Споделена история от Тинейджърски

Момиче - мотористка
Здравейте. Какво мислите за момичетата мотористки?
Момиче съм и тази година ще правя 18г. ако е от значение. Таа мисля да си изкарам книжка за мотор категория а1. Бих се радвала да чуя вашите съвети, като например какъв мотор да си взема, като предпочитанието ми е да е пистов или спорт - туринг?
За сега съм се спряла на Yamaha yzf 125r 2014 г.
Наистина много се интересувам от мотоциклетизма и ще се радвам да чуя вие какво мислите по темата. Още по - добре ще е да получа мнения от мотористи с опит. :D И моля без коментари от сорта на “недей да ставаш донор на органи” и т. н.

Коментари

1.   Чуя ли моторист - бягам надалече. Тези хора са като държава в държавата. Сдушили са се с мафията и мачкат по-малките наивни душици !
Не те съветвам да се забъркваш с тази анархия с мотоклубовете !!!

2.   Първо, изобщо не трябва да ти дреме кой - какво мисли за момичета мотористи, за мъже акробати или каквото и да било.

Мотор се кара заради усещането, което ти носи, като голяма част от това е да не ти пука за чуждото мнение.

Аз лично карам мотори от всякакъв вид от както съм на 13-14 години, всевъзможни скутери, супермото-та, чопъри, колкото да видя каква е разликата, туръри, пистови, каквото се сетиш. И 150 човека да са ми говорили против тях, няма как изобщо да ми повлияят.

Ямашката, към която си се насочила, е красива и надеждна, трябва да "седнеш" на някои от моторите, които си харесала, за да ги усетиш най-добре. Да видиш дали не са ти високи, можеш ли да стъпваш поне с един цял крак, тежки ли ще са ти при бутане, защото често ще ти се налага да го нагаждаш наляво-надясно.

Имам приятели, които насила да ги накараш да карат нещо по-удобно от писта, ще дерат и хапят, само и само да са си на неудобните седалки, така че е много относително.

Аз бих те посъветвал да си вземеш хубав скутер 125-чка и да си бръмчиш с него. Пистовите 125-ци не вървят, изреждаш скорости като откачен да вдигнеш 80, което е досадно.
Aко вземеш пистов, супер-мото или турер ще си изградиш навици как да караш "истински" мотор, но пък на моменти ще е досадно.
Може пък просто да гледам от призмата на годините сблъскване с проблемите.
Аз ако сега трябва да си купя 125-чка сигурно бих си взел Honda pcx 125.
Дори по-голям от теб карах един Аерокс, с кит, който вървеше като полудял. Вдигаше около 120 с един човек и не си искаше гумите.

Но също голяма роля играе къде ще се возиш. Дали ще въртиш в града, по кафета, ще джиткаш с приятели. Или има с кой да караш и може да се пуснете на някое трипче.

За финал - вземи това, което ти е на сърце и го карай толкова, колкото ти се кара.

3.   Щом ти е мечта - давай! Не слушай хората, които не вярват в теб. Като съвет ще ти дам да се насочиш към по-леките модели пистови мотори, подходящи за новаци. Например сега се сещам за Kawasaki Ninja 250, Honda 600 Hornet или Honda Rebel 300. По-запознати ще те насочат. И отново - давай, изобщо да не ти дреме какво говорят хората, ако ги слушаш тях а не сърцето си никога няма да бъдеш щастлива. Аз също съм момиче, но се увлякох по колите и... взех да ги ремонтирам. Ако всеки път ми даваха по левче когато ми кажеха "Тази работа не е за тебе" вече щях да съм доста богата хахахах.

4.   Това дали имаш слива или чеп не значи нищо, както в повечето аспекти на живота и не знам защо все се повдига като въпрос и то все от жени. Както и да е. 125-ца е добър старт, вместо директно да се мяташ на 500.
Не знам какъв бюджет имаш и как мислиш да го купуваш, но моят съвет е да го покараш поне 10-20 километра преди да го вземеш. Просто не всеки мотор пасва на всеки. Друг съвет, който мога да ти дам е да спестиш от мотор, но не и от екипировка и от подръжка: Шлем - задължително нов, хубаво яке и панталон -кожени, може и втора ръка, нови боти и хубави ръкавици. Що се отнася до мотора - изрядни гуми, накладки, лагери и тн.
Не е лошо ако не запали, лошо е ако не спре или се хлъзне в завой.
Научи правилника да вземеш изпита и после изтрии от съзнанието си всички точки в който пише че ти си с предимство - никога не си с предимство, често не те виждат и дори и другия да е виновен, цената я плащаш ти.
В общи линий не е толкова фатално и опасно, ако внимаваш, винаги носиш екипировка и си отваряш очите на 4.
А да, и недей да вдигаш 120 в град. Не знам защо това убягва на много колеги.

5.   Предпочитам само и единствено туръри и чопъри.

6.   Жена на бивш моторист съм. Като забременях махнахме мотора. Беше много готино Suzuki 1000 куб., абе страшно, от последните модели. В един момент като се утрепят няколко приятелчета и вече никой не кара. Страшно е. Като забременях решихме, че е хубаво да спрем да се возим, защото постоянно някой е на косъм да те засече и бутне. Пази Боже! А този мотор, който си показала е много далеч от хубав пистов. Има визия, но дотам. С тази кубатора ще пърдиш по улиците като изтърсак. За хубав звук се иска 1000 куб, но никога няма да караш такъв. Понене до 25г. Като те чета направо изтръпвам. Явно още летиш и не знаеш опасностите. И не са за жени тези мотори. Изглеждат нелепо на тях. По-добре си купи едно Шанелче, едно Гучи, малко дрешки, чантички... Не се занимавай с глупости. Никой мъж няма да впечатлиш така.

7.   От авторката :
Благодаря на всички!

До номер 6:
Ами като за начало не е окей да си взема 1000 кубика ,не мислиш ли? И не го правя с цел да впечатля момчетата ,а с цел на мен да ми е кеф и защото искам и съм си го поставила ,като цел.Ако чантички ,гучита,дрешки и тем подобни ме влечаха суперм много , щях да си се занимавам с тях и въобще нямаше да пиша тук.:D

9.   Аз ще ти кажа обратното - ставай донор. Все пак има хора в нужда.

10.   До 9

Абеее, я се гръмни, па стани ти, а?

11.   Мисля, че ще се размажеш като кюфте на скара в някой камион и после родителите ти цял живот ще ти ходят да ти носят цветя със сълзи на гроба, ще се пропият, а после ще си отидат един подир друг от мъката по теб, и всичко това заради безразсъдството на една глупава, егоистична, бездушна дрисла, която не мисли за никой друг, а само за собствения си кеф.

12.   Хващай мотора, но карай разумно!!

13.   От авторката:
До номер 9
Лелееее...:D аз нямам думи ,хаха.

14.   №10 аз не съм тръгнал да поемам сериозни рискове, та няма опасност да се гътна. Нищо не пречи на авторката да се запише като донор, пък ако оцелее - по-добре за нея. Факт е обаче че инцидентите с мотоциклет са чести и много по-опасни от тези с автомобил.