Споделена история от Тинейджърски

Чудя се дали да се преместя
Здравейте, аз съм момиче на 16 години. Живея в малък град и тук както в много други населени места има безработица, поради което на майка ми й се наложи да работи в София. От 2 години вече ни делят 300км и въпреки всичко тя и веднъж не е пропускала седмица, в която да не си дойде.

Та ето го и проблема майка ми иска да вземе брат ми и мен в София. По принцип не е проблем, но не зная дали ще се справя. В училището, в което съм сега нямам приятели и не ме харесват, защото се старая да уча. Дори най-добрата ми приятелка ме заряза. Аз съм срамежлива и доста притеснителна и не знам дали ще ме харесат, дали ще си намеря приятели, дали ще се справя в големия град? Мама каза, че ако не искаме няма да ни насилва да се преместим. Какво да правя? Моля ви помогнете ми!
-А-

Коментари

1.   Офф.. НЕ! Писна ми! Коренните софиянци си накупуваха къщи на село и се изнесоха, заради такива селяни, дето постоянно прииждат в "големия град". И после тея от провинцията: София е мръсна, София не знам си кво... МИ нали вие я направихте такава, бЕ!?!?!?!

2.   Момиче, аз съм от София и не е толкова лошо:). А колкото до приятелите, ще си намериш само трябва да завързваш повече разговори, и е голям шанса да си допаднеш със някой. Дръж се по-уверено защото си личи когато човек няма самочувствие, а както се възприемаш ти така те възприемат и другите. Само стой по-далеч от тъпи и надменни кифли със огромно самочувствие, намери си по-нормални приятелки.
sibss 16g

3.   Ей шшш, номер 1, я по-спокойно, всеки е свободен да живее, където иска. Освен това, вие софиянци, сами сте си виновни. Като ви е гот София да е България, ще си траете сега. Последният случай, при който много се смях, беше за земетресението в Труция с епицентър измерен в км спрямо София хах.. щото е по-близо от Бургас до турската граница, сигурно за това :D
Авторке, аз съм ЗА промяната. Една промяна винаги има шанс да ти донесе нещо по-добро.

4.   Номер може да си пуснеш куршум.... столица-провинция... много тесногръди хора... не се обиждай ограничен/а си :)... съжалявам, ама не ми се хаби и труд да се опитвам да споря... защото просто понякога смисъл няма...

5.   А ти номер1 не ми е ясно теб кво те бърка дали момичето ще се мести, тва си е нейно решение. Много ясно че хората от малките градове, и села ще искат да дойдат в столицата. Все пак тук има по-добър живот.

6.   Ще се справиш. Няма да е лесно, но ще се адаптираш и ще ти хареса. Вероятно ще отнеме време, но после няма и да помисляш за връщане. Някои твои съученици ще те харесат, други - не толкова, така е навсякъде. Ще ходиш на кино, ще се качвате на Витоша през уикенда, ще свикнеш с разстоянията и ще откриеш нови възможности да се развиваш и забавляваш. Приеми промяната, докато си млада. Скоро ще завършиш училище. След 3 години, може би? Ще запишеш висше, но вече обстановката ще ти е близка.
Най-важното е: домът ти е там, където е семейството ти, където е мама! Опитай :).

7.   Това е перфектна възможност да започнеш на ново /на чисто/. Ако не си доволна от сегашната си визия - промени я! Никой не знае как си изглеждала. Никой не знае, че си била срамежлива или задръстена или зубар. Почни на ново. :)

Passion

8.   Мести се, дори сте закъсняли.

Първо, какви са тези „кореняци“, ако се замислиш, и „кореняците“ са дошли от Балкана.
Ако в Ню Йорк оставят „кореняците“, то там до днес например биха се разкарвали десетина индианеца с томахавки.

9.   Отивай с майка си, по-добре ще ти е честно. Имаш възможността да започнеш на чисто както се казва. Там където живееш са те нарочили за срамежлива и задръстената и дори малко да си позволиш да се по-отвориш ще те изядат с парцалките. А там кой те познава, кой те знае далии си срамежлива или не. Докато не пробваш няма разбереш. Стягай багажа, там където си сега нямаш бъдеще

10.   Моят съвет е да се преместиш. Аз съм тук още от малка(от предучилищна). Да, ако си говорим честно ми беше трудно в началото липсваха ми мниго някои роднини. Аз също съм много срамежлива и уча усилено. Тук ще имаш по-добра перспектива за нататък в живота. А и подкрепата на майка ти ще ти помогне, няма да ти липсва. Старите ти приятели ще ти гледат само гърба, защото със сигурност с твойте знания ще си по-преуспяла от тях. Относно това какво ти казват-зубър и т. н., на това не обръщай внимание. Със сигурност ще си намериш по-добри приятели. :) Успех, дано вземеш най-правилното и добро решение за теб каквото и да е то.

11.   София е моят роден град и много си го обичам. Не ми пречи който и да дойде - място под слънцето има. Идвайте при майка си и дано да ти потръгне. И който се учи, той ще сполучи, както казва поговорката. Много поздврави и най-добри пожелания за вашето семейство.

12.   Трябва да имаш самочувствие и всичко ще се нареди ако дойдеш в по-голям град!

*Van Buuren