Споделена история от Тинейджърски

Как да спра вината и съжалението от миналите грешки?
Здравейте момиче съм. Мисля много за нещо което съм направила преди няколко месеца и се виня за това. Обвинявам се и искам да се върна назад в миналото за да го поправя(знам, че няма как да стане) . От не известното след мойте действия ме кара да мисля само за най лошите последствия. Защото аз не знам колко съм навредила след действията ми. И това ме убива вътрешно. Просто исках да го споделя

Коментари

1.   Разкажи какво точно си направила и тогава питай за съвет!

2.   Здравей!Не знам какво точно си направила и т.н., но това,което мога да те посъветвам е да се опиташ да не мислиш за грешките ти,опитай се да започнеш нови неща,които да ти помогнат да не мислиш толкова за това.Примерно опитай да си намериш нови приятели,може да започнеш да четеш някоя нова книга или да гледаш някой сериал.Отърви се от нещата,които ти напомнят затова. Късмет ;)

3.   Гузна си, подсъзнанието ти казва че не трябвало да постъпиш така. Потърси го тоя момък да видиш дали е добре, защото ми е ясно какво се е случило :д и се успокой. Няма как да разбереш иначе.
М29

4.   Ще се мъчиш, ще се мъчиш и накрая ще намериш начин да си простиш и да продължиш напред. Май на всички ни се случва рано или късно да изпаднем в такова положение. При едни по-сериозно, при други не съвсем.
Човек си и допускаш грешки. Никоя твоя грешка не може да те определи завинаги, особено ако си извадила поука и си се поправила занапред. Действията ти винаги ще имат последствия, но достойните хора ги поемат, извиняват се на потърпевшите и занапред са по-внимателни. Не си споделила грешката си, затова не мога да съм по-конкретна. Ако смяташ, че си наранила някого, потърси го и му кажи, че си се осъзнала и съжаляваш за стореното. Ако по някакъв начин си рискувала някой да те изложи или нещо подобно, бъркаш се, каквото и да правят другите, в твоя живот, твоите действия и бездействия са с много по-голяма сила над имиджа ти. Колко да си виновна и колко дълго да си носиш последствията?

5.   Силата на настоящето - Екхарт Толе

6.   Е,какво е направила–наебала се е не с когото трябва,естествено,ама я е срам да си каже,ама пък в същото време има нужда да сподели,и разказва с заобиколки,надявайки се,че ние ще се сетим за това какво е направила,и така няма да се налага сама да си каже и да търпи срам и резил публично. Детска му работа.

7.   Хей... Преди всичко искам да кажа, че ние всички правим грешки. Дирята, която оставяме след себе си не винаги е хубава. Условието е да не бъдем затворници на миналото си. Било е урок, а не присъда. Лесно ми е да кажа "Минало заминало. Всяка секунда остава минало, така че да не ти пука, живей си живота.", но едва ли сега е пърият път, в който чуваш това. Тук важното е да простиш на себе си. Не се наранявай по този начин. Не въвличай стари чувства и постъпки в нови преживявания. Да, миналото може да боли. Но можеш или да бягаш от него, или да се учиш от него. Миналото ти не те определя. То е просто остатък от историята ти...
Късмет!

8.   Голяма работа.....всеки преви грешки .

На Братан котката

9.   Номер 2 ти предлага да си завреш главата в пясъка... и готово.
Помисли хубаво над грешките си , запомни ги добре и за в бъдеще се стреми да не ги повтаряш. Това е.

10.   ''Знам, какво направи миналото лято!''