Споделена история от Тинейджърски

Аз не съм за този свят?? Какво не ми е наред??
Така искам да споделя просто, вие решете какво да пишете. Не ме познавате изобщо, няма да се обидя от мнението ви.

Не съм като другите. В смисъл усещам, че съм различна. Знам всеки е различен, но не в такъв смисъл съм различна... Искам да кажа изобщо ама изобщо не съм като другите хора. Говоря, дишам, храня се, обаче повярвайте, аз не съм като вас. Дори не мога да го обясня като хората, защото аз самата не се разбирам. Тоест аз съм съм нормално момиче, което ходи на училище като всички останали... (е не баш всички, някои може да не ходят на училище...)Имам 3 истински приятелки и семейството ми е прекрасно, всичко е супер, обичам музиката, обичам грипните ваканции, всичко е супер.. Освен мен. Никой ама никой не знае какво ми е, защото ако споделя на някой какво мисля, ще ме помисли за луда. През 95% от живота си съм се чудила какво не ми е наред. Нормално ли е тийнейджърка да си представя как изглежда рая, ада, как говори с Бог и подобни. Буквално съм сънувала как умирам, но има живот след смъртта.. Знам, звуча като пълна откачалка. Не си измислям нищо от това, което казвам. Нямам причина да лъжа. Просто сякаш не съм за тоя свят.. Буквално за кво съм създадена такава объркана и не разбрана. Не можах ли да бъда нормална като другите (в смисъл кафета, гаджета, дискотеки и да не мисля за неща, които си представям, че са истина. Просто нещо е сбъркано в мен и съм на 100000% сигурна. Ама даже мога да се закълна, че нещо не ми е наред. Хах като някакъв супергерой съм. През деня нормална, а вечерта ставам като изследовател, който изследва себе си... Повечето от вас си казват: в пубертет си, нормално е да ти се въртят някви мисли в главата. Окей нормално е един, два дни....ама тва е всекидневно. За какво съм му на тоя свят като буквално след НЕизвестно време ще умра(не знам кога ще умра, ся не съм чак толкова изкукала, че да предсказвам бъдещето). Ако има бог - пич що ме направи такава объркана шматка, и то точно мен. Не можа ли някой друг? И ако няма бог - пак си оставам същата странна с хиляди въпроси.. Обаче има бог сигурна съм. Не може светът да е чак толкова тъп. Буквално :пожари, смърт, земетресения, кражби, затвор, политици, катастрофи... Тва е кръговрат на скуката. Всичко звучи едно и също, някак скучно и тъпо. Трябва да има някаква велика сила, която управлява нещата.. Чела съм постове на тема има ли бог няма ли... Цял свят да ми казва, че съществува или, че не съществува не мога да повярвам... Знам, че съществува. Не ми пука кой вярва и кой не. И вие, ако бяхте като мен, щяхте да сте сигурни. НЕ ГО ПОЖЕЛАВАМ НА НИКОЙ - НЕ БЪДИ КАТО МЕН. Целта на този пост е да споделя какво ми е, това е. Нищо друго не искам. И да ми дадете 1000 съвет пак ще си се чувствам така.

Не качвам това с цел да търся внимание. Ако исках внимание, нямаше да го качвам в анонимен сайт за споделяне.. + на 16 съм. Сега се започва с хейта, давайте вие сте... Излейте си чувствата към непознатото момиче, което не знае защо е толкова странно и объркано, и най-вече СБЪРКАНО. Чувствам се като някаква играчка в този свят... Понякога ми се искаше да не съм се раждала или просто да бях нормална..

Коментари

2.   В човешката природа са тия въпроси. При някои става прекалено мисленето в тая посока. Ако има нещо, което не ти е наред, то е, че си склонна към депресия. Това усещам от прочетеното.
Това, че животът е нещо временно, не го прави безсмислен. Живей го, както смяташ за правилно.
Но не си губи времето в мисли за смъртта, тя е нещо естествено и така или иначе е в бъдещето, живей тук и сега.

4.   Да вземеш да се стегнеш. Почти нищо не разбрах от това, което си написала, само, че не си била обикновена. Поне да беше се обосновала. Не се имай за чак толкова специална, че и супер герой. Какви сили имаш? Има много деца и тийнейджъри, които вярват в Бог не всички висят цял ден по кафенета, дискотеки и са с гаджета за да са нормални. Например, аз на 16 получих нервна криза, разболях се, имах паник атаки, бях на легло, дори усещах, че съм между този и онзи свят, но една сила ме държеше - на Бог. Мислех само за него и дори се страхувах от всичко земно. Беше някакъв особен период и смятам, че е напълно естествено и нормално. Също съм сигурна, че много хора са преминали през този етап. Фокусирай се в това да изживееш живота си пълноценно и под това нямам предвид да ходиш само на купони и да се наливаш по баровете. Бъди добър човек, не завиждай и не мисли злото на никого. Опитай се да станеш най-добрия вариант на себе си и помни, че нито един човек не е по-специален от теб, както и ти от него.
Ж20

5.   Ти си в този свят, но не от този свят. Всъщност си напреднала душа, затова не можеш да се впишеш в побъркания свят на съучениците ти. А и не ти трябва. На прав път си с изследванията си, но внимавай все пак да не вземат връх над реалността. Сега си учи уроците и преследвай мечтите си, когато станеш по-голяма ще намериш себе си надявам се. Аз бях същия като теб, но се научих да си проправям път сред овчеството и да отстоявам себе си, дори с цената на настройване на цели колективи срещу себе си. Мислиш като индигово дете. Радвам се, че все още има млади хора като теб. Животът ти ще бъде борба и пак с борба с побъркания свят, ще те нападат, защото си различна, но реализирай диагнозата си да бъдеш и отстояваш себе си.

6.   Абе сама си лепиш лошите етикети. Сбъркана била, не знам си каква била. За какво трябва да "си като другите", хората сме всички различни. Не сме някакви клонинги все пак. Или ти искаш да станеш клонинг на някоя "нормална" кифла, дето само виси по молове и кафета и салони за красота и сигурно е хванала някоя полово предавана болежка от многото гаджелък. Или пък си търси мутри да и "подсигурят" "хубав живот".... Ако искаш да си като всички останали "нормални" младежи в Бг в тази чалгафонизирана субкултура, значи всъщност не си толкова различна. И не си толкова специална колкото си мислиш. Ти си се филмирала, че си нещо супер специално и различно, мислиш че си извънземно ли, или някакъв паднал ангел. Нека те светна-съвсем нормално момиче си, малко по-различна от другите, може би имаш философски уклони, или пък си по-духовно извисена. И това е. Нищо особено. Съжалявам да те разочаровам, но не си новият месия :D
И аз съм различна сама по-себе си, не ми харесва в Бг за това страня от повечето хора тук, нямам супер много приятели, а българските мъже не ми харесват. Говоря Английски, влече ме западната и Американска култура и тук не ми е интересно... Мечтая си да имам гадже чужденец (Не цветнокож обаче, не съм расист, но искам някой блондин) Харесвам германските мъже, скандинавците, англичаните и белите американци. И какво, това супер специална ли ме прави? Че страня от другите защото в Бг не ми харесва особено, не ми е интересно и т. н. И много неща не са ми по вкуса, най-вече тая чалгарщина. Но това не ме прави нито невероятно специална, нито пък "сбъркана". Има и други като мен, за това света е пълен с емигранти от Бг. Сигурна съм че има и доста такива тийнейджъри като теб, падайки си малко философи, и после филмирайки се, че "не са от/за този свят". :D

7.   Жалко че немога да си пиша с теб ти си много интересен човек и с удоволствие бих те слушал защото си като паднал ангел

8.   Споко има и други. Аз се считам за жертва на обстоятелствата, поради теорията на относителността и не възможноста за един мирен спокоен свят без бедствия глад и войни.

9.   Номер 5. Благодаря за съветите ти, дано се справя в този свят...
Номер 6. Аз ти говоря за това как се чувствам просто, а ти ми викаш, че искаш гадже чужденец. Сайбийо...
Номер 7. Моля се това, което си написал, да не е шега. Хах ако е шега (хахахахахахахаха много смешно, ако не е шега - евала изкефи ме. Бих си говорила с теб, ама нямам намерение да си давам личните данни в анонимен сайт..
Номер 4, благодаря за съветите.

11.   Към всички вас. Единственото, което исках да кажа на всички е, че се чувствам като в приказка... Сякаш някой в момента разказва моята история на друг. Сякаш съм някаква кукла, която си няма представа къде се намира... Има над 7 милиарда население, но никой от тях не може да ме разбере. Е имам само един избор. Ще продължа да търся истината за себе си, за света и общо взето за ВСИЧКО. Пишете каквото си искате. И роман да ми напишете, пак ще си остана същата...

12.   Упси забравих да кажа нещо на номер 6. По философия съм отличничка...

13.   Нормално глупава си за възрастта си. Всичко ти е наред.

15.   задаваш си екзистенциални въпроси. Това е съвсем нормално. Опознавай дебе си, но не бъди крайна. Аз едно време се бях затворила и не говорех с непознати, просто за един период си говорех сама наум. стреми се да си, " сверяваш " часовника с реалноостта - и не ставай аутсайдер - това ще ти навреди в социалните умения.

17.   Не си като мене, правилно, нямам приятели, само стари, с които вече не се виждаме толкова често хич даже, и семейството ми не е перфектно.

Чета до тук "Окей нормално е един, два дни....ама тва е всекидневно." Напълно нормално за мен.

Всичко прочетох, не знам защо се палиш за това че си нормална. Нищо извън реда не прочетох, ако твойте връстници ти казват, че си ненормална, то спри да ги слушаш, и те ще започнат да мислят така, като започнат да мислят.
Не се пали бъди си себе си, нищо ненормално не прочетох до сега освен неща между редовете, струва ми се съученици глупаци са те накарали да не харесваш себе си. Просто не ги слушай, тва е. Продължавай да си мислиш, и мойта глава бучи от мислене, понякой път, се радваш че е така, друг път не, внимавай само, на кой вярваш, че май ти убиват самоувереността или по-скоро ти се мешат в граденето й.

18.   Според мен имаш нужда от психолог. Имах една съученичка, която пък вярваше, че нощно време идва Исус Христос да я... :) Била го сънувала.
Имаш някакъв психически проблем, но е хубаво, че го осъзнаваш. Работи с психолог, за да разбереш корените му и да го отстраниш.

20.   Имаш нужда някой да те чука. И веднага ще слезеш на земята и ще разбереш какво те е стягала шапката. Гледай само да не решиш, че си куче примерно, че и такива луди има.

22.   Съвсем нормална си, само си много интелектуални нива над съучениците си. Единствено бих те посъветвала да се научиш да приемаш света такъв какъвто е. А ти продължавай да се развиваш, да учиш и да се забавляваш. Животът освен че е много грозен понякога, може да бъде и много красив. До голяма степен от теб зависи как ще изградиш твоя свят. Не забравяй и вярата в Бог.

23.   Ей да можехме да се намерим.. ти си същата като мен. Сигурна съм, че си задаваш редовно въпроси като " Къде му е смисъла на това нещо"? " Защо всички го правят"? " Живота е толкова елементарен" и някакви такива нали? Аз съм същата. Ти си индиго, това са хора с мисия, открояват се. Само съжалявам, че не мога да те намеря. Различните намираме някаква утеха когато се запознаем със подобен на нас. Аз много добре те разбирам. Създай си два свята, единия за пред хората, другия ще си е само твой. Опитвай се да се слееш със тълпата не се откроявай, защото различните винаги са били отделяни и считани дори и за луди. Опитвай се да се сливаш със ситуациите и със средата в която си. Задължително намери хора като теб, за да ти олекне голямото напрежение което си натрупала. Ти си прекрасен човек, само ми е кофти, че не може да се свържем това е.

Свален ангел

24.   Моето мнение- няма нищо “сбъркано в (теб)”, проблемът е твоето неприемане на това, което си. Не зная защо, но ми блесна идеята да ти посоча книгата на Майкъл Сингър “Отвързаната душа. Пътуване отвъд себе си. ”, проверих, преведена е на български ;-)
Прояви любов към себе си, дълбока любов и търси своя път за аватара си тук, в момента, на тази планета.

25.   Извинявай душичка, ама аз до сега не съм срещала тийн, който да не се чувства неразбран и объркан. Това е нормално като дишането. Имам и малка сестра на 16. Ще ти кажа тя как се справя-приема себе си и не се срамува от вътрешния си свят. Не обича партита и кафета в мола, иска да я взимам на йога, да си говори с момичетата там, да си чете нещо. Чете психология за студенти. Пише фентъзи разкази. Харесва астрономия. Различна е да, но си има себеподобните приятели и гадже. За рождения му ден му подари снимка на небето над града ни в мига, в който той се е родил.
Когато слезеш от пиедестала, че си супер различна и извънземна и започнеш да споделяш вътрешния си свят с хората ще откриеш, че и те имат такъв, че има още много сбъркани като теб и няма да се чувстваш не на място.

27.   Почти всеки тийнейджър се чувства по същия начин, както го описваш ти. Минала съм през това - т.нар. кризи на идентичността, чувство на самота, откъснатост от света... Мисля, че почти всеки го е.
Ти си различна. Така е. Но и другите са различни, всеки е. Явно толкова си се затворила в своите проблеми, че не проявяваш желание да опознаеш и оцениш другите. Това е егоизъм и противоречи на християнското учение.
"Не можах ли да бъда нормална като другите (в смисъл кафета, гаджета, дискотеки" - има много, МНОГО юноши на възраст 13-19, които са по същия начин. Това, че нямаш партньор, както и желание да посещаваш кафенета, не е нещо странно - но те прави самотно. Нощните заведения са забранени за лица под 18 години.

Вложи мисълта си в нещо градивно, превърни я в енергия. Опитвай се да създаваш изкуство (пиши/русивай/композирай и т.н.), за да бъдеш полезна на себе си и на обществото. Ако се оставиш на мислите да те завладеят, има шанс да политнеш в отрицателна посока, да не постигнеш нищо в живота си, да имаш грешен поглед върху себе си, да развиеш депресивно разстройство и т.н. Едва ли би искала такъв живот.
Говори с психолог или психотерапевт, ако усещащ, че не се справяш сама. Потърси клубове по психоогия, философия, семейни констелации и т.н. Има десетки хора като теб. Но за да разиеш духовенство, трябва да послушаш номер 25 - не се мисли за специална, докато не направиш нещо специално. Засега само мисслиш неща, които 2/3 от хората на твоята възраст мислят... дори да не ти се вярва.