувства на любов и привържениците, наистина ли си мислиш, че би могла да съществува такава връзка? :) Аз, като по емоционална личност, бих прекратила това докато имам сили, но ти като тийнейджърка сигурно би искала да се отдадеш на преживяването. Ще ти кажа едно - дълбоко в себе си знаеш какво да правиш. Ако държиш на него и много ти харесва, пишете, ако само те натоварва и разконцентрира от личностното ти израстване - Спри! Една моя добра приятелка имаше връзка от разстояние с момче от Лондон(англичанин), нейната първа любов, беше му изцяло отдадена, пишеха си романтично стихчета, посвещаваха си песни, той й изпращаше сладки картички и знаеш ли какво... Оказа се, че е имал през цялото това време друг човек до себе си, а моята приятелка е била изиграна. Та беше изключително тъжна, по принцип беше интелигентно момиче, но се поддаде на чувствата си. Не казвам, че и твоята история, ще е такава, но винаги имай едно наум. Успех!

4.   Към Номер 3 от Авторката
Много ви благодаря за коментара.
Всъщност бяхте права.
Вчера прочетох какво сте написали за вашата приятелка и си помислих, че няма как да е същото и при мен. Много сбърках.
Днес влязох в инстаграма му отново и той беше пуснал стори най-спокойно (понеже знае, че не го следвам там и няма как да го видя). Та на сторито беше със същото момиче от снимката, за която говорих по-горе. Честитиха си 8те години заедно. Не разбирам що за човек с приятелка от 8 години ще се занимава с други момичета.
Както и да е, доста поплаках след като разбрах и най- вероятно ще плача още, но нищо не мога да направя.

5.   Що за човек?! 8 години са много ,във всяка връзка има спадове и хората искат да се разнообразят я с чат ,я със странична връзка.
Това не значи ,че не обичат партньорите си ,много малко хора са моногамни в днешно време.

6.   И аз имах подобна история- запознахме се заради една игра, той беше уж 3 години по- голям от мен и беше от Испания. Пишехме си постоянно в скайп * това беше сигурно преди едно 10 години *, първоначално бяхме приятели, после започнахме да се сваляме, постоянно мислих за него и нямах търпение да се прибера от даскало, за да си пишем. Винаги, когато исках да се чуем с видео, беше зает или техните бяха около него. Аз му вярвах първоначално, но след време почнах да се съмнявам. Бяхме се чували само и гласът му не звучеше на тийнейджър. Реших да го "изпробвам"- казах му, че го обичам много и ще отида при него в Испания. Както си и мислих- той буквално откачи, нямало как да се видим, нямало смисъл да си давам парите за билети и т. н. След това той спря да ми пише и на мен естествено ми беше много тъпо, че прецаках нещата. Още беше в началото на фейсбук, но реших да пробвам- потърсих го по имената му и града му и учудващо съществуваше такъв човек, обаче беше на близо 40 години и със семейство и деца. Реших, че е съвпадение, но във фейсбук си беше написал скайпа, който съвпадаше с този, с който си пишех.
От тогава приключих с всички такива запознанства от сайтове и т. н. Никога не знаеш дали човекът е реален и е изцяло искрен.

7.   уважение, честност, доверие.. в тази последователност.. успех! в същата ситуация съм и те разбирам..

8.   Винаги добре проучвайте хората, с който си пишете. Шансът да е поредния сваляч или някой с нечисти намерения е огромен. Не приемайте всяка дума за чиста монета. Човекът е искал да се разнообрази и затова пише на момичета. Още щом забележиш снимка с момиче, и то скорошна, работата е ясна.
Просто занапред не залагай големи надежди на виртуални мъже.