Споделена история от Тинейджърски

Да се самоубия ли защото съм сирак
Аз съм на 15 години и живея с баба и дядо, които са луди и имат малко проблеми и понякога ми иде да се самоубия, заради тези проблеми. Постоянно ме тероризират поне 3 пъти на ден, освен това от известна време съм сирак, което ме кара още повече да се самоубия, защото животът ми е гаден.

Коментари

1.   Аз израснах без баща, в училище нямах никакви приятели, в един момент ми се изясни, че трябва да уча.
Нито майка ми нито баща ми са учили, и двамата са без образование. В училище също така съм получавал не малко подигравки. Много пъти съм се чувствал отхвърлен от всички, от целия свят.
Но знаеш ли, всъщност съм голям късметлия, защото всички неща, които ми се случиха ме накараха да осъзная какво искам да правя с живота си.
Остава ми съвсем малко, за да завърша специалността си и знам, че за напред ме чакат само хубави неща, защото специалността е хубава, а и на мен много ми харесва.
Така че на въпросът ти:"Да се самоубия ли защото съм сирак" - намери своята причина да живееш.
Да, животът е гаден, не всички започваме наравно, но всеки има шанс да го промени и да го направи хубав.
Съветвам те да започнеш да четеш книги, ще помогнеш да развиеш мозъкът си, а това е най-ценното нещо, което всеки един от нас притежава.
Успехът идва с малко шанс и много работа, не очаквай някой да ти дава на готово. Когато се бориш за нещо и го постигнеш е много по сладко чувството, че си го направил сам.
Не бъди песимист, това че сега е гадно - ами промени го.

2.   Не, братле. Ще пораснеш малко, ще изчезнеш от там, животът ти ще ве промени и ще започнеш да виждаш "цветовете", ако ме разбираш. На твоите години и аз имах подобни помисли, а днес мога да кажа, че животът е прекрасен.
М 30

3.   Не ти е лесно, но изтърпи още 3 години и се изнеси на квартира някъде по-далече от тях. И моята майка беше сираче, но здраво се бореше с живота. Горе главата.

4.   Не прави глупости, и ти си в сложен период - пубертет, но скоро всичко ще е наред. Ще станеш пълнолетен, ще заминеш нанякъде - няма да е лесно, но ще видиш че нещата ще започнат да се подреждат.

5.   Не. Няма смисъл от самоубийство. Учи, започни работа, събери пари и излез на квартира.

6.   Моля те не го прави! Потърпи още малко, докато завършиш училище и след това можеш да се махнеш от тях и да си живееш както искаш. Не бързай да се отказваш от живота толкова лесно! Чакат те хубави неща.

7.   Недей защото ако го направиш ще идеш на по лошо място и то за вечността. Грях е недей го прави. Вместо това ходи на църква за да намериш смисъла на живота

8.   Вземи някой политик със себе си ако ще го правиш, нека има полза от това самоубийство за останалите, дето се мъчим ежедневно заради тях.

9.   Приятелю, няма нужда! Живота е пред теб. Бъди силен и смел. Живота ще те направи наистина силен и ще издържиш на всяко едно изпитание в твоя живот! Трудно е знам, приятелче... бъди силен и не забравяй, че Бог тества само най-силните си войни!

10.   Може да се самоубиеш, защото ти е толкова акъла.Това, че си сирак няма нищо общо