Споделена история от Тинейджърски

Възможно ли е да ме сложат под карантина?
Здравейте, аз съм на 17 почти 18г. Приятешят ми тези дни се връща от Англия. Ясно е, че ще го сложат под карантина. Но не сме се виждали от много време и той държи още като се върне да отида при него. Та въпросът ми е може ли когато той се върне да ме сложат под карантина с него въпреки, че не се водя на този адрес по липна карта.

Коментари

1.   Той ще наруши заповедта, защото е забранено да се вижда с други хора и ако се разбере ще те сложат.

2.   Ти луда ли си? Майка и баща, баба, нямаш ли си. Трябва да ги пазиш. И себе си да пазиш. В Англия е пълно с корона. Две седмици ще се виждате онлайн. И ти не си застрахована от този вирус. Защо го правиш? И в самолета може да пътува някой с корона и приятелят ти да го хване, защо ще рискуваш?

3.   Не ги слушай горните коментари, поредните промити овчи мозъци, дори децата в първи клас знаят, че вирус дори и да има, е изключително преекспониран.
С моя приятел първите дни от извънредното положение бяхме на почивка в чужбина, после ни принудиха да подпишем документи на границата, че ще караме карантина 14 дни - там попълваш къде ще караш карантината, може да не е постоянният ти адрес по лична карта. Ако напуснеш адреса И ТЕ ХВАНАТ - между 10 и 50 хил. лв глоба и 3 до 5 години затвор. Но нищо не пишеше в самия документ при теб да идват, то по пътя на логиката е ясно, че не може, но ти просто гледай някой “буден гражданин” да не те види, ходи си при него, няма да имаш проблеми, само той, ако напуска жилището, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО телефона го оставя вкъщи, чрез него следят.
Ние докато карахме карантина през ден-два имахме гости.

4.   Ако отидеш при него- ДА, трябва двамата да стоите под карантина.
Ако имате някаква съвест и гражданска мисъл, нека да НЕ се виждате.
Ще стои под карантина 14 дни и толкова.
Аз самият живея в Англия, правиха ми тест, отрицателен е. Но нарочно не се прибирам. Не искам евентуално да застраша живота на майка си, която е възрастна жена със здравословни проблеми.
Помислете за околните около вас малко.

5.   Щом въпреки карантината иска да се гледате значи е безотговорен . Има много по-важни неща от любов и секс.

6.   Ще е супер безразсъдно да ходиш при него още на първия ден. Ако не мислиш за себе си, то помисли за близките си. Боже, защо има толкова глупави хора. Какво ще ви стане да изтърпите още 14 дни.

7.   Ох мацка отивай смело и да не ти дреме.Аман от таа паника с кашлицата...

8.   И как ще се издържате при една евентуална карантина?! Можеш ли да се оправяш сама финансово, да си готвите?! То не е само да се видите и хоп-прегръдки, секс и веселба. Това са си 14 дни с един човек под един покрив, като трябва пари да се харчат, да се яде, да се чисти. Стойте си у вас, поне родителите да вливат акъл!