Споделена история от Тинейджърски

Какво да правя с подаръците от бившия?
Какво да направя с подаръците от бившия? Плюшените играчки и бижутата. Да ги изхвърля ли? Не ми се струва редно да ги запазя, но и не ми се струва редно да ги хвърля.

Коментари

1.   Играчките ги изъвърли, а бижутата ги дай на мен!

2.   За играчките не знам, но бижутата, ако не ги желаеш, може да ги продадеш или подариш.

3.   Играчките дари на деца. Може да ги занесеш в някое детско отделение в болница и да кажеш на лекарите, че искаш да ги дариш. Ще ги дезинфекцират първо и ще радват децата в гадните болници.

4.   1, обичам такива коментари. :) Хаха...

5.   Покажи ги на настоящия.

6.   Зависи колко ти пука за него. Аз всичко чистих преди, но по някаква причина баба ми запазила едно плюшено мече преди 10 години, опаковано в плик. Еми онзи ден го донесе на детето ми и то играе с него. Все тая. Това са само вещи. Бижутата ако не са красиви бих изкарала пари от тях в интернет. Играчките до казана долу поставени някой ром ще ги вземе и даде на деца, те ходят да обират на няколко часа.

7.   Какво е станало ? Явно се двуомиш, какви са бижутата, защо се разделихте ?

8.   Глупаво и неуважително е да изхвърлиш такива неща. Ако сте разделени от скоро, без бурни скандали, му пиши че искаш да му ги върнеш, защото не искаш да ги хвърляш и не е редно. Толкова много ли са тези играчки и бижута ?

9.   За съжаление никъде не приемат плюшени играчки за дарение, защото не могат да се почистят. Сега, на последното дарение, което направихме с децата ми - дрехи и играчки на един дом в Пловдив, взеха всичко освен плюшките. Преди, като бях аз малка, с майка ми носехме питки, кексове, всякакви детски вещи и нищо не ни връщаха, но вече се ходи с документи от химическо чистене. Домашна храна в никакъв случай не се приема, вещите не се дават директно на децата, а преминават и още някаква обработка, освен химическото, което сам си плащаш и носиш бележка. Реално плюшките няма да оцелеят след всичко това.
Пък и наистина са вредни за здравето и пълни с гадости. Изхвърляй ги, запази си бижутата, които харесваш, някога ще ти бъдат сантимент, даже днес да не ти се вярва.

10.   Аз имам подаръци от бившия си точно като теб плюшени играчки и бужита.Плюшените играчки ги занесох в другия ни апартамент където ходя един път в годината,а бижутата ги пазя и смятам един ден ако закъсам за пари да ги продам,но за сега нямам тази нужда.Мисля,че хората са прави и трябва да дадеш играчките в домове за изоставени деца,а бижутата да запазиш или продадеш. Аз също обмислям да занеса играчките след като прочетох коментарите.

11.   Колко време бяхте заедно ? Със скандал ли се разделихте ? Ако не е така , защо да ги хвърляш ? Не виждам смисъл.

12.   Скъпите бижута, особено пръстени се връщат. Останалото може и в коша.

13.   К'вото може да се продаде - се продава.
Каквото НЕ...на боклука или по-добре ти го подари на някого ако има повод. Спестяваш от парите за нов подарък и се оттърваваш от съществуваща ненужна вещ. И така ще ти останат повече парички за бири...или фондьотени. :)

Помисли!
*без сантименталности...повярвай - ще ти попречат ако искаш да имаш по-различно бъдеще от сегашното ти положение с него, с момчетата с...въобще всичко и всички. Всичко започна от теб...от начина ти на мислене. Изчисти съзнанието си ако не искаш да имаш нищо общо с бившия.
А и е доста кофти да поканиш настоящия и той да те пита : Откъде го имаш това..? И ти...ами...мама ми го купи?!?! Ще започнеш да го лъжеш...ще разбере и става лошо. Един вид...само неприятности от миналото в бъдещето ще си внесеш.

14.   Можеш да ги дариш в дом за деца без родители.

15.   Не ги хвърляй! Ако имаш роднина малко детенце му дай играчките, а бижутата, ако става въпрос за сребро/злато/ перли, можеш да го продадеш онлайн :)

16.   Моля не слушай тези глупости, които пишат тийновете тук. не продавай такива работи, някой е вложил чувства в тях, много е грозно. ако от скоро сте разделени, му кажи да дойде да си ги вземе, няма нищо лошо в това, защо все със злоба трябва да се действа ? хвърли ги , продай ги, това са гадни постъпки.
Кажи на колко години си най - напред и откога сте разделени и със скандал ли се разделихте ? Ако е без скандал изобщо не се замисляй, викай го да си ги вземе.

18.   Подари ги, дари ги или ги продай, но не ги пази в никакъв случай !

19.   Подари ги на някого или просто ги събери в една кутия и я занеси я на тавана, я в мазето, важното е да не я виждаш и та ти е гадно.