Споделена история от Тинейджърски

Как да подходя с новият ми клас
Здравейте момиче на 14 съм.
Понеже тази година завършвам 7ми клас, ще се местя в ново училище и ще срещна нови хора проблемът ми е че незнам как да разговарям с тях когато ги срещна на 15 септември. Знам че това звучи като някаква шега но е абсолютна истина. Никога в живота ми не съм нямала приятели, ето защо ми липсва самочувсвие и увереност. Е имам само едни единствени приятелки но ги срещам само лятото иначе през останалата година съм сама без никакви приятели. Свикнала съм да възприемам всеки един човек който говори с мен за приятел понеже ако някой общува с мен това е нещо голямо за мен. В училище същата работа там пък съм аутсайдер не говоря с никой и си нямам приятели.
П. п много се радвам да отида в новото училище и се надявам там да няма никой от стария ми клас понеже ако има пак ще настрои всички срещу мене и пак ще съм същата работа като в старото ми училище. Най-държа на това да си намеря много приятели които няма да ме мислят за задръстена и скучна само ми е чудно как да се запозная с тях на първия учебен ден.
Предварително благодаря за съветите!!!

Коментари

1.   Озъртай се за плахи момичета и момчета като теб.

2.   Със сигурност ще има такива, които се познават, но се огледай за някоя групичка и отиди при тях да се запознаеш. Питай ги от кое училище са, как е било там, след това ги попитай за социална мрежа да може да си контактувате и там. Ще има такива, с които няма да се разбираш, но в живота няма как без такива хора и затова не обръщай внимание още от начало като видиш, че просто с някои хора няма да си допаднеш.

3.   Имаш възможност за ново начало. Просто на първия учебен ден се запознай с всички. Никой няма да го помисли за странно ако от това се притесняваш. Например може да промениш външността си за да се почувстваш по уверена в себе си, или пък не както си решиш. Просто запомни че всички други също ще са притеснени, затова просто ги заговори. Те ще го оценят както ти когато някой те заговори. Аз съм 8 клас и на първия учебен ден просто си казах че ако не искам да продължавам да съм аутсайдер трябва да направя нещо защото ако чакам няма да стане само. Извинявай ако съм го написала неразбираемо, но наистина се опитвам да помогна. Успех ;)

4.   Не се притеснявай. Аз бях в същата ситуация преди три години като започвах 8 клас, на всичкото отгоре се преместих от училище в малък град, към гимназия в голям. Сама си избрах и гимназията, и профила, и по-доволна от избора си няма как да бъда. Но ми отне време да си намеря приятели. Със сигурност ще има хора, които се познават от преди, но ще има и такива, които никой не познават. Преди началото на година се разбра кой ще е в клас и едно момче направи група на класа в месинджъра и много хора се запознаха там може и при теб да направят. Отделно предполагам че учителите ще ви наредят по номера, ще имаш възможност да се запознаеш със съседите по чин.
Поразгледай се за хора, които изглеждат срамежливи като теб и се запознайте.
А и в крайна сметка ще има да се гледаш с тези хора 5 години. Всичко ще се нареди дори да отнеме малко време. Гледай образованието да върви, че нещата отсега нататък тръгват надолу...