Споделена история от Тинейджърски

Срамежлива съм
Здравейте!
Аз съм просто едно момиче на 13 години. Искам да ви попитам на моята възраст били ли сте много срамежливи? Аз съм много срамежлива особено към момчетата.. Интересува ме само дали ще ме харесат всички.. А не искам.

Моята най-добра приятелка е много отворена. Върви само с момчета и постоянно има различни гаджета.. А аз до нея изглеждам като сладката и тъпата срамежливка.. Дори не съм се целувала, а тя всеки ден ходи да се натиска с някой.. Много ми е тъпо така като я гледам. Не искам да съм такава...

Постоянно като видя някое хубаво момиче и почвам да искам да съм като нея. Писна ми вече! Искам да се харесвам такава каквато съм и да не ми пука какво ще кажат за мен ама не става.. Моля дайте ми съвет :) И знам, че съм много малка и съм в пубертета, така че коментари от този род моля да не се пишат.. Искам просто да спра да мисля само какво ще кажат за мен и да си мисля, че всички ми се смеят, а не е така :)

Коментари

1.   ами радвай се, че не си като приятелката си-не е голяма гордост да се натискаш с кой ли не на 13 год. ;) Гледай си уроците и игрите ;) за момчета има време... малка си още..

3.   номер 1 е прав. Недей да бъдеш като приятелката си, че ето точно по този начин момичетата в днешно време се развалят. Свестни и добри, но завиждат на ония курвите и искат да бъдат като тях и на края земат та станат като тях и за това вече няма свестни момичета, на изчезване са или по-точно има свестни, но те много бързо се превръщат в кифли, и то заради завист към други момичета, които са си кифли по рождение, и така стоят нещата. Изчезват добрите момичета, стават лоши момичета заради там някое си момче, което иска само едно от тях и то се знае какво.
Недей да гледаш другите. Гледай себе си, така си супер. Не се превръщай в една от тях!!!
и бъди спокойна, много рано си взела да се притесняваш за любовта.
Аз съм момче на 18-срамлив и аз като теб и не съм се и целувал, тъй като не съм си имал приятелка до сега и като цяло съм в същото положение като теб. Но не съм тръгнал да подражавам на ония олигофрените, защото знам че момичетата им идва акъла след 5-6 олигофрена, може и по-малко де. И вече почват да обръщат внимание на тия по-скромните и срамливите и СВЕСТНИТЕ! И въпреки че виждат че съм свестен, продължават със олигофрените да се сбират и обвързват, та незнам кога ще открия половинката си, но дано да е някаква като теб, нормална, свястна, възпитана и няма да ми пречи ако е срамлива дори, тъй като и аз съм такъв. :)
Приятелката ти им се предлага и те си знаят какво трябва да се прави с такова момиче ;) но един ден като намразят кифлите (курвите с друга дума) ще обърнат внимание на теб.
И да знаеш че всички момчета мразят курвите.
Използват ги само за едно нещо и ти се сещаш за какво (а и за друго не стават).
тъй че спокойно, има още много време, ще откриеш половинката си, бъди спокойна и най-вече вярвай в това!!

4.   Няма как, трябва повече да общуваш и ще свикнеш. Аз всъщност кях да кажа колкото тебе съм, ама са се сетих, че съм на 14 вече.. та, като бях на 12 бях и аз срамежливичка, ама не знам как ми изчезна "срамежливостта" : )) айде късмет

5.   Аз също съм на 13 и наистина моята приятелка е отворена от мен, но и аз не съм толкова срамежлива за сега съм се целувала с 1 момче и даже немога и той ми го каза но го направих с момчето което обичам не като приятелката ти с всяко срещтнато момче както каза ти

6.   Хи-хи, де аз да бях попаднал на "срамежливка", като теб ^^
Аз също бях доста срамежлив, до 10-11 годишна възраст. След това не чак толкова. Повечето хора ме определяха, като доста забавен, дори свръх-забавен, с невинаги разбрано чувство за хумор ("'бати олигофрена", "тоя маса луд"). По отношение на тънката част обаче, си останах все така "некъсащ", и ми е било доста трудно да поддържам едно и също ниво, за да запазя интереса на дадено момиче. Дори се е случвало и самото момиче да ми спомене, че ме харесва, но аз съм идиот що се отнася до тази част, и се затруднявам да направя финалната стъпка. Но и да ти кажа, рядко съм попадал на момиче, което наистина да ми допадне... повечето, които съм срещал, са все от тези "готините", които обичат да си "разголват душата" доста честичко. Не ставай като тях. С течение на времето, срамежливостта ти ще се свира все повече и повече в ъгъла.
Neth

7.   Номер 6 е прав, с времето ще се пресрамиш, сега сте още деца и на нищо не приличате, на 16 вече като се разхубавиш, добиеш повече самочувствие и т.н. ще ти е все тая кой какво мисли и говори за теб. Едно щи кажа не живей за тях, живей за себе си. Прави и казвай това, което ти е на сърце и смяташ че е редно, не се съобразявай прекалено... така ще загубиш само ти