Споделена история от Тинейджърски

Дебела съм!!
Здравейте, на 16 съм (момиче) висока съм 1.68 и тежа 68 килограма. Не съм от хората, които могат да спазват диети ако може да ми дадете някое съветче ще съм ви много благодарна, искам да съм поне 54 килограма.

Коментари

1.   Просто се храни здравословно и разнообразно и се движи повече.

2.   Повече вода, движение и да не прекаляваш със сладкото, хляба и вредните храни като снаксовете и т.н. Успех! :)

3.   Мило момиче и аз имам този проблем - Млад мъж съм почти на 27 години 1.79 съм висок а тежа 98 кг за височината трябва да бъда поне 75-80 но да ти кажа като бях на твоите години бях кльощав явно Германия ме е наситила яко И аз трябва да започна спорта, вярвам че до началото на Май месец ще съм с поне 15 кг надолу

4.   Самото ти хранене трябва да стане такова все едно си на диета, но без реално да си на диета. Човек като се настрои, че е на "диета" и започва едно бъхтене, страдание "ох кога ще свърши таз диета", "ох диетата не ми го позволява" и прочие и прочие. Самото мислене става едно на ограничение и очакване на това кога най-накрая ще стигнем заветните килограми... И затова обикновено диетите не помагат в дългосрочен план.

Потърси в интернет калкулатор на изразходваните дневни калории. Записвай си всичко което ядеш и виж колко калории е (има разни приложения за телефон които го правят това, например MyFitnessPal или LoseIt - и в двете има доста български храни) и следиш. Ако искаш да сваляш трябва да приемаш по-малко калории отколкото изразходваш.

5.   Бих ти предложил кето (съкратено от кетогенна) диета, но ти не си падаш по диети.
Другото възможно нещо е да разделиш деня на две: време на хранене и време на глад, т.е. 16 часа глад (само на вода) и 8 часа, в които да се храниш, когато пожелаеш (най-добре е от 12:00 на обяд до 20:00). На туй му викат Прекъснато Гладуване 16:8 (Intermittent Fasting 16:8).
... или пък да започнеш да вдигаш тежести или calisthenics (тежестта на тялото с/у земната гравитация). Като развиваш мускулите, те изгарят мазнините, докато почиваш. Аеробни упражнения (тичане) НЕ вършат работа, освен ако не са HIIT (Високо Интензитентно Интервално Трениране).
За термините на английски (IF, Calisthenics, HIIT) виж видея на Ютюб...