Споделена история от Тинейджърски

Завърших преди почти година и все още съм в депресия от това
На някои хора тази тема може да им се стори смешна, но съм искрена в думите си и не ми остава нищо друго освен да си излея болката тук. Момиче съм на 20 години, завърших гимназията през 2019 и до ден днешен не мога да го преодолея и да свикна с болката, плача всеки ден от както завърших училище, всичко ми липсва толкова много, стария ми живот, хората, учителите, родния град. Всичко беше повече от перфектно, когато бях на училище, много хора се депресират от факта, че трябва да ходят на училище, е при мен беше точно обратното, училището беше моето спасение от живота, само там се чувствах истински щастлива и на мястото си, а сега, след като всичко свърши съм попаднала в една дупка, от която няма измъкване, никога не съм си чувствала по-тъжна, преместих се в друг град, уча, това, което винаги съм искала, но носталгията така и не ме напусна, мислех си, че ще отмине, но уви, мина почти година, а аз все още плача всеки ден, когато се прибера и остана сама, чувствам се сякаш всичко хубаво си отиде с училището, пиша това през сълзи, не мога да намеря думи да опиша колко ми е тъжно, това беше най-трудната година за мен до сега. Всички ми казват, че живота продължава и предстоят още по-хубави неща, но за мен не е така, най-хубавите ми години отлетяха. Не искам съвети, просто исках да споделя и да разбера дали съм единствената, която се чувства по този ужасен начин.

Коментари

1.   Добре дошла в реалния живот! Ще ти мине. Докато си ученик мечтаеш да завършиш, да станеш голям и независим, а когато това се случи... разбираш колко си бил щастлив в училище!
Всеки е минал през това, особено ако не лежи на дивана и не чака родителите си да се грижат за всичко.
Спокойно, просто при теб е по-сериозно. Гледай само да не стигнеш до истинска депресия, иначе с времето нещата ще се оправят и ще ти останат страхотните спомени. Моя приятелка май още не го е преживяла напълно. На 30 сме, а тя още рови из Фейсбук и издирва бивши съученици. За какво, не знам. Отдавна не сме същите каквито бяхме, ама е по майчинство и явно я гони скуката.
Спокойно, това което преживяваш е нормално, само не позволявай да се задълбочи.
С времето ще се оправиш и ще видиш, че светът не свършва със стената на училището, напротив.

2.   Аз съм от хората, които нямат търпение да завърши училище и да почне в университет, но уви... Да, едва ли съм като теб в случая, но си дай сметка всичко колко сме различни. Трябва да се радваш, че си ги имала тези моменти, че си била щастлива! Минало е, но няма как! Не се депресирай на нещо, което и без това няма как да се върне. След време може пък да се влюбиш в новата си среда и после пак да свърши и пак да страдаш... Защо си го причиняваш? Потърси хора от старото си училище, пишете си, вижте се, да си припомниш хубавите споделени мигове.

3.   Здравей. Аз завърших през 2016 и все още не мога да свикна с това. Записах се да уча, но прекъснах, защото не ми хареса специалността. И в момента страшно много искам да уча, но самата аз не знам какво точно. Мисълта да остана без образование ме ужасява. И на мен също като теб страшно много ми липсва училище, бих дала всичко, за да се върна там..

4.   Ти нямаш ли си приятелки? Нямаш ли фейсбук? Аз понякога ако ми е гадно от нещо взимам телефона пиша някакви други неща на приятелки или на други познати, разгледам някакви глупави картинки от фейсбук, а ако съм на лаптопа си пусна някой сериал. Иначе тази година завършвам висше. Много се зарадвах като завърших училище, защото исках да се махна от родителите ми и да отида в друг град. Иначе всяка година по 1 път се виждаме почти целия клас. Сега съм с още 2 приятелки в едно общежитие. И вече се чудя за коя държава да си взема еднопосочен билет ама ще почакам вирусите да минат :D

5.   И аз бях така но свикнах...

6.   Живота е една голяма борба.До сега не си се борила,живяла си всичко да ти се дава и на готово на гърба на родителите си.Сега трябва да направиш следващата крачка,а тя е да създадеш собствено семейство.