Споделена история от Тинейджърски

Подигравки.
Здравейте! Аз съм момиче на 16. Китайка съм и съм висока 177. Подиграват ми се страшно много, заради височината, расата и името ми. Живея от 2 години в България, но съм родена и живях до 14 годишна възраст във Ванковър, Канада. Не знам мандарин, но това няма значение. До преди 2 години никой не ми се подиграваше, но когато дойте вируса. Всички изведнъж ми обърнаха внимание, но в негативната страна. Казваха ми, че съм донесла вируса в България, че съм пръчка, маркуч и т.н. Стигала съм до мисълта да се върна в Канада, но заради вируса и родителите ми не мога. Мисля да отида при баба ми и дядо ми в Шанхай, но не знам езика и пак не мога да замина, заради вируса.
Вие каква мислите?

Съжелявам за грешките. Благодаря за вниманието.

Коментари

1.   За никакви грешки не съжалявай! Ти си само от две години в България и се изразяваш в пъти по-добре на български език, отколкото поне 80% от връстниците ти, които са расови българи.

По темата ти - да, връщай се в Канада! България е непоносимо място за самите българи, камо ли за чужденец. Масовият българин е слабо образован, изключително зле възпитан, себичен, дребнав, малодушен и гнусен расист. В тази дупка не търси добро бъдеще.

Съжалявам за директността.

2.   Не им обръщай внимание и ще се откажат.

3.   Поздравления за умението ти да общуваш/пишеш на български! За чужденци, той не е лесен.
Нищо ти няма- супер си, включително името, височината, как изглеждаш. Това какво казват другите, говори повече за тях, отколкото за теб.
Намери си приятели, които те ценят за това, което си и в нужда ще застанат на твоя страна. В Ню Йорк имаше няколко силни момчета, които бяха пуснали съобщения по Интернет към хора, които се страхуват да пътуват, да се уговарят и да ги придружават. Аз бих организирал такова нещо в България, но в момента съм в САЩ.
Ванкувър е добро място за такъв момент- канадците са толерантни хора.

Ето и нещо много полезно от reddit/r/LifeProTips (прочети и коментарите):

https://www.reddit.com/r/LifeProTips/comments/glmgo9/lpt_never_underestimate_the_power_of_a_stoic/

Успех!

4.   Такива са Българите гледат да се подиграват и обиждат...Не им обръщай внимание!

5.   Ако не ти харесва тук замини за Канада но не заминавай само заради тези подигравателни хора а по твое желание!

6.   Всичко ще отшуми и няма да ти се подиграват не ги отразявай

7.   Тук са злобни хора...

8.   Здравей ! Изразяваш се много добре на български, който е труден език за чужденци ,поздравления !
Тъй като си тийнейджър ,не си ли забелязала ,че децата на тази възраст обичат да се дразнят ? Кой носи очила ,кой има шини ,колко е дебел ,тънък и така ,до безкрай .Друго ,момчетата ,когато харесват някое момиче ,не се сещат как да изразят интереса си ,а го тормозят -спъват, дърпат го за косата, крият му някоя вещ ? Това е защото искат да бъдат забелязани , а ги е срам да не разбере някой .Момичетата могат да завиждат на някое хубаво момиче и също да се опитват да я тормозят .
За съжаление ,е възможно да има и ясно показан расизъм ,защото в БГ нямаме много чужденци ,съответно и не сме научени много-много на толерантност .
Можеш да се радваш,че си толкова висока и определено, не си пръчка .Българките не сме високи ,самата аз съм 160 .Чела съм много манекенки ,които казват ,че са били тормозени в училище и са се смятали за грозни.
За вируса -ами,казвай че не си го донесла ти,все пак .А и не е много сигурно ,че е тръгнал от Китай
Не страдай от тези глупости !Не бъди прекалено чувствителна ,макар че на тази възраст сме точно такива .
Вместо да ходиш в Шанхай ,не би ли искала да учиш в западна Европа?

9.   Живяла съм в Канада и там е наистина чудесно, но според мен ако подигравките идват от корона вирусът, то навсякъде ще ги има. Пандемията вече поприключва така да се каже, такаче не мисля че ще имаш повече проблеми. Просто директно се обърни към хората, които се държат така с теб, кажи им как те карат да се чувстваш и дали на тях ще им е приятно. А според мен не трябва да ходиш в Шанхай. Все пак не знаеш езика, пък и няма да си свикнала със средата. В Канада предполагам си имаш приятели, знаеш какво е, защото си живяла там... Такаче според мен ако толкова ти се ще да си тръгнеш иди отново там. Успех :)

10.   Не им обръщай внимание! За съжаление голяма част от българите са расисти, тук хората никога не са били учени на толерантност към различните хора. Моя съвет е да търсиш и да се сприятеляваш с хора, които няма да те дискриминират и ще те приемат независимо от расата ти или просто се върни в Канада, където съм сигурен, че расизмът не е толкова голям проблем. Искрено съжалявам за случилото ти се и самият аз се срамувам от мнозинството от българите и ограниченото им мислене.

11.   Аз пък много харесвам китайците и японците! Това са НАЙ-умните хора! Китайците са ниски хора, но ти си явно различен случай. А иначе поредното доказателство,че хората са глупави. Не им обръщай внимание и това ще мине един ден..

12.   От автора: Много ви благодаря за милите ви думи, но българския ми не е толкова добър. Наблягам на граматика и още не мога да говоря правилно.
Едва ли ви интересува, но ще ви кажа, че след 2 седмици заминавам за Китай. Защото има при кого да остана и все пак съм китайка. Езика ще се постарая да го науча.

Благодаря още веднъж за милите ви думи и гледни точки.