Споделена история от Тинейджърски

Как да спра да се нервирам?
Това беше най-доброто заглавие, което измислих...
Така защо животът е толкова нечестен и гаден. В смисъл в училище има хора, които изкарват 6 и 5 без да са чели ама изобщо. Буквално четът от учебника, когато госпожата ги изпитва. И това не се е случвало само веднъж, просто всеки ден е така. А хората, които учим, трудим се, имаме по 4,5.. Просто не е честно ама изобщо спрямо НАС (казвам нас, защото знам, че има и други хора като мен). Защо на никой не му пука? В смисъл поставете се на мое място. Ходиш на училище, учил си около час и изкарваш 6. А някои не са учили, дори не знаят на кой урок сме и имат същата оценка. Оф защо се дразня от такива неща винаги. Просто светът е толкова гаден, че не е истина. Определено не им завиждам на тези, които изкарват 5 и 6 без да се учили. Проблема ми е, че изкарват тия оценки по нечестен начин и след това се мислят за умни отличнички, които знаят всичко. Абе кво знаеш бе... Относно заглавието... Как да спра да мисля постоянно за такива хора, като буквално всеки ден се случва едно и също. Просто мразя несправедливостта и хората, които успяват поне честен начин и си мислят, че винаги ще им се разминава... Ужас. Сигурно думата нечестен съм я споменавала много пъти, съжалявам за повторението. Защо има хора като мен, които се измъчват за такива простотии. Просто мразя такива неща. Толкова ли ти е трудно да научиш 1 урок бе, ама неее нали аз съм кифлата на класа, всички ще ми подсказват. А и има още едно нещо, което ме дразни вече извън училище. Отварям фейсбук и пише save the world, нека променим света заедно, Земята е нашият дом, не я замърсявайте. И в същият момент никой абсолютно нищо не прави... Тоест с фейсбук статуси нищо не се променя, трябват действия. И аз с този пост не правя нищо, просто споделям как се чувствам и искам единствено разбиране. Нищо повече. Пол: момиче, години +16, цел в живота: да спра да се нервирам за тъпи неща.. (тук говорих главно за училище, просто там ми е главният проблем, затова)..

Съжалявам, че пиша толкова странно, просто в момента съм бясна. Вие преценете какъв коментар да ми оставите.

Коментари

1.   Сега тук ще те изкарат ебахти завистливия. Иронията е, че ако искаш да не се нервиваш, ще се нервираш още повече. Ти просто си си такъв - със силно чувство за справедливост и няма как да е иначе. Така че по-скоро е приеми.

2.   Както казва номер 1 имаш силно чувство за справедливост. Нямаш ли по-сериозни проблеми, за които да мислиш? Може би не излизаш толкова често, не създаваш много спомени и съзнанието ти се фокусира върху тези дребни неща? Иначе и на мен ми е трудно да го повярвам, но справедливост, честност невинаги има и трябва да свикнем с това. Недей да мислиш за тези, които не учат, недей да се дразниш - на края на годината има класни, изходни.. в края на 12ти клас има матури, те си знаят какво правят. Нека основната ти цел бъдеш ти и твоето усъвършенстване. Те като не искат да учат, нека не учат, ти си учи и се готви. Те няма да изкарат накрая на годината хубави оценки, няма да имат на матурите хубави оценки и сигурно няма да влязат в елитни университети. Знанията се придобиват не заради оценката, а заради надграждането, усъвършенстването. Много често дори оценките са субективни, така че това изобщо не е критерий за знания.. виждаш много добре.
Относно тези кампании във фейсбук.. гледай го така, поне някой се опитва да направи нещо създавайки ги, ти като се дразниш защо не дариш някаква сума? Оправданието, което ще кажеш е, че нямаш пари, защото си непълнолетна. Ами и пълнолетният ще каже студент съм нямам пари, работещият ще каже, че заплатата за него е малка как ли пък не за някакви благотворителни каузи и прочие. Оправдания винаги има. След като се дразниш, повреди стадото, бъди различна! Дори и в училище като те дразни, че преписват, кажи го открито пред преподавателите, но не искаш да носиш отговорност за последствията предполагам... Не се карам, нямам и за цел да те обидя по някакъв начин, просто се опитвам да ти представя нещата от друга ъгъл. Надявам се да се е получило до известна степен. Иначе ако си по-нервничка, по-емоционална, импулсивна, аз съм си създала стратегия какво да правя, за да съм спокойна. Пращам ти я и дано нещо ти хареса.
1. Бавно и дълбоко дишане
2. Ядене на повече плодове и зеленчуци
3. Спорт
4. Лавандула
5. Мастурбация
6. Водене на дневник
7. Оценяване на ситуацията
8. Споделяне с приятел
9. Един почивен ден само за мен

• Всяка сутрин като стана да отделям време за положителни мисли. За подреждането на мислите в главата ми.
• Да държа под контрол настроението си
• Никой не е перфектен, да се успокоя и да бъда себе си
• Да зарежа стереотипите и да правя каквото искам
• Тук и сега, да се наслаждавам на настоящето
• Да не слушам хорското мнение
• Без скука, защото води към негативно настроение
• Избягване на празни спорове
• Позитивно мислене, позитивни думи и винаги усмихната
• Да си намеря хоби, да правя неща, които обичам.
Промяна на вътрешна нагласа - от трудности към радости
• Да не забравям най-важните хора в живота ми - приятели, семейство и любим. Да помня и създавам още спомени с тях
• Да не поставям лимит на вярата в себе си
• Спри да бъдеш негативна към себе си. Не се обвинявай, не се критикувай, не се оплаквай

Какво да приемам повече:
~ риба, повече светлина и червено вино, чай от лайка/шипка, мляко, бобови култури, банани(витамин Б)
~ щастие = добра връзка доход цел в живота
~масаж с аромат от ванилия (и жасмин)

Всеки има най-различни проблеми, не съм специален случай.
Всеки си мисли, че е прецаканият в своя живот. Истината е, че животът е възходи и падения.

Надявам се не съм те изплашила хаха. Всяко едно нещо от изброените има успокояващ ефект и действа по своя си начин.

3.   Изпозлвай гневът си като стимулатор. Само това ще ти кажа!

4.   Нервираш се, защото ти се иска да си като тях. Дори и да не го осъзнаваш, на подсъзнателно ниво е така, иначе нямаше да обръщаш внимание и щеше да си гледаш себе си. В живота не трябва да се съревноваш с другите, а със себе си, ако искаш да успееш. Приеми, че просто трудно запомняш и това е. Не всички са умни, красиви или атлетични, но всеки е добър в нещо. И не смятам, че тези хора си изкарват оценките по нечестен начин, напротив даже. Колкото и да се ядосваш нищо няма да промениш, само лоши емоции си докарваш. Опитай се следващия път като започваш да се ядосваш да се спреш и да си кажеш, че просто няма смисъл да се ядосваш за неща, които не можеш да промениш. Това е начинът. Лека полека ще свикнеш. Така се сменя поведенческия модел, който не харесваме в себе си.

5.   Коментарът на номер 2. е много добре написан. Очевидно е, че използва съветите, които дава, съдейки по нивото на ерудираност и изчерпателност. Моите комплименти!

Моят съвет към авторката е: Това, върху което се фокусираме, нараства; игнорирай го- и отнемаш силата му.