Споделена история от Тинейджърски

Комплекс заради грозен нос
Здравейте читатели на Spodeli. net! На 14 съм, момиче и ми трябва мнение! Имам проблем с носа. Много е дълъг и крив, с една голяма гърбица по средата! Много хора са ми казвали, че съм красива и сладка, до колко това е вярно не знам. Въпроса е, че този нос образува един комплекс в мен, който много искам да махна. Като виждам другите момичета с малки и чипи нослета се чувствам като Сирано Дьо Бержерак! Нямам си приятел и имам чувството, че е заради носа ми. Моля, ако има момчета четящи историята ми да напишат бихте ли харесали момиче с грозен нос, но въпреки това спадаща в графата "красива" и как да махна този комплекс от себе си. Пластичната операция не е вариант, затова моля ви не я предлагайте!

Извинявам се, ако имам правописни грешки!

Коментари

1.   Ние как да разберем дали не си самовнушаваш или наистина имаш нещо неприемливо от обществото? Но и в двата случая нищо ти няма. Обаче си още твърде малка за да го осъзнаеш.
Гледай "женени от пръв поглед" сезонът от 2019 с онази блондинка. И се замисли за себе си кое е по-важно - хубав нос или хубава душа.

2.   Историята ти ми напомня на биг брадър 3 имаше един човек с крив нос и трябваше му мисия да се разкрие като жена за да получи операция на носа. Разбирам как се чувстваш Но изобщо не си струва да правиш операции и глупости. операцията не помага

3.   До номер 2:Защо операцията да не помага? Познавам хора които са имали проблеми със носа и са си направили операция и са решили проблема си! Авторке като толкова не си харесваш носа изчакай да пораснеш събери си пари и го оперирай, или се научи да се харесваш такава каквато си! Правилния човек за теб ще те хареса всякак!

4.   Значи влизаш в YouTube и пишеш Make you nose tip smaller with this massage, ще ти излезе гд две минутно клипче на едно момиче с черна коса. Тя показва масажи за смаляване на носа, отзивите са добри, доста хора са видяли резултати като са правили масажа няколко седмици. Дано да ти помогне, но ако носът ти е крие, според мен ти трябва операция.

6.   между крив нос и по голяма гърбица има разлика, и двете се оправят с операция, ако ти е такъв проблем, но за всеки влак си има пътници, все някой ще те хареса, въпроса е обаче ти да се харесваш понеже това е много по важно.

7.   Авторката докато порасне и събере пари за ринопластика ще стане още по - скъпа.
Много жени и мъже оперират носовете си,не толкова от здравословна гледна точка,колкото заради естетика. :)
В България горната цена за ринопластика е 7,000,долната 3,500 - 4,000,представете си след 5 - 6 години какво ще е.
Да не споменаваме за Турция,долната граница там е 2,500 - 2,800 евро,горна 9,000 евро,там цените се променят през половин година,защото много чужденци включително и българи се подлагат на ринопластика при тях.

Авторката е навлезнала в пубертата и е нормално да се комплексира,колкото повече се вглъбяваш в недостатъците си,толкова повече се мислиш за грозна.
Още си малка да имаш приятел,но поработи над психическата си нагласа за себе си.
Не на всеки му отива чип нос,точно за това сме различни и неподправени.
През средновековието големият нос и тънките устни са се смятали за аристократичност,сега големите устни,чипото носле и големите гърди се смятат за секси.
Не искай да ставаш като поредната мутреса,бъди себе си и не се води по нечий акъл.

~darkgirl~

8.   Дай ншкакъж линк със снимка подходящ на твоя нос и ще ти кажа дали е толкова критично за момчетата

9.   Здравей малката! Имам големичък нос и е с гърбица. В профил съм зле, но какво да направя. Не искам операция, от страх да не стана зле. Мъжко вниание съм получавала, даже са ми казвали, че не харесват жени с малки нослета. Научи се да се харесваш и обичаш. Още си дете лицето ти ще се променя и ще се оформя. Забравих да кажа, че имам и криво зъбче, на твоите години ми беше много голям комплекс. Приятелят ми ми каза, че е бил привлечен от мен най-вече поради зъбчето. Не всички обичат и харесвт идеални и перфектни. Ти би ли откзала поканата на кривозъб младеж примерно? Не е нужно, всички да сме мега красиви, не го определяме ние. Фокусирай се върху това, което харесваш в себе си. Тогава ще ти бъде по-лесно.