Споделена история от Тинейджърски

На 16 години с гинекомастия
Здравейте! Имам проблем свързан с тялото ми наречен ,,гинекомастия''. В момента съм на 16 години, висок 187 с широки рамене. Ще бъда благодарен ако някой ми прочете ,,историята'' и ми даде съвет! Бих понесъл и критика.
Всичко започна от както бях на 11 години с наднормено тегло. Бяхме на екскурзия и ни заведоха да плуваме в басейн. Когато си свалих тениската, започнаха да ми се подиграват на гърдите ми с думите, че са били като на момичетата. От тогава започнах да нося по-широки дрехи и якета за да ги прикривам, но въпреки това те си личаха. Станах на 14 години и отидох на ендокринолог. Лекарят потвърди, че имам гинекомастия. Започнах да тренирам кикбокс, като малко отслабнах. Сега като станах на 16 години започнах да комбинирам кикбокса с фитнеса. Свалих около 12 кила и заякнах, като гърдите ми за 2 години намаляха, но все още си личат през тениската. Все още понасям подигравки от познати и приятели.
Никога не съм имал приятелка и съм се опитвал да си хвана, обаче всичко завършваше с неуспех и именно зареди гърдите ме не искаха. Това ме побърква, защото зареди този ,,недъг'' отнасям обиди, подигравки и се чуствам като някакъв ненормалник. За нещо, което искам, но не мога да променя. Като цяло умея да общувам с хората, имам много приятели и приятелки.
Знам, че съм на 16 години и животът е пред мен и още куп неща, които предполагам, че някой ще си помислят, но единственото, което искам е съвет, какво да правя в момента.

Коментари

1.   Може би с правилните тренировки ще постигнеш добри резултати. По мое мнение прочети в интернет някакви съвети на хора със същото заболяване.
Ако пък не можеш да промениш нищо, винаги съществува оперативно лечение.

2.   Всички по-пълни хора имат по-големи гърди. Отиди на лекар да види дали няма нещо на хормонална основа. Иначе след 2 години говори с де матолог да ти направят пластична операция и ще приключишс въпроса.

3.   Здравей приятел, сходна история имаме ние с теб. Аз съм момче на 20 години. И аз съм с наднормено тегло. Тежа 106 кг, а трябва да съм около 80- 86 кг. И аз имам гинекомастия. Да, за жалост отнесох доста подигравки, обиди и унижения. Наистина е гадно. Много пъти съм се прибирал разплакан от училище. Относно ендокринолога. Ходил съм няколко пъти на преглед при детски ендокринолог. Всеки път лекарката ми казваше да си събуя гащите. Гледаше ми пениса и тестисите. Ужасно неприятна манипулация. А ти като си ходил на ендокринолог как протичаше прегледа при теб? Ще съм ти благодарен ако споделиш!

4.   От автора. Взеха ми кръв и направихa определените изследвания. Питаха ме различни въпроси като дали съм ползвал стероиди, дали преди съм бил с наднормено тегло. Не ми сваляха гащите да гледат половите ми органи (слава богу).

5.   Говорил ли си с хирург?

6.   Гинекомастията се коригира с хирургична намеса.
Често е следствие от разни фитнес добавки, в които блъскат всякакви хормони. Понеже са добавки, а не лекарства, на практика няма никакъв контрол върху съдържанието им. Затова те съветвам да си спортуваш натурално и да не взимаш нищо, даже и протеини.
Но мисля, че корекцията на вече появилата се гинекомастия се прави само от хирург. Говори с лекарите, те ще ти обяснят най-добре какво е възможно и какво не.