Споделена история от Тинейджърски

Без цикъл на 18години
Здравейте, аз съм момиче на 18 години и имам доста голям проблем. Никога до сега не съм имала цикъл. Нисичка съм, не много тежка (мама и тате не са високи) някъде 1, 50 и нещо съм, тежа към 40 и нещо. Имам проблеми със щитовидната жлеза, пия Л-тироксин. Ходих на гинеколози и си имам И матка и яйчници, просто са по-малки. Изследваха ме за много болести, слава богу съм 100% жена. Странно ми е, чувствам се различно и ми е гадно. Скоро ще ми правят снимка и ще проверим още по обстойно всичко. Интересно ми е дали има И други момичета с моя проблем. Или познати, които са имали този проблем. Пробвахме да го предизвикаме с дуфастон, но не стана. Ако можете да ми дадете съвет, или нещо с което да помогнете, напишете ми.. Ще се радвам...! МОЛЯ ви без хейт! БЛАГОДАРЯ ;)

Коментари

1.   Здравей, авторке! Не съм много запозната с темата, но виждам, че никой не ти е дал съвет и се престраших! Имам да кажа няколко неща. Първо, появата на цикъл е строго индивидуален процес - на някой може да им дойде на 13, наистина може, а на други чак на 18-19! Това в повечето случаи е напълно нормално. Знаеш, храната не е храна, която ядем; въздухът не е въздух, може това да ти се отразява; ежедневието е забързано, ако се поддаваш на стреса също оказва влияние. Добре си ходила по лекари, добре си се изследвала, същото щях да те посъветвам и аз. Мога да кажа, че това с цикъла също се предава по поколение - т. е. ако на тялото на майка ти й е трябвало повече време да се развие и да придобие полова зрялост, то ти носиш нейната кръв и на теб ще ти е необходимо повече време. Друго нещо много важно, което искам да кажа - имам приятелка, която има Хашимото. В следствие на заболяването тя получи цикъл чак на 18-19 годишна възраст, тя дълго време дори не бе предполагала, че има проблем просто защото личната й лекарка е отказвала да й дава направления, а тя горката се е отказвала твърде лесно. Не искам да те плаша но нека първо изключим заболяванията и си направи всички, всички необходими изследвания, попитай и гинеколог, после може да се окаже някое от нещата, които споменах по-горе! Успех и се надявам страховете да са неоснователни :)