Споделена история от Тинейджърски

Живея живота си непълноценно
Здравейте! Пиша тук за съвет, защото имам чувството, че живея живота си много непълноценно. Живота ми е много еднообразен и дори не мога да се сетя как да го променя. Искам нещо различно, нещо с което да бъда запомнена и да не умра без никой да не е чул за мен. Не ме разбирайте погрешно никога не съм умирала за слава или нещо такова... дори напротив. Обаче напоследък нещо постоянно ме мъчи и ми набива в главата това колко е кратък живота, че всеки ден ми е подарен, че днес съм тук утре не.. и просто ме обвзема една паника от това, че ще остана сама един ден (говоря за близките ми) или, че ще умра без да съм постигнала нещо. Като цяло самото чувство е много странно и дори не мога да го опиша. Ще се радвам, ако не сe чувствам само аз така, защото горе-долу го виждам за нещо нормално през което всеки минава. :D Споделяйте идеи или просто нещо с което вие се разсейвате.
Извинявам се, ако има грешки, дебели са ми пръстите :D

Коментари

2.   Прави това, което обичаш и ти доставя удоволствие. Стреми се да оползотворяваш времето си максимално добре, вместо да го прахосваш в безсмислени занимания.
В 21 век имаш хиляди възможности за развитие - можеш да се запишеш на спорт, да изучаваш чужди езици, да се занимаваш с някое нестандартно хоби... Ако правиш градивни и полезни (за себе си и обществото) неща, няма да чувстваш пропиляни дните...
Добра идея е доброволството - развиваш лични качества и умения, като едновременно с това помагаш на другите хора. Има десетки организации, в които можеш да бъдеш доброволец - БЧК (БМЧК, ако си по-малка), Ротаракт (Интеракт, ако си под 18), TimeHeroes… В дните на пандемия, когато социалните контакти са ограничени, можеш да четеш книги и енциклопедии, да научиш нещо ново (има безплатни или достъпни курсове по чужд език, онлайн тренировки по йога, уроци по програмирани и фотошоп)… Светът е голям и възможности дебнат отвсякъде!
Прави това, което обичаш! И животът ти ще бъде пълноценен.