Споделена история от Тинейджърски

Проблем с теглото
Здравейте! Аз съм на 14 години, обаче имам проблеми с тялото. Висока съм 170 и тежа около 66-67кг. Та, краката ми са ужас! Бедрата ми са много едри. Принципно е ген, но все трябва има някакъв начин. Пробвах монодиета, спряла съм сладките изделия, както и тестените. Правя малко упражнения като клекове, но не прекалявам-все пак не искам да натрупам много мускулна маса. Ще се радвам ако споделите някакви ефективни начини за сваляне :)

Коментари

2.   Аз самата тренирам и сън по-зле от теб, но и при мен е ген. Аз съм започнала сутрин с кардио тичам из нас и го комбинирам със изкачване на стълби и клекове. Правя коремни преси и има ефект, аз лично имам мазнини под корема и забелязвам как започва да ги няма. Не се ограничавам, като примерно един месец няма да ядеш сладко. Нищо не е вредно в малки количества! Успех!

3.   Теглото ти е ок. Това е структура и шмашфнужда от спорт, не силов.

4.   Намери си нещо към което да се пристрастиш да вършиш. Най добре е да е физическо нещо, да не се налага да седиш. Когато ума ти е зает, повечето от енергията която поемаш за деня ще отива там. Но седяща работа да е, пак е ок.
А в момента ако ядеш много ще остане в излишък, ако ядеш малко пак, защото тялото няма да знае кога ще яде следващия път.
Истината е, че човек има нужда от наистина много, ама много малко храна.
Освен това изобщо не яж за вечеря. Ставай рано към 5 и почвай да вършиш това занимание. Например градинарство или рисуване, или вървене из улиците на града.

В момента работя в един склад за битови уреди и вървя по 20-25км на ден. Това прави около 100км на седмица. За две седмици съм свалил 2 кг.

И последно, не се радвай ако сваляш бързо. Ще получиш стрии, а те не се лекуват.

Успех и

6.   От авторката: Много благодаря за съветите, със сигурност ще опитам нещо-все пак карантина, време за експерименти :дд Кой с нова прическа, кой свалил някой килограм :) Отново благодаря, помагате ми много!

7.   Миличка и аз имам същия проблем но съм момче вече съм 98 кг а съм 1.79 висок скоро навърших 27, а някои колеги ми викат че съм слон.А аз заради това не говоря с никой

8.   Сестра ми е на твоята възраст но тя е 1.66 и е 80 кг Наднормени сме всички - и моята майка има този ген тя е 1.75 и е 103 кг