Споделена история от Тинейджърски

Не съм нормално момиче
Здравейте! Аз съм на 19 г. и ще ви разкажа нещо накратко за себе си. Може да изглежда глупаво, но смятам, че не е трябвало да се раждам момиче. Всички момичета се стараят да изглеждат добре, следват модните тенденции, въртят гаджета и тем подобни, а мен изобщо не ме вълнуват тези неща... не знам какво не ми е наред. Не се гримирам (даже не знам как да го правя), не обичам да вися по моловете с часове и не мога да нося високи токчета, толкова са ми неудобни, не ходя по козметици като изключа, че само ходя да ми оформи веждите, не съм вманиачена да се бръсна през два дена.. Сериозно, въпреки че съм момиче се чудя защо момичетата трябва да се бръснат и зимата? Аз не не бих си пропилявала излишно депилиращия крем. :D Момичетата носят дамски чанти и в тях всякакви женски потребности, а аз нямам такъв навик и ми се е случвало някое момче да ми потърси кърпипка или нещо такова и аз му казвам, че нямам. След това ме гледа учудващо. Изобщо не ме бива да флиртувам и никога не съм имала гадже до сега. Също така момичетата много обичат деца (предполагам, че това е вродено на жената), а аз не ги обичам като гледам колко са разглезени и ми идва да ги пребия. Жените по природа са отдадени на дома, аз отново мразя къщната работа и вместо това предпочитам да съм на вън или да правя нещо различно от това. Когато седна на компютъра играя на коли... Общо взето съм плачевен случай. :D Благодаря за отделеното време и ще се радвам за всяко споделено мнение! :)

Коментари

1.   Хей! :) не си плачевен случай, а напротив - ти си уникално момиче и нищо не е сгрешено в теб, спокойно. :) и ти ще си намериш твоя човек

3.   В този живот няма нормативи! И аз съм уж жена на 23 вече. Като бях малка исках да съм момче, правех се на такова, ходех с къса коса и момчешки дрехи. Чак в тинйджърксите години, когато вече започнаха да ме тормозят реших да си пусна дълга коса и така си я оставих. Момичетата е прието да са нежни и грижовни, аз съм точно обратното. Скубех мършите които ме тормозеха и им налитах на бой точно като момче докато не спряха да ме закачат. Обличам се семпло и като том бой. Отдалеч не си личи, но характера ми е мъжки във всяко отношение. Когато се счупи нещо вкъщи гледам аз да го оправя, независимо колко трудно ще ми е. Дразня се много на думите " Това не е за теб, ти си жена". Преди две години постигнах една от най-големите си мечти да си купя кола със лични пари. И понеже не е първа младост с удоволствие се научих как да се грижа за нея и да я ремонтирам когато се наложи. Нямам много приятели по ясни причини, само един с когото сме си най-добри приятелчета. Не веднъж ми е казвал, че понякога дори забравя че съм жена :D И аз не мога и не искам да се гримирам, поддръжам се външно и се обезкосмявам, верно с мъка но защото ме дразнят. Може би единствената разлика между теб и мен е че аз съм бисексуална и клоня доста повече към връзките с жени.

4.   Според мен ти си хубаво момиче

5.   Ами, общо взето тенденцията да се сравняваме с другите просто ни отдалечава от себе си или по-скоро ни кара да не се чувстваме добре със себе си. Казвам го от личен опит, казвам го и след като прочетох историята ти. Банално или не ще кажа - просто бъди себе си. Аз си имам своите особености, ти си ги имаш, всеки си ги има. Те обаче ни правят точно това, което сме. Само си представи, ако всички бяхме еднакви, правихме едно и също, реагирахме и се чувствахме по един и същ начин... Животът нямаше да е живот, а нещо като производство на едни и същи скучни, предсказуеми индивиди. Така, че прави каквото ти харесва и не на последно място бъди добър човек, това е важното. То зависи от изборите, които правим всеки ден. :)

6.   Бъди себе си, майната им на обществените стандарти

7.   "Жените по природа са отдадени на дома" Това не съм го забелязал...

"момичетата много обичат деца" И това не съм.

А що правят другите неща - за да се популярни, за да се хванат с най-якия батка. Според мен просто не си схванала играта... Иначе си си напълно нормална.

8.   Все едно съм го писала аз! Карай по-ведро! И ние ще си намерим мястото не си сбъркана, а просто не си поредната тъпа кифла! И аз не обичам много,много деца, обаче като гушнах детето на една приятелка ми стана много мило.

Парис

9.   Според мен си страхотна, и точно това че се отличаваш от масата те прави такава. Не си единственото такова момиче. След време правилният човек ще те хареса такава, повярвай ми.
with love <3

10.   Един съвет: не казвай, че ВСИЧКИ момичета правят еди-какво си. Ограничено е, стереотипно и грешно. Прави това, което обичаш. Не се смятай за повече от другите: важното е човек да е в хармония със себе си, без да се сравнява с останалите.

11.   Има два типа момичета, единия тип е кифленския другия е твоя. Това което казваш е нормално.

12.   От авторката - Благодаря много за всички отзиви! Чувствам се различна и донякъде мисля, че не е много добре да съм различна..: D С такова мнение съм за себи си, защото забелязвам, че точно тези момичета, които се поддържат с грим и хубави дрехи, естествено и със самочувствие са по-харесвани от обществото и точно те са обградени от приятели, а такива като мен са ,,аутсайдери", от което ми става неприятно малко или много. Признавам, че съм по-затворена, но просто нямам възможност да покажа какъв човек съм, все пак външността не е най-важното нещо и затова имах нужда да споделя с някого. :)

13.   На 29 съм същата като теб. Това да не се гримирам е мое лично предпочитание, не го свързвам с женствеността. Важното е да се чувстваш добре. Какво значи вече нормално и ненормално? Къде е нормата в свят пълен с джендъри, педофили, убийства, болести, зоофили, психически неуравновесени хора, наркомани, пияници. Значи ти питаш на този фон дали е нормално, че не се гримираме, примерно, аз и ти? Е, сред такъв колорит определено бледнеем, но мисля, че е нормално.

14.   Звучиш ли добре :D Харесваш ми.

15.   В северните европейски държави са такива жените - не се гримират или много рядко, носят равни обувки и удобни, семпли дрехи. Много рядко се епилират.

16.   Да си жена не означава да си слагаш грим, да висиш по моловете и непремнно да имаш кърпичка. За интимната зона всичко е въпрос на това как ти харесва на теб. Момчета да не те влечат на 19 години е нещо странно според мен, все пак трябва да имаш някаква наклонност или може би просто не си срещнала подходящият човек, все пак имаш още време.... за малките деца, това не е толкова фрапиращо понеже аз имам позната, която чак като си роди детенце разбра какво наистина, защото всички харесват бебетата, преди това интерес никакъв нямаше. Учи, забавлявай се, бъди себе си, излизай с приятели, все пак има около теб и други такива хора, контактувай това е най-важното според мен! Усмихвай се и се радвай на живота! Няма как да си грешка и т.н. всичко с времето си, може би някои неща стават по-бавно отколкото си мислим! Късмет!
Роро

17.   Виж, аз съм момиче на 20, обичам да се гримирам, старая се да изглеждам нежно и красиво (слагам си много лек грим) и го правя за себе си. Гаджета досега никога не съм имала, не съм флуртувала, никога не съм търсела връзка, а що се отнася за децата - не им се радвам. Просто не ги намирам за толкова сладки и нямам никакъв подход към тях, понякога дори изпитвам страх от тях. А на животните се радвам страшно много, обожавам ги. Така, че не е вярно, че на жената ѝ е вродено на обича децата, нито пък да върши къщна работа. Аз също не обичам. Така, че не си прави такива изводи. Всеки човек си е уникален по своему, има всякакви хора на този свят. Да, за масата общество може да не си нормално момиче, защото не си от типичните, но според мен това даже е хубаво. Аз също смятам така и за себе си.

18.   До 16 от авторката - Аз имам влечение към момчета, харесвала съм, просто не знам как да се държа пред тях ( не умея да флиртувам ,както споменах) и съм забелязала, че те търсят по-нахаканите и не се вглеждат в естествената красота, а предпочитат нагримираните, модерните и разкрепостените, а такива като мен, които не харесват гримовете и токчетата, просто не се забелязват. Предпочитам да знаят как изглеждам по принцип и когато ме видят с грим да си кажат еха колко е различна, а не да свикнат с грима и когато се появя без да кажат ето, че без грим нищо не струва...:) Тайничко се надявам все пак и аз да почувствам какво е момче да те обича, но уви...вече губя надежда с всеки изминал ден. :)

19.   Малеее. Ти си момиче мечта. Винаги съм мечтал за такава приятелка. Супер си. Не се променяй

20.   Звучиш точно като мой тип , ожени се за мене :Д

21.   Мила, не знам защо всички трябва да живеем по някакъв шаблон, а именно, че всички момичета се гримират, носят токчета, обичат децата, перфектни домакини са и т.н. А, истината е, че всяка от нас е различна и това е прекрасно! Представяш ли си колко щеше да е скучно ако бяхме еднакви? Ужас! Така, че нищо ти няма! Напротив, ти си си ти! Уникална и неповторима и трябва да се гордееш с това, което си, а не да мислиш, че щом не си като еди си коя, която прекарва по 3 часа всеки ден пред огледалото, значи нещо ти е сбъркано! Не е! Живей както искаш, бъди каквато си и се гордей със себе си!

22.   Бъди себе си и някой ще те хареса. Не всички трябва да са кифли.
Аз съм нещо по средата на двата вида момчита, които описа. В ежедневието си се обличам тотално невзрачно, дори клошарско. Но обичам да се гримирам и нося токчета, но го правя когато има повод или просто го почувствам като настроение. Обичам да гледам клипове за грим и да правя кола маска (имам оборудване за цял салон напрво), но харесвам да гледам как се сглобяват коли и футболни първенства (обожавам световното). Много момчета ми говорят на брат е ме приемат като брат. Те сами са ми го казвали, че в мен виждат момче, а не момиче. Като цяло характера ми е по мъжки. И аз нямам гадже. Аз съм по - странна по твоите критерии, защото не се причислявам към никоя група.