Споделена история от Тинейджърски

Моята глупава дилема...
Да знам, че ще ви омръзне да четете, но и без това сте започнали. Поне един съвет бих искала..

На 14 съм и съм момиче. Не съм имала гадже и за първи път се влюбих преди 3 години. Но се оказа, че този човек не изпитва чувства към мен. В друг град е, много е трудно да се видим и така. Казвах си, че ще го забравя, но наистина много искам да бъда с него, да го опозная като човек и поне като приятел. Но той така и не иска. Има доста ниско самочувствие. Реших, че искам той да е първото момче в живота ми. А той е с 1 година по-голям.

Така.. Сега се запознах с едно друго момче, което е на близо 12 години, да по-малък е от мен, но наистина ми допада. Знам, че ме харесва, беше ми предложил да бъдем гаджета, но не ми го каза лично и това беше гадно.
Не знам дали все още иска. Не казвам, че съм голяма, но това са близо 3 години разлика и не знам какво мисли той. Не знам дали ще мога да говоря с него сериозно, да му споделям и да искам съвети.

Да се опитам да забравя ''1'' или да очаквам някой ден да се влюби в мен, което е безсмислено.

Да опитам с ''2'', макар, че е по-малък, но наистина ме вълнува. Не искам да убивам мечтите си с ''1'', но не искам и да се заблуждавам.

Третия вариант е : Да забравя и двамата !?!

Коментари

1.   Дамм, бих избрала третият.

2.   1 e прав, бързата работа - срам за майстора, чакай!
Ако ти беше на 30, той на 27 - ОК, но „мъжът“ е на 12! Забрави за номер 2, а номер 1 е съвсем несериозен!

3.   Добре не разбирам... как на 11 годишна възраст ще знаеш какво е любов? ...

съгласен с №2... забрави и за двамата.. "Third time the charm :P "

Не бързай!

-Death_Blade ^

4.   Да, бе, сериозно. Пак съм аз, номер 1. Точно на абсолютно същото мнение съм като номер 2, но просто не ми се пишеше. Та на 11 години не изглежда лии.. момченце. А ти предполагам си вече "девойка". Не изглеждаш като момиченце. Аз на 14 вече си имах и дупе, и цици, и всички извивки. И скули.. бях си почти жена.

5.   От автора:

Ами днес видях ''1'', малко странно го наричам, но си е така. Направо сърцето ми заби като лудо, наистина много го обичам, но лошото е, че аз го поздравих, но той или не ме позна или не пожела. Как искам да го прегърна.. Но явно трябва да го забравя.. Трудно е, но трябва!

6.   Забрави ги и двамата, не го заслужават! Тепърва мъжете ще тичат след теб. Номер 1 явно просто трябва да му обърнеш гръб и като види че не му обръщаш никакво внимание, вероятно ще се зачуди и ще иска да разбере как така не го харесват (въпреки, че не си струва както казах). Номер 2 просто е прекалено малък - няма да има какво да си говориш с него.
Не ги мисли много мъжете! На твоята възраст също много се притеснявах като теб, и обръщах доста внимание на тези проблеми, но вярвай ми - има по-важни неща на тази възраст, които ако изпуснеш сега, няма никога да си върнеш. А мъжете като се държиш малко по-надменно и недостъпно с тях, в повечето случаи ще бягат след теб.
Успех :)!