Споделена история от Тинейджърски

Абитуриентски дилемички
Здравейте, предстои ми да бъда абитуриентка тази година и както знаем- остават има-няма два месеца до бала. Важните неща, като това къде и какво да следвам, вече съм ги решила, но все още не съм си избрала рокля за бала. Разбира се, ще я облека само една вечер и после ще я закътам някъде из дебрите на гардероба си и точно поради това досега не съм тръгвала сериозно да обикалям по магазините да си търся рокля, защото според мен има време и не е задължително да си купиш рокля 2 глдини преди бала. Още е февруари и имам време, но тъй като искам да сваля няколко килца преди да си взема рокля, не искам още сега да си я купувам, защото аз качвам и свалям килограми страшно бързо и дори да не успея да сваля желаните килограми има шанс да кача няколко килограма и да не мога да вляза в роклята си ако си я купя още сега. Аз знам, че мога да сваля желаните килограми и имам времето да го направя, но това, което ме притеснява е дали няма да закъснея с купуването на рокля. Края на април според вас ще успея ли да си намеря рокля. Дали ще стане прекалено късно и дали няма моделите да се изчерпат? Надявам се да съм обяснила добре и искрено благодаря на всички, които ще изкажат мнение по въпроса, защото аз не съм запозната с тези неща и не знам кога е късно и кога не е при взимането на рокли. Благодаря ви❤️

Коментари

1.   Моята рокля я взех към средата на февруари и до бала внимавах какво ям. По това време преди години вече бях избрала роклята, обувките ,че чак и пробна прическа. Бях наясно горе-долу как ще изглеждам. Не съм се вманиачвала, но пък и да се протаква не бива. Една вечер е, но си изисква сумати неща, които така или иначе зависят от теб.
Не съм сигурна, ако изчакваш дали наистина няма да намалее избора и да надуят цените, защото ще останат последни бройки. Избери си някаква рокля , която ти е удобна и ти стои добре. Просто до бала внимавай с храните.

2.   И аз като теб оставих роклята за последния момент. Купих си я началото на май месец, и беше страхотна. Не мисля, че април е късно, ще си намериш, макар, че и много зависи какво точно търсиш.

3.   Общо взето нищо не е хубаво да се върши в последния момент. Ти си знаеш, но на мен края на април ми се струва прекалено късно.

4.   По мое мнение е най-добре да ти я ушият по мярка с твоите си мерки. Хем ще е това, което искаш, хем ще си е по теб и хем излиза по-евтино. Моята ми я шиха, много си я харесвам, семпла изчистена рокля е, почнах с цялото това нещо точно по това време. Съученичките ми дадоха луди пари за рокли, аз дадох 200-300 лв. И имаш възможност да обсъдиш с шивачката тази тема за килограмите.

5.   Аз моята рокля си я бях купила във последния момент през май месец!

6.   Ще имаш ограничен избор на завишени цени. Най-късно март е добре да се вземе роклята - за да може да се преправи, ако нещо в последствие ни то допада.

7.   Не отмениха ли баловете и всички мероприятия тази учебна година заради коронавируса?