Споделена история от Тинейджърски

Объркана съм в чувствата си
Здравейте! Надявам се историята ми да бъде публикувана. Накратко, момиче съм на 16 години, добра ученичка, не пия, не пуша и като цяло съм доста срамежлив човек. Въпросът е такъв че от 3 години си падам по едно момче, в началото всичко беше просто приятелство но прерастна в нещо повече, и си бяхме почти гаджета близо 4 месеца, после изведнъж той се отдръпна от мен. Мина известно време и отново се сближихме и наистина си помислих, че този път ще се получи, но уви той отново се отдръпна. Сега отново е започнал да се сближава с мен. В един момент е толкова мил, и му пука за мен, в другия все едно не съществувам. Приятелите ми казват че той просто ме използва за да си изкарва оцените, но е имало моменти в които наистина изглеждаше че е влюбен в мен. Наистина съм объркана в отношенията ни и противоречивите знаци които ми дава. Но ме и ревнува, види ли ме с някой друг доста очевидно се дразни. Преди няколко месеца срещнах едно друго момче, и забелязвам че започна да ме ухажва. Мил е, добър, умен, не е хаймана. Една приятелка ми каза, че той ме харесвал просто се срамува. Та в момента я главата ми е пълна каша, да забравя ли този които не спира да ме наранява и да дам шанс на другото момче или да се боря и да не се отказвам

Коментари

1.   Играй си игрите и с двамата. На знаеш ли как стават тези неща.

2.   Има един израз на английски: "on the back burner". Грубо преведено: ти си на заден план, не си важна сега, но стоиш там, за да може евентуално като няма други опции, да те използват.

Поздрави

3.   В същото положение съм. Много добре те разбирам. Не съм си дала и на себе си отговор относно този въпрос, все още. Но мисля че трябва да престанем да се връщаме при бивши, и да правим същите грешки, колкото и трудно да бъде. Не може постоянно да страдаме за едни и същи лигльовци, които не знаят какво искат, но се правят на "големи мъже"!!!

4.   Не трябва да се виждаш като "даваща шанс", като някаква награда, все едно момчетата са кученца, които ти тичат след теб и ти "се смиляваш" и се отдаваш на избрания. Такова мислене само подкрепя идеята, която и двата пола презират, че женското внимание е нещо супер по-ценно, което трябва да се пази от женската страна и печели от мъжката, издуто до степени където момичетата от някакъв втълпен страх, че не трябва да дават "безценното", изпускат истинските си чувства, а момчетата, отказани от неприятното чувство да те карат да се влачиш на колене се отказват от преследването на също толкова истински чувства. Какво забравяне на тоя, оня, какво даване на шансове? Ти към кого изпитваш чувства? Само това трябва да е въпроса. Вие сте толкова абстрахирани от най-важното - а именно чувствата, че вече зачетени в книгата, където пишело "правилното" действие в случая, забравяте да се запитате вие самите какво искате. Добро момче, лошо момче, какво значение има? Ако обичаш единия, а избереш другия, защото някой така казал, че е по-добре, как ще се чувстваш във взаимоотношения с някой към, който нямаш истински афекции, а гледайки отстрани как човека, към който всъщност имаш чувства е другаде? Просто си претърси чувствата и избери този, с който искаш да бъдеш. Ако обичаш непостоянния и можеш да си ок с начина, по който се държи - бъди с него. Ако ти е писнало да те третира така и смяташ, че другото момче ти харесва и виждаш нещо в него, което искаш и би искала да видиш дали ще има нещо с него - бъди с него. Ако не искаш непостоянния, но не изпитваш нищо към другия - не бъди с никой от двамата и чакай някой, към който имаш чувства и се държи добре. Просто е, само че никой не ви е учил да обръщате внимание на чувствата си и да им давате необходимата тежест. Чувствата ви са най-важното и почти единствено значимо нещо, което трябва да напътства избора ви. Няма верни и грешни избори. Просто емоционална култура и интелигентност. Цени себе си и чувствата си, стани приятел със сърцето си и ще си по-свързана с емоциите си и по-малко объркана.
S. A. D.

6.   Дай шанс на момчето което се бори за теб, дай му просто шанс, а не за онзи комплексар.