Споделена история от Тинейджърски

Мисля, че ме следят
Здравейте! Аз съм момиче, на 14години. Мисля, че някакви съседи, ако мога така да се изкажа мее следят. Те живеят на по долната улица от нашата. Аз ги познавам и преди 1-2 години бях приятелка със сина им, който ще наречем Крис, не като гадже, ами просто излизаме да играем навън, да караме колела и до тук беше добре. След това мой приятел от чужбина се прибра и майката на този Крис, която за мен е странна, обсебваща, контролираща, странна и меко казано плашеща реши да каже на Крис да излезем с този мой приятел от чужбина и така и стана. Те не се понасяха и след 2 дни стана случка, за която ми разказа брат ми. Аз горе долу видях какво стана, но той ми разказа, че Крис и този мой приятел от чужбина се сбили. По вина на Крис. След това родителите на Крис обвинили приятеля ми от чужбина го на били и го заплашили, че ще подадат жалба, като той е бил невинен. Но нищо от това не стана. След като родителите ми разбраха за това ми забраниха да излизам с този психопат, както и да минавам по улицата им, която претендират, че е тяхна, защото са дали пари за сфалта. И след близо 1 година без да му говоря веднъж му писах дали ме помни и той ме обиди с много грозни думи. Аз го блокирах и досега не сме комуникирали, но от няколко месеца имам чувството, че майка му ни следи(мен и брат ми). Буквално отивам до магазина и майка му е там. отивам на училище и тя пак е там. Отивам на урок и тя върви зад мен. Прекалено е психопатско и вече започвам да се страхувам. Тя е болна и е за психиатър. А и забравих да кажа, че говорят глупости и лъжи за мен и семейството ми, настроиха всички деца от квартала ни срещу нас само с децата на съседите ни, които живеят до нас сме приятели и да. Въпроса ми е дали може да им се издаде ограничителна заповед и дали е възможно майка ми или баща ми да заведат дело срещу тях. Моля ви за съдействие. И последното е че майка ми и баща ми казват, че може това да е случайност, но аз не мисля, че е така. Затова моля да ми кажете как да им докажа, че не е и да подадем жалба срещу тях или нещо да направим, защото те са психопати, които ме следят и разпространяват грозни лъжи за мен, семейството ми и близките ми.

Коментари

1.   Може да подадете жалба в полицията.

2.   Купи си спрей, ако видиш, че става опасна, вадиш спрея и пръскаш. Спреят ти да ти е под ръка, докато ходиш по улиците.